Proč moje sušička produkuje tolik vláken? 5 překvapivých důvodů!

Ptáte se, proč moje sušička produkuje tolik vláken? Přestaňte se divit a začněte číst tento článek. Nečistoty, které se nahromadily za sušičkou, mohou představovat značné nebezpečí požáru. Když to funguje správně, vlákna se přes odvětrávací potrubí sušičky dostanou ven z domu nebo firmy.

Zablokovaný větrací otvor sušičky může způsobit shromažďování dalších vláken uvnitř nebo za sušičkou. Vzhledem k tomu, že ucpané potrubí zpomaluje proudění vzduchu, jsou vlákna vytlačována do prostoru za sušičkou, místo aby byla transportována do exteriéru vašeho domova.

Na druhé straně může silné žmolky představovat značné obtěžování a vážné riziko. Účelem vaší sušičky je tlačit horký vzduch na oděvy, než vypustí žmolky a vzduch. Když je uvnitř sušičky příliš mnoho vláken, může být jednodušší projít lapačem vláken a poté do výfuku sušičky. No, to je jen přehled; musíte pokračovat ve čtení, abyste se dozvěděli o různých příčinách žmolků ze sušičky.

Jak sušička vytváří tolik vláken?

Sušičky produkují vlákna podobně jako elektřina pochází z motorů. Prach padá z bubnu, když se otáčí. Tento žmolek samozřejmě pochází z oblečení – uvolněné konce a vlákna, která se zachytí v sušičce. Sušička vrhá oděvy do víru ohřátého vzduchu, aby z nich odstranila vlhkost. Horký vzduch vstupuje do zadní části bubnu a vystupuje přes výfukovou sestavu. Žmolky ucpávají kanály a větrací otvory, které umožňují únik vzduchu.

Proto musíme síto na vlákna pravidelně čistit. Jeho síto zachytí většinu žmolků, zatímco zbytek bezpečně vypadne z ventilačního kanálu. Jak je to tedy s žmolky v prádelně? Tento žmolek musí být zachycen v jednotce, ale poletuje všude po prádelně a obaluje vaše věci vlhkým, rozmazaným žmolkem, který ulpívá na všem.

Důvody, proč vaše sušička produkuje tolik vláken

Proč tedy moje sušička produkuje tolik vláken? Mezi sušičkou a venkovním výfukovým otvorem by neměla být ventilační trubka sušičky delší než 35 stop. Neschopnost je způsobena dlouhými liniemi odvzdušňovacího potrubí a zakřiveními nebo ohyby potrubí. Většinu času je odvětrávací potrubí skryto za stěnami budovy. Špatné vypouštění ventilačních otvorů sušičky se stalo příliš časté, což přispívá k různým problémům.

Samozřejmě důrazně doporučuji vyčistit síto na vlákna sušičky před každou náplní, ale malé množství vláken přesto filtrem projde. Existují různé důvody pro škodlivé usazování vláken, z nichž některé jsou viditelné a jiné ne.

#1. Bohaté potrubní potrubí a potrubí, které je omezeno

Umývárna bývala u venkovní zdi. V důsledku nových stylů designu zaměřujících se na snadnost místa pro instalaci nebo na to, co je nejlepší pro strojní zařízení, je prádelna stále více umisťována dále od vnějších stěn než v předchozím případě. Pro přístup k vnější stěně na delší vzdálenosti jsou zapotřebí další trubky a kolena.

#2. Ptačí hnízdo kolem potrubí

Ptáci chtějí být v bezpečném, pohodlném a suchém prostředí. Je známo, že ptáci hnízdí pod nechráněnými koncovými kryty, což jsem už dlouho neviděl.

#3. V potrubním systému dochází ke kondenzaci

Kondenzace je vážná možnost tam, kde jsou horké doteky mrazivé. V neizolovaném potrubí procházejícím podkrovím a plazivým prostorem se bude tvořit vlhkost. Mokré oblasti v potrubí podporují nepříznivé hromadění vláken na stěnách potrubí. Sušičky prádla byly jedním z nejnákladnějších zařízení na provoz v domě. Čím déle budete čekat na sušení oblečení v sušičce, utratíte peníze. Odvětrání sušičky, které je čisté a bez překážek, zvyšuje účinnost a bezpečnost sušičky.

#4. Boty s ucpanými výfukovými otvory

Ucpané větrací otvory sušičky jsou skutečně nebezpečné, jak je ukázáno v tomto domě. Ve vzácných případech byl použit nesprávný typ krytu zakončení nebo kryt s funkcí obrazovky. Protože se materiál hromadí, je třeba pravidelně kontrolovat a čistit větrací kryty sušiček.

#5. Váš filtr na vlákna nefunguje

Dávejte pozor na síto na vlákna. Je možné, že kdokoli, kdo laskavě odstraní obrazovku, opomněl ji vyměnit. Vše, co potřebuje, je chvíli nastavit obrazovku na špatné místo a ignorovat to. Podívejte se tedy na past na vlákna. Pokud je obrazovka pryč, je na místě krátké prohledání prádelny.

Přinejmenším jste si vědomi zdroje vláken. Prozkoumejte sousední povrchy nebo nádoby, abyste našli stopy. Pokud nějakým způsobem síťka na vlákna nebyla v prádelně, mohla se ztratit v kbelíku nebo odpadu. Jakmile najdete síťku proti žmolkům, vyměňte ji a vraťte se k sušení oblečení, aniž byste se trápili žmolky po celém místě. Možná vás také budou zajímat tipy na odstraňování běžných problémů se sušičkou.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, proč moje sušička produkuje tolik vláken. Diskutujeme o různých důvodech, které způsobují žmolky, takže musíte všechny tyto příčiny opravit, aby vaše sušička fungovala správně a nevytvářela žádné žmolky. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Možná si také budete chtít přečíst o tom, co je vysoušecí sušička a co je topné těleso v sušičce.