7 úžasných tipů, jak zabránit plísním v úložné jednotce

Nejlepší způsob, jak se vyhnout plísním, je zabránit poškození vodou ve všech jejích formách. To je řešení, „jak zabránit plísním ve skladovací jednotce“.

Konkrétnější tipy zařazujeme do tohoto článku, takže určitě čtěte až do konce!

Úložné jednotky do formy

Optimální vlhkost v interiéru je mezi 30 % a 50 %, ale u skladovacích jednotek, které příliš nevětrají, tyto úrovně překračují normální. To by pak vedlo k růstu plísní.

Zde je článek o vlhkosti a plísních. Je nutné dávat pozor na úroveň vlhkosti ve vaší skladovací jednotce; jinak budou vaše věci trpět plísněmi.

Příčiny plísní

Vlhkost a vlhkost

Jak již bylo zmíněno, je třeba udržovat vlhkost a vlhkost. V opačném případě skončíte s růstem plísní.

Vysoká úroveň vlhkosti vytváří prostředí ideální pro růst plísní. Také to usnadňuje šíření plísní z jednoho povrchu na druhý.

Prach a organický materiál

Plíseň potřebuje tři podmínky, konkrétně zdroj potravy, vlhkost a kyslík, aby přežila ve specifickém prostředí. Existuje několik potenciálních zdrojů potravy pro plísně ve skladovací jednotce.

Jedním z nich je nahromaděný prach. Plíseň se živí prachem, který pomáhá jejímu růstu a dalšímu růstu.

Dalšími zdroji potravy pro plísně jsou organické materiály, které jsou uloženy ve vaší skladovací jednotce. Pokud byste je nechali na pokoji, houby by zdevastovaly všechny vaše věci.

Tipy, jak zabránit plísním v úložné jednotce

1. Správně si uložte své věci

V zemi je vlhkost. Pokud si tedy myslíte, že váš terén je náchylný k plísním, postavte si plošinu, aby se vaše věci nedostaly do kontaktu s nečistotami.

Můžete je také zabalit do plastové fólie, aby nedošlo k jejich poškození vodou.

2. Před uložením věci osušte

Jeden vlhký předmět může zničit ostatní uložené předměty. Plíseň se rychle šíří a přechází z jedné vyhrazené položky do druhé.

Navíc jeden vlhký předmět by drasticky ovlivnil úroveň vlhkosti v místnosti. To ovlivňuje celou oblast a vystavuje celou jednotku možnému růstu plísní.

Před uložením věci osušte na slunci. Sušení předmětů na slunci by zabilo spory plísní na předmětu.

Pokud potřebujete další pokyny, jak zabránit šíření spor plísní, zde je článek o tom, jak spory plísní vymýtit.

3. Sledujte úroveň vlhkosti v úložné jednotce

Jak bylo uvedeno výše, vlhkost by neměla překročit 50%. Sledování úrovně vlhkosti by pomohlo zabránit náhlému růstu plísní.

Úroveň vlhkosti úložné jednotky můžete zkontrolovat dvěma způsoby. Nejprve se můžete rozhodnout, že to za vás udělá profesionál.

Profesionálové by snížili pravděpodobnost chyb při kontrole úrovně vlhkosti. Navíc by vám dali doporučení, co dělat dál.

Pokud to zvládnete sami, můžete se rozhodnout nainstalovat měřič relativní vlhkosti místo toho, abyste požádali o pomoc odborníka. Obě možnosti jsou drahé, takže pečlivě zvažte, kterou si vyberete.

Po kontrole úrovní vlhkosti proveďte vizuální kontrolu celé skladovací jednotky, pokud jsou stupně mimo doporučený rozsah. Pak, pokud došlo k poškození plísní, posuďte, zda je rozsáhlé nebo ne.

Vyhodnocení poškození plísní je zásadní, protože vám pomůže při rozhodování o odstranění plísní. Ten určí, zda požádáte o pomoc odborníka, nebo to uděláte sami.

Nakonec se podívejte na příčinu vlhkosti. Odstraňování plísní je kontraproduktivní, pokud není odpovídajícím způsobem upravena základní příčina.

4. Zkontrolujte úložnou jednotku

Jak bylo uvedeno výše, pokud si všimnete, že vaše vlhkost překračuje doporučený stupeň, musíte hledat růst plísní. Kontrola vaší skladovací jednotky zahrnuje kontrolu růstu plísní a hledání příčin vlhkosti.

Další věcí, kterou je třeba ve vaší úložné jednotce prozkoumat, jsou možné úniky. Hledejte díry a praskliny, protože vedou k poškození vodou, což má za následek růst plísní.

Žádná díra nebo prasklina nejsou příliš malé na poškození vodou, proto se ujistěte, že je řádně a co nejdříve opravíte.

5. Nainstalujte parozábranu

Venkovní vlhkost je další hrozbou pro vaši úložnou jednotku. Abyste zabránili pronikání venkovní vlhkosti do vaší jednotky, můžete nainstalovat parotěsnou zábranu.

Parozábrany jsou flexibilní a lze je instalovat i pod podlahy, což snižuje riziko zemní vlhkosti. Parozábranu do úložného prostoru můžete zakoupit zde.

6. Použijte vysoušecí prostředek

Největším problémem v prevenci plísní je vlhkost. Použití vysoušecího prostředku je jedním ze způsobů, jak udržet vlhkost na uzdě.

Abyste udrželi skladovací jednotku bez plísní, můžete použít silikagel nebo dřevěné uhlí. Silikonové gely lze umístit do látkového sáčku a zavěsit ve vaší jednotce.

Dřevěné uhlí má na druhou stranu další výhodu v tom, že eliminuje zápach. Jen se ujistěte, že vaše dřevěné uhlí neznečistí vaše věci, když je používáte.

7. Vyberte si vhodnou úložnou jednotku

Skladovací jednotky nejsou stavěny stejně. Některé jednotky jsou vysoce kvalitní a odolné proti vlhkosti.

Pokud vám to rozpočet dovolí, zkuste zvážit pořízení těchto jednotek místo standardních.

Závěr

Doufáme, že různé způsoby, jak zabránit plísním ve skladovací jednotce, jsou pro vás užitečné. Toto jsou zjednodušené tipy, které snad povedou k akci a zabrání kontaminaci plísní ve skladovacích jednotkách.