Jak opravit ruční kolo šicího stroje: 2 běžné problémy

Můžete se naučit, jak opravit ruční kolo šicího stroje, když budete znát dva běžné problémy. Probereme, proč může nesprávné navlékání a nedostatečné čištění ovlivnit vaše ruční kolo.

Tento článek také obsahuje podrobné opravy zaseknutého ručního kola. A jako bonus si projdeme správné otáčení ručního kola.

Když už jsme u toho, proč si nepřečíst o částech šicího stroje a o tom, co dělají. Vždy je užitečné seznámit se s komponentami stroje.

Jak opravit ruční kolo šicího stroje doma

Znovu navlékněte šicí stroj

Naučte se navlékat nit na konkrétním šicím stroji, který máte, protože problémy s tímto nastavením mohou způsobit zaseknutí ručního kola. Je to kvůli výsledné zamotané niti, která pak zvyšuje napětí ručního kola.

Zkontrolujte, jak jste stroj navlékli, nebo najděte případné uzly, které se mohly vytvořit. Poté jednotku znovu našroubujte podle návodu.

V návodu by mělo být vyobrazeno, jak má nit v pořádku procházet šicím strojem. Je třeba klást důraz na dodržení sekvence uvedené v návodu, dokud nedosáhnete očka jehly.

Vyčistěte šicí stroj

Víte, že problémy s ručním kolem mohou být způsobeny špatnou údržbou? Pokud je například váš šicí stroj špinavý a ucpaný žmolky a nečistotami, může dojít k zaseknutí ručního kola.

Zejména zkontrolujte pouzdro cívky, kde se časem mohly nahromadit vlákna. Odstraňte je štětcem nebo pinzetou, ale nikdy ne vzduchem z plechovky, protože by mohl zatlačit nečistoty do stroje.

Pamatujte, že vlákna a jiné nečistoty, které se mohou usazovat na stroji, mohou zvýšit napnutí ručního kola. Zvykněte si čistit šicí stroj po každém projektu nebo 8 hodinách nepřetržité práce.

Proč se ruční kolo na mém šicím stroji neotáčí?

Nedostatek mazání

Stejně jako ostatní pohyblivé části šicího stroje musíte ruční kolo pravidelně kontrolovat, zda nepotřebuje naolejovat. Nedostatek mazání může způsobit zablokování, protože ozubená kola neustále podléhají tření.

Nahlédněte do návodu k vašemu modelu, jak naolejovat ruční kolo a vždy používejte správný olej na šicí stroje, jinak si můžete způsobit více škody než užitku. Kapka nebo dvě by měly stačit jako při mazání ostatních pohyblivých součástí šicího stroje.

Můžete si také přečíst, jak naolejovat šicí stroj pro správné a nevhodné postupy údržby. Ale indikace si samozřejmě vyhledejte v příručce.

Poškozený pás

Šicí stroje mají uvnitř pás, který je zodpovědný za otáčení ručního kola. Pokud je poškozená, ruční kolo se nebude otáčet a jehla samotná je také zaseknutá.

Pokud se však potýkáte s přetrženým pásem, musíte svůj šicí stroj přinést do autorizovaného servisního střediska. Profesionál má správné nástroje k bezpečnému odstranění a výměně této části.

Je také dobrým zvykem, abyste si byli vědomi známek, že váš šicí stroj potřebuje vyměnit pás. Zkontrolujte například, zda při šití nezapáchá guma nebo dokonce cvaknutí, ke kterému dojde, když se příliš povolí.

Jak odemknete ruční kolo na šicím stroji?

Odpočiňte si stroj

Zvažte, zda šicí stroj vypnout a nechat jej odpočívat dvě až tři hodiny. Některé šicí stroje mají funkci automatického vypnutí, která může zablokovat ruční kolo, pokud je stroj přetížený, aby se zabránilo riziku přehřátí.

Poté, co necháte stroj vychladnout s odpojeným napájecím kabelem, můžete zkontrolovat, zda je ruční kolo stále zaseknuté. Ale je zajímavé, že uskladnění stroje po dlouhou dobu může také znamenat, že ruční kolo potřebuje mazání a použití, aby opět hladce fungovalo.

Nesprávné otáčení ručního kola

Ruční kolo se může zaseknout, pokud ho neuvolníte při navíjení cívky. U starých šicích strojů můžete uvolnit ruční kolo a zabránit pohybu jehly otáčením vnitřního kola, když držíte vnější kolo.

Kromě toho si vždy přečtěte svůj manuál pro případy, kdy musíte otočit kolo ve směru nebo proti směru hodinových ručiček. Pokud při určitém tréninku uděláte špatný pohyb, ruční kolo se může cítit zablokováno.

Vyhledejte vnitřní knoflík

Je váš šicí stroj starší model? Zjistíte, že součástí vintage šicího stroje je menší kolečko uprostřed ručního kolečka.

Pokud je vnitřní kolo pevné, může také zabránit otáčení ručního kola. Proto můžete odpovídajícím způsobem odblokovat vnitřní kolo a vaše ruční kolo by se mělo pohybovat hladce.

Jak otočíte ručním kolečkem na šicím stroji?

Nahlédněte do své příručky pro směr, kterým musíte otáčet ručním kolem při cvičení, které děláte. Obecně platí, že ručním kolem budete otáčet proti směru hodinových ručiček nebo směrem k sobě a nikdy ve směru hodinových ručiček.

Jinak riskujete poškození motoru vašeho stroje. Existuje však případ, kdy budete možná muset otočit ručním kolem ve směru hodinových ručiček, aby se vlákno rozmotalo, pokud se zaseklo.

Pokud používáte vintage nebo starožitný, přečtěte si, jak používat starý šicí stroj.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jsme diskutovali o tom, jak opravit ruční kolo šicího stroje, a odhalili jsme dva běžné problémy.

Možná budete muset znovu navléknout šicí stroj nebo vyčistit oblast cívky. Ruční kolo se také může zaseknout při přetržení řemene, nedostatku oleje, přetížení stroje nebo zablokování vnitřního kola u starších jednotek.

Zanechte nám komentář, pokud ještě nějaký máte.