Proč můj ohřívač teplé vody nefunguje? 7 nejlepších důvodů!

Proč mi nefunguje ohřívač teplé vody? Možná jste si položili tuto otázku a pochopili, že je to proto, že se voda vaří, voda se neohřívá, zařízení teče, je hlučné a kontrolky jako vždy zhasnou, protože to je skutečně znepokojivý scénář.

Když jste připraveni jít na horkou sprchu, teplá voda vás nenakopne. Prvním instinktem je zkusit cokoli, co ji udrží v chodu. Zpomalit, protože mnoho problémů není komplikovaných a nebezpečných. Dokonce i DIY opravy stačí k vyřešení problému s ohřívačem vody. Takže čtěte dále.

Proč váš ohřívač teplé vody nefunguje?

Tak proč mi nefunguje ohřívač teplé vody? Zde jsou následující důvody:

#1. Voda se neohřívá

To je hrozný problém, proč váš ohřívač vody nefunguje, přičemž proud horké vody je stejný jako proud studené nebo vlažné vody. Dále je na vině nesprávné nastavení termostatu nebo vadný termočlánek v plynovém ohřívači vody. Ještě jedna věc, ohřívač vody je bez proudu nebo kontrolka již zhasla. Nejlépe uděláte, když nastavíte termostat podle potřeby. Zkontrolujte napájení, pokud to nepomůže problém vyřešit.

#2. Voda se vaří

Naražený nebo záměrně resetovaný termostat poskytuje ještě teplejší průtok vody. V takovém případě musíte nastavit termostat na mírnější nastavení, abyste mohli vyrábět horkou vodu. Devětačtyřicet stupňů Celsia je správné doporučení, jak se vyhnout opaření.

#3. Netěsný ohřívač vody

Ohřívač vody, který netěsní, je jedním z důvodů, proč byste měli panikařit. Udělejte si čas na kontrolu úniku a jeho místa, protože úniky vedle horní části ohřívače mohou znamenat problém s ventilem. Jde o to, že nepotřebuje výraznou opravu. Ale pak se netěsnost v základně ohřívače vody stává vážnější. Přítomnost kvalifikovaného instalatéra je dobré vyměnit TPR nebo vypouštěcí ventil. Ohřívač vody, který uniká zespodu, vyžaduje pozornost instalatéra. Nebo je další prioritou instalace nového ohřívače vody.

#4. Poškození přetlakového ventilu

Většina ohřívačů vody je dodávána s přetlakovým ventilem, který vypouští tlak v nádrži na vodu poté, co se zvýší. Když ventil nad zařízením začne prosakovat, doporučuje se zakoupit nový. Demontáž a výměna přetlakového ventilu nezaručuje komplikovaný proces.

#5. Nízká dodávka teplé vody

Proč váš ohřívač teplé vody nefunguje? Prasklina v ponorné trubici může být důvodem, proč váš ohřívač vody nefunguje správně. Trubkové inženýrství tlačí studenou vodu do základny vodní nádrže. Když se uvnitř ponorné trubice začne tvořit otvor, začne se uvolňovat přívod studené vody vedle středu nebo horní části nádrže. Výsledkem je, že studená voda nad nádrží pokračuje do sprch a vodovodních baterií v domě. Problém lze vyřešit pouze po výměně ponorné trubky. Zavolání doporučeného technika o pomoc je užitečné, aby byla instalace snadná.

#6. Poškození nebo uvolnění in-line ventilu

Únik vody nad systémem lze rychle vyřešit, pokud je problémem uvolněný nebo poškozený in-line ventil. Častým problémem je uvolněný řadový ventil. Tato rukojeť je na horní straně nádrže navržená tak, aby zpracovávala aktivaci nebo deaktivaci. Nejlepší je vyřešit problém zajištěním matice držící řadový ventil nebo kouli v místě. V okamžiku, kdy se netěsnost po utažení zhorší, je návštěva železářství další věcí, kterou si koupit nový řadový ventil. Můžete si také přečíst o teplotním a tlakovém pojistném ventilu.

#7. Ohřívač vody nemá přívod plynu

Úroveň přívodu plynu je zřejmá, proč ohřívač vody nefunguje. Proto musíte správně vyhodnotit přívod plynu, pokud není dostatek teplé vody. Přívod plynu se vypne, aniž byste o tom věděli, nebo je vadné vypínací tlačítko. Proto musíte přepnout plyn do „pilotního režimu“ a sejmout kryt kolem hořáku a zapalovací lampy.

#8. Zatopené oddělení

Zatopené oddělení může znamenat, že si do něj voda již našla cestu. Voda způsobí poruchu zařízení poté, co dosáhne termostatu.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte odpovědi na otázku: „Proč mi nefunguje ohřívač teplé vody? Důvody jsou nekonečné, protože zařízení nemá přívod plynu, zaplavený oddíl, poškozený nebo uvolněný in-line ventil, nízký přívod teplé vody a mnoho dalších. Ve chvíli, kdy si všimnete některé z těchto příčin, věnujte čas tomu, abyste ji poznali a opravili. Požádejte o pomoc přítele nebo souseda, aby vám pomohli jej zlepšit. Nebo, pokud se věci příliš komplikují, vyhledejte pomoc profesionálního instalatéra. Vždy je to správné, aby se ohřívač vody vrátil do provozu.

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak vyčistit ohřívač teplé vody a proč můj ohřívač teplé vody neustále vypíná.