Proč mají svatební šaty vlaky: historie a další

Odpověď na otázku, proč mají svatební šaty vlečky, je, že se to připisuje bohatství. Více o této zajímavé historii se dozvíte podrobněji níže.

Je pochopitelné, že velikost vlečky svatebních šatů může ztěžovat pohyb. Proto se také podělíme o několik tipů, jak s ním chodit a jak ho vhodně odstranit.

Pro vše, co se týká svatebních šatů, doporučujeme procházet náš blog. Naučíte se návody, jak přidat rukávy ke svatebním šatům, abyste zajistili, že se ve svatebním oblečení budete cítit a vypadat dobře.

Zde je důvod, proč mají svatební šaty vláčky

V minulosti byly svatby více než jen svazek nevěsty a ženicha. Pro zúčastněné je to také příležitost ukázat hostům své bohatství.

A protože vlečka svatebních šatů neslouží žádnému účelu, může mít tento extra materiál na svatebních šatech zásluhu na rodinném bohatství. Čím delší je vlečka na svatebních šatech, tím více se předpokládá, že rodina je ještě bohatší.

Dalším příbuzným vlečky ke svatebním šatům je, že symbolizuje blízkost nevěstiny rodiny ke královské rodině. Některé styly vlaků mohou naznačovat vazby nevěsty s prestižními rodinami, protože nekrálovští směli nosit pouze některé vlaky.

V dnešní době již neplatí historie svatebních šatů, protože materiály a látky se staly také cenově dostupnými. Nevěsta se pak může rozhodnout pro styl vlaku, nebo jestli chce vlak, bez ohledu na stav její rodiny.

Jaké jsou různé typy vláčků na svatební šaty?

Katedrála

Jeden z nejpoutavějších svatebních šatů je vlak Cathedral kvůli své délce. Je ideální pro velkolepou svatbu, protože je obvykle dlouhá 22 palců, což by vypadalo fantasticky k plesovým šatům.

Sweep

Pokud dáváte přednost kratšímu vlaku, nejkratší je sweep train. Obvykle je dlouhý pouze 6 palců, takže je praktický, pokud je vaše svatba venku.

Soud

O něco delší vlak než zametací vlak je soudní vlak. Tento typ bude vypadat skvěle na šatech z mořské panny, protože vypadá sofistikovaněji, sahá od pasu róby.

Kaple

Krásný vlak, který je třeba zvážit pro nerozhodnou nevěstu, je vlak v kapli. Při délce 12 palců není příliš velký ani ležérní. To je důvod, proč je to často nejoblíbenější vlečka a vypadá obzvláště skvěle se svatebními šaty v áčkové linii.

Královský

Vlak katedrály není nejdelší, ale královský vlak je dlouhý přes yard. To je důvod, proč je znám pouze královským nevěstám a vyhrazen pro extravagantní svatby.

Watteau

Pokud jste nevěsta, která chce být nekonvenční, zvažte vlak Watteau. Je to kombinace vlaku a závoje pro jedinečný vzhled a je snadno odnímatelná než tradiční vlaky.

Jak chodíte ve vlaku svatebních šatů?

Nenechte se ohromit představou, že budete chodit ve svatebních šatech s vlečkou. Musíte mít na paměti pouze eleganci a půvab.

Jděte pomalu a zvažte, zda ji jednou rukou nevyberete ze zadního středu, zvláště pokud je vlak dlouhý. Udržujte však ruku uvolněnou na boku, abyste vypadali elegantněji, ale bez námahy.

Pokud musíte jít pozpátku, otočte se chůzí v kruhu, který udělá hrana vlaku. Pamatujte, že není možné ustoupit, když mají vaše šaty vlečku.

Kdo nese vlečku svatebních šatů?

Neexistuje žádné konkrétní pravidlo, kdo by měl držet vlečku svatebních šatů, když jdete uličkou. Tradičně ho budete nosit sami a vaše družička vám pomůže s jeho dokonalým nastavením a umístěním, jakmile budete na konci uličky.

Existují však případy, kdy je vlak příliš dlouhý nebo objemný, že svatebčané mají také vláčkaře. Už ze samotného názvu je tato role určena pro držení vlečky nevěsty a její držení rovně; někdy je vlakový nosič párem pro držení obou rohů svatebního vlaku.

Můžete odstranit vláček ze svatebních šatů?

Vlečku svatebních šatů můžete odstranit, protože některé jsou dokonce navrženy tak, aby se daly snadno odepnout. Další běžnou praxí je spěchat, aby si nevěsta mohla vzít na recepci stejné šaty bez vlečky.

Během poslední úpravy svatebních šatů je nejlepší vzít si s sebou svou družičku, aby ji návrhář šatů mohl vést při oblékání.

Můžete nosit svatební šaty bez vlečky?

Některé nevěsty dávají přednost tomu, aby jejich šaty neměly vlečky, a to je zcela přijatelné. Místo může být umístěno venku a bylo by nepraktické chodit s vlakem, nebo prostě proto, že mít vlak nevyhovuje jejich módnímu vkusu.

Přečtěte si, jak zařídit svatební šaty s překrytím tylu, abyste se o této praxi dozvěděli více.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, proč mají svatební šaty vlečky, a je to proto, že se používají k symbolizaci bohatství.

Tehdy, čím delší byl svatební vlak, tím bohatší rodina se předpokládá. Byl také používán k vyjádření blízkosti nevěstiny rodiny k prestižním lidem.

Doufáme, že tato krátká historie uspokojila vaši zvědavost; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.