Proč můj ohřívač teplé vody stále vypíná? 5 překvapivých důvodů!

Proč můj ohřívač teplé vody stále vypíná? Sami si to prozkoumejte a potvrdíte, že je to tím, že se vaří voda a praskla část přístroje nebo něco s ním spojeného.

Ale u plynového ohřívače vody je to kvůli problémům s přívodem plynu, termočlánkem a kontrolkou. Ohřívač vody ohřívá vodu v akumulační nádrži na optimální teplotu.

To také udržuje jej snadno použitelný nebo typ ohřívače na vyžádání. Je to jen proto, že se rozsvítí kontrolka, aby udržela topná tělesa teplá. Pilot, který stále zhasíná, způsobí, že se hořák nezapne. Voda se neohřívá správně, takže řešení problémů je nezbytné pro údržbu ohřívače vody. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Proč teplovodní ohřívač stále vypíná?

Proč mi tedy ohřívač teplé vody stále vypíná? Zde jsou důvody, proč teplá voda stále vytéká:

#1. Špatná elektro

Žádná kontrolka nebo přívod plynu se nebudou muset starat o elektrickou jednotku. Existují však špatné typy elektrických součástí, které se mohou později opotřebovat. Jedním z důvodů je, že se nezapne správně, aby se ohřála voda, nebo jej zapojíte. Pak má jistič pod proudem bez důvodu, proč stroj nefunguje. Problém spočívá v topné spirále nebo termostatu, který ověřuje elektrický tester. Ohřívač, na který se vztahuje záruka, vyžaduje něčí pomoc, protože je nejlepší jej opravit co nejdříve, zvláště pokud to není podle smlouvy.

Pokud chcete tyto díly vyměnit, vyměňte topnou spirálu nebo termostat svépomocí. Další indikací je, že součást ohřívače vody zhasne, pokud spustí vypnutí jističe, což je pravda, když se jednotka pokouší ohřát vodu. Pokud se jistič znovu vypne, musíte kontaktovat odborníka; toto by mělo být vaše rozhodnutí, pokud nemáte zkušenosti s elektrikářskými pracemi. Navíc musíte vědět o umístění a upevnění zkratovací součásti.

#2. Špatný termočlánek

Voda má termočlánek jako základní součást vedle kontrolky. Tento prvek detekuje světlo v pilotním světle, protože generuje proud v závislosti na dostupnosti tepla. Termočlánek předpokládá, že pilot je vypnutý a uzavře přívod plynu do hořáku. Zkontrolujte, zda je plamen zapalovacího světla dostatečně vysoký, aby dosáhl na termočlánek a dotkl se jej. Takže očistěte povrch termočlánku, když ho uvidíte špinavý. Shromažďuje stejnou špínu a saze jako špička v pilotní lampě. Pokud se domníváte, že to problém nevyřeší, nechte si otestovat připojení jednotky. Použijte digitální tester, aby jednotka termočlánku přenesla elektřinu a podle potřeby ji vyměnila.

#3. Nedostatečný plamen a nečisté zapalovací světlo

Špinavá kontrolka je důvodem, proč ohřívač vody nezůstává stejný s nedostatečným průtokem plynu v zapalovacím hořáku, takže nezůstává svítit. Špička pilota je příliš znečištěná plynem, takže plamen úplně zhasne. Očistěte konec pilota pomocí zubního kartáčku, abyste odstranili nahromaděné nečistoty a staré saze. Zkontrolujte nastavení na knoflíku zapalovacího světla a nastavte velikost plamene v zapalovacím hořáku.

#4. Vroucí voda

Plynový ohřívač vody stále zhasíná, protože se voda vaří. Ohřívač vody můžete mít zapnutý, ale je neuvěřitelně vysoký. Ohřívač vody má bezpečnostní vypínání, které se spustí, pokud voda dosáhne teploty jako 180 stupňů. Takže snižte teplotu, abyste zjistili, zda to problém vyřeší.

#5. Další problémy s elektřinou

Něco, co se připojuje k elektrickému ohřívači vody, se rozbilo. Vypne ohřívač vody. Problém pochází z topné spirály, teploměru, termostatu a dalších částí systému. To je, když musíte najmout instalatéra, který vše vyřeší. Nikdy nedovolte problém nebo poškození ohřívače a zbytku domu.

Znamení toho, že ohřívač vody bude stále zhasínat

Níže jsou uvedeny příznaky, které vám mohou říci, zda je čas vyměnit ohřívač vody, který máte.

#1. Věk

Mějte na paměti stáří spotřebiče. Pamatujte, že žádné zařízení nezůstane navždy. Většina vyžaduje výměnu po deseti letech. Pak ale věnujte pozornost ohřívači vody a jeho stáří. Tímto způsobem se připravíte, pokud je čas jej vyměnit.

#2. Hluk

Hluk, který se ozývá častěji z užitkové skříně, je jedna věc, která vás již obtěžuje. Řinčení, dunění a bouchání často připomíná věk v ohřívači vody. Usazenina se hromadí a tvrdne v nádrži na vodu. Způsobuje hluk, který vás udrží vzhůru celou noc.

#3. Nefunguje jako předtím

Pocit, že se při každém sprchování vždy ochladí, znamená, že horká voda je na cestě ven. Totéž platí, pokud potřebujete každý den otočit knoflíkem ještě výše, abyste dosáhli stejného množství tepla. Starý ohřívač vody může tvrdě pracovat, aby vyhovoval vašim potřebám. Jde o to, že už není tak mladý jako předtím. Před zakoupením zkontrolujte nastavení teploty vašeho spotřebiče. Můžete si také přečíst o tom, jak vypustit ohřívač teplé vody.

It’s A Wrap!

Nyní máte všechny důvody připravené odpovědět na otázku, proč můj ohřívač teplé vody stále vypíná? Je jen na vás, zda jej vyměníte nebo opravíte. Kromě toho jste také znali příznaky, pokud by zařízení zhaslo. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak čistit ohřívače teplé vody a jak upravit teplotu na ohřívači teplé vody.