Jak vyčistit dřevěnou ohrádku

Jak vyčistit dřevěnou ohrádku? Pro hloubkové čištění ohrádky můžete použít směs teplé vody a bělidla. Než dítě vrátíte zpět do ohrádky, měli byste jej osušit papírovými ručníky nebo hadry.

To zajistí, že po čištění nezůstane žádná vlhkost, která by mohla vést k růstu plísní ve štěrbinách na nedokončeném dřevěném povrchu. Máte-li jakékoli dotazy týkající se tohoto procesu, požádejte o pomoc místní železářství!

– Abyste zabránili usazování nečistot na površích, každý týden je vydrhněte

– V případě potřeby použijte roztok mýdla/vody

– Povrchy po použití zcela osušte, aby se na nich netvořila vlhká místa, kde se daří roztočům.

Mohu místo postýlky použít ohrádku?

Na tuto otázku neexistuje správná nebo špatná odpověď, protože potřeby každé rodiny se budou lišit. Někteří rodiče zjišťují, že používání ohrádky místo postýlky jim umožňuje větší svobodu pohybu po domě, jiní dávají přednost bezpečí, které jim postýlka poskytuje. Nakonec je na rodičích, aby rozhodli, co je pro jejich rodinu nejlepší.

Pokud se rozhodnete použít místo postýlky ohrádku, je třeba mít na paměti několik věcí. Ujistěte se, že je ohrádka dostatečně velká, aby se v ní vaše dítě pohodlně vyspalo, a před jejím zakoupením si ověřte bezpečnostní normy.

Navíc nikdy nenechávejte své dítě v ohrádce bez dozoru, protože by se mohlo zranit, kdyby vylezlo ven.

Rozhodnutí, zda použít ohrádku nebo postýlku, je nakonec na rodičích. Pokud máte nějaké dotazy nebo obavy, určitě si promluvte se svým pediatrem. Budou vám schopni poskytnout další informace a rady na základě vaší konkrétní situace.

Jsou ohrádky dobrý nápad pro miminka?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože nejlepší typ ohrádky pro vaše dítě závisí na jeho individuálních potřebách a preferencích. Pokud však hledáte bezpečné a pohodlné místo pro hraní vašeho nejmenšího, ohrádka může být právě to, co potřebujete.

Dětské ohrádky mohou poskytnout vyhrazený prostor pro bezpečné prozkoumávání a hraní, aniž by se museli bát, že se dostanou do problémů.

Mohou také pomoci zabavit děti, zatímco vy děláte věci kolem domu. Mnoho modelů je navíc dodáváno s vestavěnými hrazdičkami, které umožňují vašemu dítěti hrát si s různými typy hraček, aniž byste museli opouštět kotec.

To znamená, že i ohrádky mají některé potenciální nevýhody. Za prvé, některá miminka nemusí mít ráda, když jsou zavřená na malém prostoru bez velkého prostoru pro pohyb a zkoumání.

I když je pravda, že mnoho dětí z této fáze vyroste během prvního roku nebo dvou, pro jiné může být vězení příliš omezující a nepohodlné na to, aby se s ním po zhruba šesti měsících vypořádalo.

Pokud se obáváte, že je váš malý ve své ohrádce frustrovaný, občas ho zkontrolujte; může plakat, protože potřebují více prostoru (a aktivity), než jaké jim právě teď může poskytnout jejich pero!

Kromě toho by rodiče měli mít vždy na paměti bezpečnostní opatření při používání jakéhokoli typu dětského vybavení – včetně hřiště na hraní – vzhledem k tomu, že v průběhu let bylo několik zpráv o dětech, které zemřely poté, co uvízly v pletivu jejich ohrádky.

I když neexistuje žádný spolehlivý způsob, jak zabránit takové nehodě, můžete riziko snížit tím, že se vyhnete modelům se širokou síťovinou a zvolíte ty, které mají síťované panely na všech čtyřech rozích; další možnou možností je umístění hřiště pro vaše dítě ke zdi (takže je méně pravděpodobné, že se bude plazit ven).

Jak můžete dostat slintání z balíčku a hrát?

Nedělejte si starosti s tím, že z balíčku dostanete slinu při hraní. Postupujte podle následujících kroků a lůžkoviny pro vaše miminko budete mít za chvíli jako nové!

– Setřeste z látky přebytečnou slinu.

– Odstraňte co nejvíce vlhkosti z povrchu osušením ručníkem nebo hadrem. Blotujte pomalu, abyste vlhkost nezatlačili do švů a lemů. K odsátí přebytečné sliny můžete také použít ruční vysavač (jen se ujistěte, že není zapojený).

– Předběžně ošetřete skvrny pomocí enzymového čisticího prostředku, který byl speciálně vyvinut pro případy nehod s domácími mazlíčky; tyto produkty rozkládají enzymy nacházející se v moči a slinách, které způsobují zápach a skvrny.

Několik dostupných značek je Nature’s Miracle, Outright Stain & Odstraňovač zápachu, Resolve Carpet Cleaning Machine Aditivum pro domácí mazlíčky, Zout Oxy Action Spray atd.

Pokud má váš pack n play odnímatelný polštář, vezměte ho do umyvadla a jemně pusťte vodu na obě strany látky.

– Aplikujte čisticí prostředek nebo sprej důkladně na všechna postižená místa, dokud nejsou mírně vlhké; nepřesytit. Nechte několik minut stát (čím déle necháte sedět, tím snadněji se odstraní).

V případě potřeby protřepejte (třete) starým zubním kartáčkem nebo houbičkou. Opláchněte studenou vodou; osušte čistým ručníkem. Opakujte podle potřeby, dokud nebude možné odstranit další skvrnu.

– Před vložením lůžkovin zpět do postýlky/balíčku na hru nechejte oblast úplně vyschnout na vzduchu. Užijte si svůj svěží vonící balíček a hrajte si!

Jak čistíte vložku ohrádky?

Pokud na vložce ohrádky nejsou žádné pokyny, je nejlepší se informovat u výrobce. Pokud nemůžete najít žádné informace nebo pokud má vaše dítě alergickou reakci na určitý materiál, zavolejte svého pediatra a požádejte o návrhy.

Většina společností doporučuje při čištění vložek používat horkou vodu a mýdlo. Měli byste se také ujistit, že jsou zcela suché, než je znovu umožníte kontaktu s vaším dítětem. Někteří lidé doporučují také pastu z jedlé sody, ale to nemusí být bezpečné pro všechny značky vložek, takže to zkuste na vlastní riziko!

Jak vyčistím vaničku kočárku?

Pokud má vana kočárku odtok, odstraňte jej. Pomocí starého zubního kartáčku nebo hadru ručně vyčistěte všechny skvrny, které uvízly v rozích vany vašeho kočárku.

Nechte všechny části oschnout, než je znovu připevníte zpět na vaničku vašeho dítěte. Pokud jste ještě neodstranili odtok z dřezu, udělejte to nyní a postupujte podle stejných pokynů pro čištění všech zbývajících nečistot kolem jeho otvoru.

V případě potřeby můžete také použít ocet, ale nezapomeňte jej poté dobře opláchnout, protože je kyselý a po vyschnutí může zanechat zbytky na povrchu vany vašeho dítěte. Důkladně opláchněte tekoucí vodou, dokud uvnitř vany nezůstanou žádné stopy.

Jak čistíte síť Pack N play?

Praní síťoviny Pack N play Mesh je snadné, postupujte podle těchto jednoduchých kroků: Nejprve rozepněte zip a odstraňte všechny části.

Poté je vložte do pračky se studenou vodou na jemný cyklus s použitím jemného mýdla, jako je Woolite nebo Dreft.

Nepoužívejte bělidlo, protože může časem způsobit odbarvení některých látek. Také se vyhněte sušení v sušičce, místo toho sušte venku na vzduchu, abyste dosáhli nejlepších výsledků, aby si vaše tkanina zachovala svůj tvar a velikost, pokud ji chcete znovu použít po několika praních!