Proč moje sušička zapáchá spáleninou? 5 překvapivých důvodů!

Proč má sušička zápach spáleniny? Je to kvůli věcem, jako je hromadění vláken, vadný motor, vadný řemen, & poškozený motor sušičky.

Řešení problému je zásadní, vezmeme-li v úvahu zápach vyzařovaný do sekce domácnosti. V tomto případě je také nutné sušičku přestat používat, dokud nezjistíte její problém a příčinu zápachu spáleniny.

Pamatujte, že nesprávně udržovaná nebo nesprávně nainstalovaná sušička způsobí požár. Přečtěte si více o upevnění sušičky a jejím bezpečném používání, když budete postupovat vpřed. Pokud jsou věci stále stejné, je na čase vyhledat odbornou pomoc. Jen čtěte dál!

Důvody, proč sušička zapáchá spáleninou

Proč tedy moje sušička cítí spáleninu? Zde jsou důvody, proč:

#1. Selhávající termostat

Termostat, který začne selhávat, je jednou z příčin, proč sušička zapáchá. Nemůže ovládat ani snímat teplotu sušičky, pokud špatně zhasne. Potom je příliš horký a způsobuje zápach ze sušičky. Přečtěte si manuál pro vyhledávání & vyjměte termostat ze sušičky. Toto proveďte po odpojení sušičky ze zásuvky. Otestujte termostat sušičky pomocí ohmmetru. Pokud ukazuje jinou hodnotu než nulu, znamená to, že musíte vyměnit termostat. Lepší je naplánovat opravu od technika spotřebiče, aby byla oprava a řešení problémů efektivně a rychle. Měl by to být čas, který je pro vás pohodlný a snadný.

#2. Hromadění vláken

Pokud se uvnitř sušičky hromadí vlákna, uchopte nějakou podtlakovou hadici, abyste je odstranili. Při vysávání topného a motorového článku buďte zvlášť opatrní. Odstraňte vlákna uvnitř stěn skříně sušičky, včetně podlahy pod jednotkou. Poté odpojte odvzdušňovací hadici sušičky, abyste vytřepali vlákna a nečistoty. Poté sušičku znovu sestavte a spusťte cyklus naprázdno, abyste zjistili, zda zápach spáleniny zmizí. Vyzkoušejte jednotku, ale nenechávejte ji bez dozoru. Sušičku důkladně vyčistěte nebo si naplánujte profesionální čištění sušičky od renomované společnosti.

#3. Poškozený motor

Starý motor sušičky je jedním z důvodů, proč sušička zapáchá spáleninou. Při používání sušičky bude docházet k hluku. Vyměňte proto motor sušičky s pomocí odborného technika.

#4. Špatný hnací řemen sušičky

Pryžový typ řemene je to, co staré sušičky používají při otáčení bubnu. Řemen, který vyklouzne nebo je starý, se taví v důsledku tření. Nebo to může být způsobeno kontaktem s topným článkem. Zkuste v sušičce najít dlouhý typ gumového pásu. Ověřte, zda je buben dobře ovinut, ale ne těsně. Hledejte známky vysychání, praskání, tání a opotřebení. Pokud si myslíte, že musíte řemen vyměnit, odstraňte starý a kupte si jiný. Ještě lepší je, když při koupi spotřebiče požádejte o pomoc odborníka na spotřebiče. Budou to oni, kdo vám tuto část nainstalují. Vědět, jak vyměnit pás sušičky.

#5. Ucpaná odvzdušňovací hadice

Vyčistěte ventilační hadici sušičky mimo váš domov. Vyčistěte horké vlasy, které je volně vysávají. Lapač žmolků by zachytil sedmdesát až osm procent žmolků přinesených sušením. Zbytek vzduchem přenášených vláken vystupuje z ventilační trubky, flexibilní trubky, která měří 4 palce v zadní části sušičky. Potom se ohebná trubka sušiče připojí k trubce z PVC nebo tvrdému kovu o podobném průměru, kde trubka vstoupí do stěny. A odvětrávací potrubí by fungovalo počínaje sušičkou pokračující venku.

Horký vzduch se po ucpání potrubí úplně vrátí zpět a vytlačí vlákna na boky sifonu a do sušičky. Zkontrolujte tedy jeho větrací kryt vedle vnější stěny. Ujistěte se, že se žaluzie dají snadno otevřít. Vyhledejte odvzdušňovací potrubí, pokud jsou nějaké ucpané. Buďte opatrní, protože sršni, vosy a & jiné, které létají, se protlačují otvory žaluzií, protože se to stává běžným problémem.

Bezpečnostní opatření ke snížení požáru

Níže jsou uvedena bezpečnostní opatření, která je třeba mít na paměti při snižování požáru:

  • Nechte po každém zatížení vyprázdnit lapač vláken. Tato přetékající past pravděpodobně způsobí, že se vlákna dostanou do skříně sušičky.
  • Nechte lapač žmolků omýt, zda neobsahuje zbytky, které se tvoří na sítu. Prach může zůstat v sítu na vlákna a přitom blokovat otvory. To nyní snižuje proudění vzduchu a čistí jakoukoli formu nahromadění měkkým a nylonovým kartáčem. Použijte mýdlovou vodu a osušte ji, než ji znovu položíte.
  • Dvakrát ročně odstraňte zadní panel. Pokračujte vysáváním prachu a najděte.
  • Dvakrát ročně zkontrolujte odvzdušňovací potrubí venku. Případné ucpání odstraňte pomocí odvzdušňovacího kartáče. Odstraňte sršní hnízdo nebo vosu a postříkejte její hnízdo vosím sprejem. Přečtěte si dále pokyny a použijte ventilační kartáč.
  • Sušičku jednou za dva roky zkontrolujte, aby správně fungovala

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, proč moje sušička zapáchá spáleninou se všemi výše uvedenými důvody. Postupujte podle pokynů pro řešení problémů, které způsobují tento zápach. Pokud potřebujete pomoc, požádejte technika spotřebiče, aby problém vyřešil za vás! Můžete si také přečíst o tom, proč moje sušička páchne a proč moje sušička páchne jako plyn.