Jaká je správná etiketa pro svatební dar

Pokud si nejste jisti, jaká je správná etiketa pro svatební dar, zvažte pět pravidel. Poradíme vám, jaký dárek dát, kolik to stojí, jestli ho musíte přinést, kdy darovat svatební dar a zda jste povinni snoubenci obdarovat.

Odpověděli jsme také na některé časté dotazy týkající se svatebních darů. A pro ty, kteří potřebují rozpočet, můžete zkontrolovat, kolik dát za svatební dar.

5 věcí, které byste měli vědět, jaká je správná etiketa pro svatební dar

Kontrola svatební matriky

Jedna z nejobtížnějších věcí u svatebních darů je vědět, co darovat. Naštěstí většina párů v dnešní době sdílí svatební matriku na svých svatebních webových stránkách.

Mělo by vás to propojit s položkami, které chtějí a potřebují, ušetří vám to potíže s rozhodováním. Ale pokud jste blízko páru, dát jim svatební dar mimo svatební matriku není nesprávné.

Použijte registr jako inspiraci nebo jim darujte jedinečný dárek. Může to být něco ručně vyrobeného nebo dokonce zážitek, jako je rezervace večeře.

Kolik by měl stát váš svatební dar?

Další častou otázkou etikety svatebního daru je cena vašeho svatebního daru. Jediné pravidlo, které si musíte pamatovat, je založit částku daru na vaší blízkosti k páru.

Nikdy nedávejte dárek, který si nemůžete dovolit, protože by to také nebylo skutečné. Můžete se také zeptat spolusvatebníka na částku, kterou snoubenci dají.

Měli byste na svatbu přinést svatební dar?

Kdysi byl na svatební hostině dárkový stůl, kam mohli hosté dávat dárky. V dnešní době je ale běžnější poslat svůj svatební dar před svatebním dnem.

To se očekává, zejména u svateb v destinacích, protože cestování s velkými dárky bude problém. Jedinou možnou výjimkou je, pokud je váš dar peněžní, pak najděte svatební krabici, kde se shromažďují peněžní dárky a certifikáty.

Také děláte páru laskavost, protože mohou začít s vaší děkovnou kartou brzy. A samozřejmě riskujete, že svůj svatební dar zahodíte, pokud jej budete nosit s sebou z místa konání na recepci.

Kdy dát svatební dar?

Vzhledem k tomu, že se od vás neočekává, že byste svatební dar přinesli na místo konání, kdy byste jej měli předat snoubencům? Zvažte doručení svatebního daru měsíc nebo pár týdnů před svatbou.

Samozřejmě, dát dárek měsíce po svatbě by bylo divné, ale je to stále přijatelné, pokud máte své důvody. Ale pro vaše pohodlí si včas projděte svatební rejstřík snoubenců, abyste si mohli vybrat položku, která vyhovuje vašemu rozpočtu.

Jste povinni dát svatební dar?

Neexistují žádná pravidla, která by svatebním hostům nařizovala dát svatební dar. Pokud jste však blízcí příbuzní nebo přátelé, je vhodné poskytnout páru něco, co jim ukáže jejich podporu pro jejich manželství.

Pokud se nezúčastníte, stále nejste povinni dát páru svatební dar. Existují dokonce svatby, kde pár zmínil, že přítomnost jejich hostů je to jediné, na čem záleží a dary jsou zbytečné.

Je 50 $ v pořádku za svatební dar?

Podle některých zdrojů je minimální částka, kterou můžete dát za svatební dar, 50 dolarů. I když jste jen známý nebo spolupracovník, říká se, že je nevkusné, když dáte méně než tuto částku.

Lidé se však liší ve finanční situaci; můžete během svatby bojovat s financemi. Proto dát něco nižšího je naprosto v pořádku, pokud si to můžete dovolit.

Můžete také udělat pár přizpůsobený dárek pro něco více sentimentálního. Pak přidejte tyto znalosti o tom, co napsat na obálku svatebního daru, abyste snoubenci poslali své nejlepší přání.

Dostávají si páry navzájem svatební dary?

Je obvyklé, že si nevěsta a ženich vyměňují svatební dary. Mohou být podávány večer nebo ráno před svatbou, obvykle s upřímným dopisem.

To je také pěkné gesto pro vašeho partnera, zvláště když plánování svatby způsobuje stres. Ujištění partnera dárkem a vzkazem by také mělo pomoci zmírnit svatební nervozitu.

Kolik dávají rodiče za svatební dary?

Rodiče nevěsty a ženicha mohou dát na svatbu svých dětí, co mohou. Je však běžné, že rodiny platí za svatby svých dětí, že dárky jsou zbytečné.

Dávají nevěsta a ženich dárky rodičům?

I když nejste povinni, vaši rodiče jistě ocení, když jim dáte svatební dary. Dárky mohou symbolizovat vaši vděčnost za pomoc při svatbě.

Je neslušné žádat o svatební dary?

Není nezdvořilé žádat o svatební dary. V dnešní době se dokonce běžně praktikuje propojení registru se svatební pozvánkou.

Co nedávat jako svatební dar?

  • Něco, co pár nepotřebuje
  • Něco super levného nebo drahého
  • Něco, co si užije jen jeden z nich

Závěr

A to je vše! Chcete-li zrekapitulovat, jaká je správná etiketa pro svatební dar, zvažte pět věcí.

Zkontrolujte matriku, dejte, co si můžete dovolit, pošlete dárek dříve a nikdy ho nepřineste na svatbu a vězte, že nejste povinni dar poskytnout. Doufáme, že vám naše časté dotazy na svatební dary pomohly!