Co znamenají barvy svatebních šatů: 7 nejlepších barev

Pokud vás zajímá, co znamenají barvy svatebních šatů, zvažte symboliku každé barvy pro různé kultury a svatby. Projdeme si sedm nejlepších barev svatebních šatů, abychom seznámili každou nevěstu, zda se rozhodne nosit něco tradičního nebo moderního.

Svatební šaty se již neomezují pouze na bílou, protože stále více nevěst zkouší barvy, které jsou jako ze škatulky. A pokud jste se ještě nerozhodli, podívejte se, jakou barvu svatebních šatů si mám vzít.

Co znamenají barvy svatebních šatů: Význam svatebních šatů

Bílé svatební šaty

Nejtradičnější barvou svatebních šatů pro nevěsty je bílá a důvodem tohoto trendu byla anglická královna Viktorie. Tehdy nevěsty nosily jiné barvy, které měly symbolizovat čistotu a panenství, ale když měla královna Viktorie na svatbě bílé svatební šaty, stala se módní ikonou a většina nevěst nakonec začala na svatbu nosit bílou.

Ze symbolické perspektivy bílá představuje nevinnost a čistotu. Výběr těchto svatebních šatů proto může pro nevěstu symbolizovat nové začátky při vstupu do manželského života.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak se bílá stala ikonickou barvou pro svatby, přečtěte si, co je bílá svatba.

Černé svatební šaty

Zatímco černá není první barvou, která vás při představě svatebních barev napadne, některé nevěsty volí ke svatebním šatům černou. Černá byla pro svatební oblečení tabu, protože souvisí se smutkem nebo smůlou.

Ale v dnešní době může nevěsta nosit i černou, aby ukázala svou odvážnost a mimořádnou osobnost. Takže se ujistěte, že vaše svatební místo, kultura nebo náboženství nebudou zneváženy, když si vyberete tuto barvu.

Doporučujeme vědět, co znamenají černé svatební šaty pro hlubší diskusi.

Červené svatební šaty

Červená je další vzrušující barevná volba pro svatební šaty, která představuje odvážnost. Červená však v některých kulturách představuje štěstí a dokonce prosperitu.

Symbolizuje také statečnost, vášeň a lásku, což jsou fantastické vlastnosti pro milence, kteří se sjednocují. Můžete zkontrolovat, co znamenají červené svatební šaty, abyste se dozvěděli více o různých kulturách, které si tuto barvu vybírají pro své nevěsty.

Modré svatební šaty

Věděli jste, že modrá dříve patřila mezi tradiční barvy svatebních šatů? Modrá totiž souvisí s panenstvím a čistotou, které se od nevěst v minulosti očekávaly.

Ale v dnešní době můžete nosit modré svatební šaty, které představují jasnost a život. Může symbolizovat čistý štít mezi nevěstou a ženichem, když vstupují do manželského života.

Zde je pro bližší vysvětlení, co znamenají modré svatební šaty.

Zelené svatební šaty

I když to není oblíbená barva svatebních šatů pro nevěstu, zelená může být fantastickou volbou. Je ideální pro podzimní nebo jarní svatbu, zejména proto, že má přirozenou barvu země.

Zelené svatební šaty znamenají růst, protože mají barvu rostlin. Je také symbolem vytrvalosti, podobně jako přírodní zdroje Země.

Šedé svatební šaty

Pokud by se vám černá zdála příliš odvážnou volbou, vaší další možností jsou šedé svatební šaty. Ačkoli někteří mohou šedou barvu spojovat s pocitem smutné nebo pesimistické nálady, může to být také pozitivní symbol.

Šedé svatební šaty mohou představovat klid a zralost. Partnerská šedá se stříbrnými a diamantovými detaily a budete skutečně vypadat noblesně.

Růžové svatební šaty

Jako alternativy k bílým svatebním šatům můžete vyzkoušet jiné jemné a pastelové barvy. Jednou z nejoblíbenějších možností je ženská růžová nebo růžová.

Růžová je ideální pro nevěstu, která se chce cítit velmi romanticky a žensky. Je to také barva, která symbolizuje mladistvost a nevinnost, což jsou vlastnosti, které většina nevěst chce vyzařovat.

Fialové svatební šaty

Další barvou, kterou může nevěsta nosit, je fialová. Tato barva souvisí s královskou hodností a hodí se, protože svatební šaty jsou často představovány jako něco, co by nosila královna.

Dalším významem pro fialovou je sofistikovanost. Takže pokud chcete vypadat dospěleji a vyzařovat třídu, může to být barva vašich svatebních šatů.

Oranžové svatební šaty

Poslední barvou svatebních šatů k vyzkoušení je oranžová. Protože je nekonvenční, rozhodně představuje prohlášení ve váš svatební den.

Ideální pro podzimní svatbu, oranžové svatební šaty lze také interpretovat jako zábavu a štěstí. Takže pokud jste nevěsta, která je přezdívána jako slunce v životech jiných lidí, pak je to ideální pro vás.

Jakou barvu by měly mít vaše svatební šaty?

Neexistují žádná pravidla ohledně toho, jaké barvy může nevěsta nosit. Jedinou výjimkou je, pokud se vdává na konzervativním místě nebo její kultura či náboženství má barvy, které budou považovány za neuctivé.

Bez ohledu na to si vyberte něco, co doplní tón vaší pleti a svatební styl. Můžete také se svým ženichem naplánovat, abyste na svých portrétech vypadali soudržně.

Má nevěsta odpovídat barvám svatby?

Nevěsta nemusí odpovídat barvám svatební hostiny ani barevnému schématu na místě konání. Většina nevěst však chce pro svou svatbu zvláštní vzhled, aby svatební téma mohlo inspirovat svatební šaty.

Závěr

A to je vše! Abychom shrnuli, co znamenají barvy svatebních šatů, mohou sahat od čistoty, mladistvosti, prosperity a života až po odvážnost.

V dnešní době se nevěsty neomezují pouze na bílou barvu. Můžete také zkusit červenou, zelenou, růžovou nebo dokonce černou, pokud nemají negativní konotaci ve vaší kultuře nebo náboženství.