Proč moje láhev s vodou páchne jako plíseň: Průvodce odstraněním

Pokud chcete vědět, proč moje láhev s vodou páchne jako plíseň a můžete se s tím vypořádat, pak jste našli tu pravou! Odpovědí na to by bylo, že se uvnitř hromadí buď plíseň nebo jiné bakterie a nečistoty.

Představte si, že pijete z nádoby, když máte žízeň, a pak najednou při polykání přičicháváte k něčemu zatuchlému. Bez ohledu na to, jak se cítíte vyprahlí, pravděpodobně budete uvažovat o tom, že to vyplivnete, a později probereme, proč byste měli.

I když existují plísně, které nejsou ve své toxicitě při požití smrtelné, doporučujeme, abyste se od nich drželi co nejdále. Je nutné udržovat své místo čisté, zejména nádobí a další věci související s jídlem, protože plísně a plísně jsou příliš neúnavné při hledání nových míst, aby přežily.

Jak odstranit zápach plísně z láhve s vodou

Jak již bylo zmíněno, zatuchlý zápach jistě potvrdí, že tam něco zatuchlého žije. Vzhledem k tomu, že láhve na vodu jsou obecně dlouhé a úzké zároveň, může být složité a náročné je pravidelně čistit.

Pokud se chcete zbavit tak hrozného zápachu, musíte udělat toto:

Krok č. 1. Sbírejte nějaké čisticí nástroje

Chcete-li začít, musíte vyzvednout všechny věci, které budete potřebovat k důkladnému úklidu. Většinu z toho byste měli najít doma, takže není potřeba utíkat do obchodu.

Budete potřebovat následující:

  • Bílý ocet
  • Štětec na láhve
  • Zubní kartáček
  • Houba
  • Prostředek na mytí nádobí
  • Teplá voda

Po shromáždění všech uvedených položek vyprázdněte láhev s vodou do dřezu.

Krok č. 2. Nalijte ocet do láhve

Po vyprázdnění láhev nechte stát dnem vzhůru, aby většina vody vytekla ven. To umožní, aby se čisticí roztok (ocet) dotkl všech vnitřních povrchů láhve a zničil všechny houby způsobující tvorbu plísní.

Nechte uplynout asi 10-15 minut a poté do láhve nalijte alespoň 3 polévkové lžíce bílého/čirého octa. Láhev silně protřepejte, poté vezměte čistič na láhve a důkladně vyčistěte její vnitřek.

Ujistěte se, že štětcem dosáhnete na dno lahvičky několikrát, protože to je nejvzdálenější část, kam byste při každodenním čištění nedosáhli. Vzhledem k tomu, že může být zanedbáváno, je dno láhve, zvláště když jsou zakřivené, nejvíce náchylné k usazování nečistot, plísní a bakterií.

Po štětci nalijte do láhve trochu teplé vody, dokud nebude z poloviny plná, a poté ji znovu protřepejte.

Krok č. 3. Vyprázdněte láhev, vypláchněte a poté omyjte

Po protřepání obsah láhve s vodou znovu vylijte do odtoku.

Všimněte si, že i když můžete použít bělidlo k hubení plísní a plísní, může to být zdravotní riziko, pokud jej nedokážete dostatečně dobře opláchnout.

Nyní, když je láhev prázdná, opláchněte ji dvakrát vodou z vodovodu, nalijte do ní trochu prostředku na mytí nádobí a znovu vyčistěte čističem na láhve. Zbavíte se tak veškeré plísně a plísní a zároveň získáte octovou vůni a chuť z vaší láhve.

Použijte zubní kartáček k čištění otvoru láhve, zejména tam, kde naráží na místo, kde kryt zapadne. Nezapomeňte také umýt vnější stranu láhve mýdlem na nádobí a houbou.

Krok č. 4. Opláchněte a důkladně vysušte láhev s vodou

Po mýdle se ujistěte, že jste láhev s vodou zevnitř i zvenku alespoň třikrát vypláchli čistou vodou z vodovodu. Naplňte ji vodou a silně s ní protřepejte, abyste odstranili vše, co se přilepilo na vnitřní stěny.

Láhev vypláchněte, dokud již nebudou žádné bubliny a po protřepání nevytéká voda čirá. Zda je připravený, můžete zkontrolovat také přivoněním.

Poté láhev vysušte na vzduchu. Před opětovným použitím se ujistěte, že je zevnitř i zvenku zcela vyschlý.

Je plíseň v láhvi s vodou nebezpečná?

Většina plísní není natolik nebezpečná, aby vás při požití malého množství poslala do hrobu. To však neznamená, že je úplně v pořádku ignorovat jakoukoli plíseň nebo plíseň ve vašem jídle nebo v tomto případě v pití.

Problém s plísněmi je ten, že když jste alergičtí a extrémně citliví na ně, s největší pravděpodobností skončíte v nemocnici poté, co se napijete z láhve, kterou obývá. I když je to obvykle v pořádku pro malá množství, určité úrovně požití způsobí následky, jako je nevolnost a průjem.

Pokud je zápach plísní v celém bytě, zde je článek o tom, jak se zbavit zápachu plísní v bytě.

Jak často byste měli mýt láhev s vodou?

V ideálním případě byste měli láhev s vodou mýt denně, zvláště když ji nosíte každý den s sebou. Pokud byla vaše láhev nějakou dobu uložena a budete ji používat, postupujte podle výše uvedených pokynů pro čištění.

Plíseň se může hromadit v láhvi kvůli slinám, potu a dalším věcem, které se na ní zachytily, když ji nečistíte. I bez použití octa byste měli láhev denně čistit mýdlem a vodou.

Zde je článek o tom, jak se zbavit zápachu plísní přirozeně.

Závěr

Nyní, když byl odhalen důvod otázky „proč moje láhev s vodou páchne jako plíseň“, bude pro vás snazší ji odstranit a zabránit jejímu opakování. Co se týče jakéhokoli nádobí, měli byste mít prospěch z absence plísní.