Proč jsou svatební fotografové tak drazí

Odpověď na to, proč jsou svatební fotografové tak drazí, může být ze tří věcí. Za prvé, profesionál bude dělat různé úkoly před, během a po svatbě.

A pokud jste sám fotograf, měli byste se také oblékat pro tuto příležitost, abyste vypadali profesionálněji. Zde je to, co nosit jako fotograf na svatbu, a poté si níže přečtěte očekávání ohledně vašich služeb.

Proč stojí svatební fotografové tolik?

Předsvatební přípravy

Svatební fotograf se zapojí před svatbou. Jako klient budete mít různé schůzky s fotografem, jakmile potvrdíte, že odpovídají vašim potřebám pro vaši svatbu.

Fotograf začne plánovat, když mu sdělíte časový rozvrh vašeho svatebního dne. A v závislosti na dostupnosti stran může fotograf cestovat, aby se setkal se svými klienty.

Čas vynaložený na plánování a případné výdaje na cestu budou součástí poplatku, který dáte svatebnímu fotografovi. Kromě toho se fotograf většinou zapojí i do dalších předsvatebních akcí.

Možná jste si vybrali balíček, který obsahuje zásnubní focení, fotografie svatební hostiny před obřadem nebo dokonce během zkušební večeře. To vše zahrnuje výdaje na straně fotografa, když cestují na různá místa, připravují své vybavení nebo tým, fotografují a plánují fotografie a poté snímky upravují.

Svatební služby

Na samotné svatbě budou služby, čas, cestovní poplatky a další úsilí svatebního fotografa faktorem, proč se náklady na pronájem jednoho mohou pohybovat mezi 1 000 až více než 10 000 $.

Poté, co se fotograf zapojí do plánování a focení předsvatebních aktivit, bude většinou kolem svatby, která může trvat 7 hodin i déle. Mohou také muset cestovat na dlouhé vzdálenosti, pokud je vaše svatební místo daleko od jejich rodného města.

Pokud je to příliš daleko, fotograf si vyčlení dva dny svého času včetně nákladů na ubytování. A během svatebního obřadu a hostiny nefotografuje svatební fotograf pouze náhodně portréty a upřímné fotografie.

Ve fázi plánování již probrali vaše očekávání ohledně toho, jaké snímky chcete. Poté projdou fotografie a vyberou nejlepší kulisy a momenty, aby vám poskytli vzpomínky, které chcete vidět ze svého výjimečného dne.

Po svatbě a úpravy

Po svatbě je poslední částí svatební fotografie úprava. To je také náročný úkol, který je jedním z důvodů, proč si profesionál může účtovat vysoké částky.

Někteří svatební fotografové mají zvláštní styl se svými záběry a může to být jeden z důvodů, proč najímáte konkrétní osobu. Můžete se také rozhodnout získat fyzické kopie fotografií, nikoli pouze digitální kopie.

Fotograf si bude muset vybrat ze stovek až po tisíce fotografií. Vlastní úprava pak vyžaduje dovednosti a používá drahý software pro úpravy a předvolby ke zpracování požadovaných fotografií.

Možná bude potřeba upravit některé fotografie jednotlivě, což fotografovi zabere až 24 hodin, aby bylo zajištěno, že budete s tím, co dostanete, spokojeni. A během této doby pamatujte, že profesionál bude také vykonávat další povinnosti související s jejich fotografickou činností.

Je pro svatbu nezbytný fotograf?

Je lepší vyčlenit část svého svatebního rozpočtu na svatebního fotografa. Při této zvláštní příležitosti byste chtěli ty nejlepší snímky, protože na ně budou v nadcházejících letech vzpomínat.

Samozřejmě můžete někoho nechat vyfotit během svatby nebo posbírat snímky pořízené přáteli a rodinou. Nebudou však tak přesné, jak byste si přáli, a každý je tu, aby s vámi oslavoval a nesledoval vás, aby získal dobré fotky.

Budete platit za talent fotografa, jeho vybavení, čas a úsilí, abyste získali dokonalé svatební fotografie. Zkušenosti vylepšili své střelecké techniky a styl střihu, díky čemuž jsou jejich honoráře přiměřené.

Stačí 1 fotograf na svatbu?

Na většinu svateb stačí mít jednoho fotografa, ušetří vám totiž i výdaje. Pokud však budou nevěsta a ženich během přípravy na samostatných místech, bylo by pohodlnější najmout dalšího fotografa.

Dalším faktorem je velikost vaší svatby. Velké svatby se budou fotit efektivněji, pokud máte dva fotografy.

Na druhou stranu na intimní svatbu stačí jeden fotograf. Když už mluvíme o malých svatbách, přečtěte si, jak na svatebních pozvánkách říci ne plus jedničky, abyste taktně omezili svého hosta.

Jaká je rozumná cena za svatebního fotografa?

V závislosti na různých faktorech mohou svatební fotografové stát až 10 000 $. Zaplacení 2 000 USD je však průměrný výdaj párů na většině svateb a pro začínajícího svatebního fotografa by mělo být 1 000 USD přiměřené.

Kdo platí za svatebního fotografa?

Nevěstina strana obvykle nese svatební fotografii. Bez ohledu na to neexistuje žádné pravidlo o tom, kdo by měl platit za fotografa, protože páry a rodiny se liší.

Závěr

A to je vše! Právě jsme diskutovali, proč jsou svatební fotografové tak drazí, a je to v podstatě kvůli jejich osobním výdajům, času, talentu a úsilí, které vynakládají před svatbou, po svatbě a během ní.

Najmete si zkušeného profesionála, který vám poskytne fotografie podle toho, co očekáváte. Proto je vhodné jim zaplatit pouze rozumnou částku, protože chcete kvalitní službu.