Kolik písní pro svatební hostinu

Pokud si nejste jisti, kolik písní na svatební hostinu, zkuste patnáct na každou hodinu. O vytvoření svatebního playlistu si povíme více podrobněji níže.

Chcete-li získat další užitečné tipy, proč si nepřečíst našeho průvodce, jak udělat DJ na vlastní svatbě? Za hudbu na svatbě je možné ručit, zvláště pokud chcete ušetřit na výdajích.

Kolik písní potřebujete na svatební hostinu?

Na každou hodinu svatební hostiny si můžete připravit 15 písní. Svatební hostina obvykle trvá maximálně 5 hodin, což znamená, že musíte mít playlist s minimálně 75 skladbami.

To jsou však pouze obecné předpoklady, protože písně se liší v délce a neexistuje žádné pravidlo, jak dlouho musí svatební hostina trvat. Když si nejste jisti, nikdy neuděláte chybu, když dáte DJovi na svatební hostinu sto písniček.

Pokud máte konkrétní skladby, které jsou pro vás důležité, nezapomeňte si promluvit s DJem, aby zazněly na svatební hostině. Pokud máte potíže s vytvářením dlouhého seznamu skladeb, můžete se také zeptat přátel a rodiny na skladby, které se jim budou líbit.

Jak dlouhý by měl být seznam skladeb pro svatební hostinu?

Playlist svatební hostiny by měl trvat minimálně tři hodiny. Maximálně může seznam skladeb trvat až pět hodin.

Vždy bude dobrý nápad mít příliš mnoho skladeb, než jich mít příliš málo pro případ, že některé jiné akce, jako je koktejlová hodina, budou trvat déle, než bylo zamýšleno. Jinak očekávejte nějaké opakované písně.

Ujistěte se, že máte také různé žánry, aby odpovídaly různým náladám během svatební hostiny. Musíte zahrnout pomalou a jemnou hudbu, pozitivní písně a dokonce i relativně neutrální tóny, které by vytvořily fantastický hluk na pozadí.

Kolik písní pro svatební obřad?

Na svatební obřad si připravte tři druhy hudby. Obecně budete potřebovat hudbu pro předehru, procesí a recesii.

Předehra nebo část obřadu, kdy hosté právě sedí a čekají, může trvat až 20 minut. Vyberte instrumentálku, která je ambientní, protože je to také příležitost pro hosty smísit se před zahájením ceremonie.

Hudba pro procesí při vstupu svatebčanů a páru může být také něco lehkého, ale pamatujte, že vstupní píseň pro nevěstu by měla být něčím, co přitáhne pozornost k jejímu příchodu.

Konečně, hudba pro recesisty na konci obřadu může být cokoli, co si pár přeje. V ideálním případě by písně měly být slavnostní, aby nalákaly hosty na recepci.

Kolik písní potřebujete k procházce uličkou?

Určit konkrétní počet skladeb potřebných k procházení uličkou bude složité. Nejlepší je však předpokládat, že musíte mít asi dvě skladby.

Například svatebčanům může dokončení chůze uličkou trvat maximálně tři minuty. Pak může nevěstě trvat dvě minuty, než projde uličkou.

Při výběru hudby zvažte tyto typické doby trvání. A samozřejmě, písně pro svatební hostinu by se měly lišit od písní nevěsty.

Kolik pomalých písní by se mělo hrát na svatbě?

Svatba bude obvykle potřebovat šest pomalých písní. Znovu si promluvte s DJem, nebo pokud jste to vy, kdo dělá seznam skladeb, ujistěte se, že pomalé písně umístíte v intervalech, abyste nezhoršili náladu svatby.

Po každých pěti pozitivních skladbách můžete mít jednu pomalou skladbu. To také umožní hostům relaxovat a dát čas dalším lidem, kteří preferují pomalý tanec.

Nakonec si nezapomeňte přečíst svůj program, abyste si lépe uspořádali seznam skladeb. Víte například, co je výroční tanec na svatbě?

Je to jedna z částí programu, která obvykle potřebuje pomalé skladby.

Kolik písní by mělo být ve svatební kapele?

Počet zahraných skladeb svatební kapely závisí na mnoha faktorech. Například některé svatební kapely mohou hrát 15 písní na set, který trvá hodinu.

Svatební kapela může mít také dva 45minutové soubory, takže písně mohou mít 10 až 15, pokud je každá tři minuty dlouhá. Ale znovu se ujistěte, že to promluvíte se svatební kapelou, abyste se vyhnuli jakékoli nedorozumění ohledně setů, které na svatbě budou dělat.

Některé příklady jsou dvě sady, každá o délce 45 až 60 minut, nebo tři sady, každá o délce 40 minut. Rozložte hudbu na celý večer a poté se rozhodněte, zda byste v případě potřeby chtěli další sadu.

Kolik písní potřebuji na svatbě?

 • Hudba, když hosté usedají na svá místa před obřadem
 • Hudba v uličkách a při vstupu
 • Svatební procesní píseň
 • Hudba k obřadu jednoty
 • Písně pro recesisty
 • Hudba pro koktejlové hodiny
 • Písně pro svatební hostinu u vchodu na recepci
 • Seznam tanečních skladeb (tj. první tanec, tanec otce a dcery, tanec matky a syna atd.)
 • Hudba pro krájení dortu, házení kyticí, házení podvazků a další svatební tradice
 • Poslední taneční hudba
 • Závěr

  A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, kolik písní na svatební hostinu, a může to být 15 písní na každou hodinu.

  Vzhledem k tomu, že svatební hostina může trvat pět hodin, zvažte přípravu seznamu skladeb, který může trvat stejně dlouho nebo má alespoň 75 skladeb. A co se snubního prstenu týče, o setech se bude diskutovat předem, ale většinou nabízejí dva sety, každý o délce cca 45 minut.

  Doufáme, že to pomohlo nastavit vaši svatební hudbu; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.