Jak vyrobit svíčku se sušenými květinami

Chcete nový nádech vaší estetiky? Co takhle zkusit malý experiment se svíčkami, třeba položit na ně květiny. Pokud vás to zajímá, ale nevíte, kde začít, naučíme vás vyrobit svíčku se sušenými květinami.

Květiny můžete použít k dekoraci různými způsoby. Váš blízký si může například užít voňavý a trvanlivý dárek s domácí svíčkou ze sušených květin. Ale, bohužel, výroba svíček není často první věcí, která vás napadne jako současný nápad.

Myšlenka mnohé odradila, že to bylo náročné na výkon. Bylo však k dispozici mnoho alternativ ke koupi v obchodech a online. Na druhé straně je výroba vlastních květinových svíček mnohem snazší, než si mnoho lidí myslí. Také to dodává vašemu darování okouzlující nádech. Jeho výroba je také relativně levná a vyžaduje pouze několik jednoduchých součástí, které lze snadno získat lokálně. Zde jsou kroky, jak vyrobit svíčku se sušenými květinami.

Jak vyrobit svíčku se sušenými květinami

Krok 1: Roztavení vosku

Pro první fázi, jak vyrobit svíčku se sušenými květinami, roztavte vosk na sporáku. Můžete to udělat pomocí džbánu nebo misky v hrnci s mělkou vodou nebo jednoduše v hrnci. Vyberte si takový, u kterého vám nevadí, že se stane voskovým.

Vosk se doporučuje roztavit při nízké teplotě pomalu. Zaručuje rychlé ochlazení tekutiny a neničí svým teplem vysušené okvětní lístky. V důsledku toho mějte tyto informace na paměti.

Krok 2: Naplňte skleněnou nádobu do poloviny sušenými květinami.

Pokud používáte průhlednou nádobu, je dobré ji před přidáním květin a vosku vyčistit. Je to tak, že po vychladnutí vosku uvnitř nezůstanou žádné šmouhy nebo značky. Pokud chcete vidět více květů, přilepte některé okvětní lístky na okraj sklenice.

Až budete téměř připraveni přidat vosk, naneste některé květiny, které chcete zapečetit, dovnitř. V tuto chvíli si nedělejte starosti s distribucí květin. Postupně můžete přidávat další s voskem.

Krok 3: Nalijte vosk.

Vypněte teplo a přeneste tekutý roztavený vosk do nádoby a začněte ji nalévat. Jak budete pokračovat, přidejte několik dalších květin a použijte dřevěnou špejli. Má zajistit, aby byly důkladně zapuštěny do vosku.

Krok 4: Vložte knot a oleje.

Už byste měli mít připravený knot, aby mohl jít do svíčky. Pokud chcete přidat oleje, počkejte několik minut po vychladnutí vosku. Je to proto, aby se zajistilo, že teplo nezpůsobí kouření olejů.

Pokud přidáváte pevné vůně, jako je eukalyptus, stačí jen pár kapek, zatímco více je nejlepší pro jemnější parfémy. Poté, co směs trochu protřepete, vložte knot. Ujistěte se, že je vycentrovaný, aby svíčka hořela rovnoměrně.

Krok 5: Omotání knotu, aby zůstal na místě.

Nakreslete tužku přes horní část otvoru ve víku. Jakmile je knot adekvátně vycentrován a změřen ke dnu nádoby. Poté můžete knot navíc omotat kolem tužky, abyste ji ochránili před potopením do ještě tekutého vosku.

Krok 6: Nechte vosk vychladnout.

Jakmile je vše na svém místě, najděte studené a suché místo, kde může vosk ztvrdnout. Důkladné usazení může trvat až 24 hodin, takže nespěchejte, jinak květiny nebo knot vypadnou ze své pozice. Jakmile jsou všechny svíčky zapáleny, můžete přidat další dekorace.

Pokud se jedná o narozeninovou oslavu, můžete přidat štítek se jménem příjemce nebo blahopřání k narozeninám. Bez ohledu na příležitost by vaše ručně vyrobená květinová svíčka měla být schopna ohromit vaše blízké svým světlem, vůní a uměním. Byl by to dokonce elegantní kousek na vaši svatební oslavu!

Jak vyrobit svíčku se sušenými květinami: Verze roztaví vosk

Už nemůže být snazší naučit se vyrábět voskové taveniny pomocí sušených květin! Vše, co je potřeba, je roztavit vločky sojového vosku, přidat vůni a poté nalít do formy. Poté naaranžujte sušené květiny do částečně ztuhlého vosku.

Na kuchyňské váze odvažte ¾ lb vloček sójového vosku, abyste získali 9 až 12 tavenin vosku. Vložte vločky sojového vosku do džbánu na tavení svíček, aby se bezpečně roztavily. Poté vložte džbán do velkého hrnce naplněného 2 palci vody.

Zahřívejte na středním až nízkém ohni v dvojitém kotli, často míchejte špachtlí. Poté, co se džbán roztaví, sejměte jej z ohně a vložte teploměr na svíčku. Bude sledovat chlazení vosku na požadovanou teplotu vašeho vonného oleje nebo 125 °F pro esenciální oleje.

Poté přidejte 1 unci vonného oleje nebo esenciálních olejů a důsledně, ale jemně míchejte 1 až 2 minuty, aby se správně spojily. Po přidání parfému jemně nalijte vosk 34krát do 9 až 12 dutin silikonové formy na stabilní pevný povrch. Vosk nechte ve formě pár minut vychladnout.

Poté do každé taveniny vosku začněte vkládat sušené květiny. Pro úpravu okvětních lístků nebo listů použijte na drobné kousky pinzetu a na výraznější partie párátko. Nechte to jednoduché s jednou obří květinou Gomphrena Globosa Linn z tohoto balíčku sušených květin pro tyto květinové voskové taveniny.

Závěr

Je snadné se naučit, jak vyrobit svíčku se sušenými květinami. Díky těmto jednoduchým krokům můžete svůj lázeňský den během okamžiku proměnit v bujný vzhled! Přidali jsme i taveniny na svíčky se sušenými květinami, pokud se vám to líbí.