Jak fotit těhotenské fotky

Jak fotit těhotenské fotky? To je častá otázka, kterou si klade mnoho lidí. Přečtením tohoto článku se dozvíte více.

Těhotenské fotografie jsou skvělým způsobem, jak zachytit okamžik, kdy se stanete rodiči. Těhotenské focení není jen o zdokumentování bříšek, ale také o zachycení emocí a vzrušení v různých fázích těhotenství.

To lze provést ve studiu nebo na místě v závislosti na vašich preferencích a rozpočtu. Při fotografování těhotenských portrétů vám doporučujeme, abyste to drželi blízko a jednoduše: vsaďte na jemné odstíny, lichotivé pózy a styly, které zdůrazňují ženskost. Zde je návod, jak fotit krásné těhotenské snímky:

Kdy začíná mateřská dovolená na Jamajce Práce a rodinný život v Karibiku: Jamajská perspektiva

Mateřská dovolená v Karibiku se liší podle toho, ve které zemi jste zaměstnáni.

Pro většinu zaměstnanců je mateřská dovolená obvykle tříměsíční a začíná po šesti týdnech porodu; pokud však zaměstnanec odpracoval déle než jeden rok, může si po dvou odpracovaných letech prodloužit volno na čtyři měsíce nebo déle.

Zaměstnanci, kteří pracují na částečný úvazek, budou během tohoto období dostávat poloviční plat s výhodami pokrývajícími lékařské služby bez dodatečných nákladů, zatímco práce na plný úvazek je opravňuje k plně placené mateřské dovolené, která zahrnuje jak sociální pojištění, tak veškeré související náklady, jako jsou cestovní výdaje zpět domů když to vyžadují zdravotnické úřady.

Existují také opatření pro otcovské přestávky, takže noví otcové mohou strávit nějaký čas kvalitním spojením se svými novorozenci, než se vrátí do práce.

jak dlouho je placená mateřská dovolená na Jamajce

Na Jamajce je délka placené mateřské dovolené šest týdnů. Na Barbadosu je to pět týdnů pro tovární dělníky a osm až 18 týdnů v závislosti na počtu příspěvků na jejich účet národního pojištění (NIS). Může se prodloužit o další čtyři měsíce, pokud v té době ještě kojíte.

Nejdelší v našem regionu však může klidně směřovat na Svatou Lucii, kde není žádný limit, pokud s tím váš zaměstnavatel souhlasí! Mají také dvouleté povinné pojištění, které zahrnuje peněžitou pomoc v mateřství až do 26. týdne po porodu nebo ukončení těhotenství – podle toho, co nastane dříve.

Stojí těhotenské fotky za to?

Myslím, že to závisí na vaší definici hodnoty. Pokud se ptáte: „Je konečný produkt obvykle dost dobrý, aby ospravedlnil utrácení spousty peněz a času?“ pak si myslím, že se všichni shodneme, že ne. Bylo by to jako přiznat porážku: Fotky jen zřídka vypadají tak skvěle, jak vypadaly v našich hlavách (nebo ještě lépe). Ale pokud přemýšlíte, jestli se těhotenské focení vyplatí, protože teď, když už jedno máte, už byste další nechtěli? Pak ano, 100%.

V jakém měsíci pořizujete těhotenské fotky?

Většině lidí doporučuji fotit těhotenské fotky v šestém měsíci. To vám dává dostatek času, aby se boule objevila, ale ne příliš mnoho, aby to bylo pro maminčino tělo obtížné!

Těhotenství může také trvat 38-42 týdnů v závislosti na tom, kolik dětí máte a kdy připadne termín porodu (to se mění u každé ženy). Takže asi 37. týden je dobrý den na focení těhotenských fotek.

Pokud budete čekat příliš pozdě, dítě může přijít během focení, což by bylo nesmírně roztomilé, ale také velmi nepředvídatelné, zda přijde před nebo po termínu porodu! Nechcete si nechat ujít!

Navíc děti v tomto věku milují pobyt venku a jsou velmi zvědavé na svět kolem sebe. Naše těhotenské fotky v šestém měsíci.

Kolik týdnů bych měl dělat těhotenské fotky?

To je skvělá otázka, protože každý chce co nejlepší fotky. Čím více času budete mít na plánování mateřství, tím lépe vaše fotografie dopadnou!

Doporučuji, abyste měli alespoň deset týdnů plánování pro sebe a dva měsíce, pokud se natáčení účastní pouze jeden rodič nebo partner.

Tímto způsobem můžeme naplánovat jakékoli lékařské schůzky, které byste mohli potřebovat během této důležité fáze života! Nicméně mnoho lidí chce přítomnost celé své rodiny, a tak volí čtyřtýdenní sezení, která také velmi dobře fungují. Nejsou zde žádná omezení kromě našich vlastních rozvrhů.

Poznámka:

Nedovolte, aby vám to, že jste máma, bránilo ve focení rodinných portrétů! Pokud jste těhotná, je důležité načasování vašeho mateřského focení. Zkuste to naplánovat na blížící se svátek nebo narozeniny pro vaše dítě, aby na některých fotkách byly vidět dárky.

Nicméně, pokud jste to již udělali, pak se nikdy nebojte – stále to může být skvělé s pouhým dítětem o samotě.

Nepotřebujete žádné speciální rekvizity, pokud existuje něco, co alespoň trochu reprezentativní drží dítě. Pokud jde o oblečení a účes, ani tyto věci nejsou příliš nutné, pokud je opravdu nechcete.

Noste jen to, v čem se cítíte pohodlně a cítíte se krásně, protože na ničem jiném nezáleží při fotografování těchto vzpomínek.

Co si mám obléknout na těhotenské focení?

Pokud jde o těhotenské výhonky, chcete se ujistit, že vaše oblečení je pohodlné a dobře sedí. Pravděpodobně je budete mít na sobě několik hodin, takže nechcete nic příliš těsného nebo nepohodlného.

Ujistěte se, že nenosíte oblečení se zipy, protože pokud nejsou před začátkem natáčení správně namazány, mohou film poškodit. Vyhněte se také velkým tlačítkům, protože při opakovaném otevírání a zavírání během dlouhého focení v intervalech během měsíců těhotenství se časem zlomí.

Ani si nezkoušejte nové oblečení těsně před focením – můžete si nepohodlně natáhnout košili nebo roztrhat švy! Nejlepší je oblékat se pohodlně, ale vypadat hezky a přitom se snažit ukázat, jak daleko jste v těhotenství.