Proč je v mé sušičce voda? 4 překvapivé důvody & Jejich řešení!

Máte obavy, proč je v mé sušičce voda? No, nebojte se, protože jsme tu, abychom vám pomohli. Kvůli ucpanému výfukovému systému nebo nesprávnému odvětrávání může sušák na prádlo vytéct nebo způsobit požár. Kondenzace v bubnu nebo voda kapající z vnějšího větracího otvoru sušičky mohou být způsobeny jedním z těchto problémů.

Pokud si všimnete, že je v bubnu sušičky voda, vypněte jej, dokud jej neopravíte, abyste zabránili jeho rozbití a neutrácení velkého účtu za opravu. Samozřejmě, pokud je ve vaší sušičce voda, pak v tomto případě vaše prádlo důkladně nevysuší.

Ano, přátelé, je to všechno pravda. Pokud vás tedy tento článek zaujal a chcete se dozvědět více, pokračujte ve čtení tohoto článku na konci. Níže jsme uvedli všechny možné důvody a nápravu k vyřešení tohoto problému. Pojďme se hlouběji podívat na to, proč má moje sušička v sobě vodu!

Důvody, proč je v mé sušičce voda

Sušičky jsou jen základním a praktickým zařízením ve vašem domě. Občas z nich však prosakuje voda. Netěsná sušička může snížit její účinnost a způsobit nepořádek na prádle. Komponenty systému mohou být poškozeny vodou. Pokud ve vaší sušičce zůstane voda, měli byste ji zastavit a nechat ji opravit. Níže jsme velmi jednoduše odpověděli na vaši otázku, proč má moje sušička vodu.

#1. Zablokované větrání

Když sušička zůstane ve vodě v bubnu sušičky, je to obvykle kvůli ucpané ventilaci. Sušička ohřívá vzduch a cirkuluje jej, aby sušil oblečení přes buben. Pokud se sušičce nepodařilo vytlačit ohřátý vzduch, dochází ke kondenzaci, což má za následek hromadění vody v sušičce.

Větrací hadice vedoucí z vaší sušičky by měla být první věcí, kterou byste měli hledat. Zkontrolujte případné ohyby, které by mohly bránit průchodu vzduchu. U určitých sušiček zkontrolujte, zda na sítu na vlákna spojeném s výfukovým potrubím nejsou ucpané vlákna.

Ucpání je obecně vyvoláno uvolněnými žmolky a materiálem uvnitř ventilace, který při smíchání s vlhkým vzduchem tvoří shluky. Překážky ventilace můžete prozkoumat tak, že zvednete dlaň k vnějšímu ventilačnímu otvoru a zkontrolujete cirkulaci vzduchu. Aby vaše sušička fungovala správně a bez úniků, je skvělý nápad čistit výfukový otvor alespoň dvakrát za rok.

#2. Poškozená izolace odvětrávacího potrubí

Vzhledem k tomu, že kolem ventilační trubky sušičky není dostatečná izolace, může se hromadit vlhkost nebo námraza, což způsobí, že voda zůstane v bubnu sušičky. Problém převládá v chladnějších oblastech, protože horký vzduch z obou strojů je mnohem více ovlivňován externími zdroji chladnějšího vzduchu. Tento problém může být způsoben také ventilačními kanály, které nejsou dostatečně izolované a procházejí chladným regionem, včetně sklepa. Mějte na paměti, že výfukové potrubí sušičky je náležitě chráněno, aby se zabránilo vlhkosti nebo tvorbě ledu. Správná izolace odvětrávacího potrubí zabraňuje úniku vody z vaší sušičky.

#3. Vadné potrubí klapky

Mnoho sušiček obsahuje ventilační klapku na výstupní pozici ventilačního potrubí sušičky. Tyto klapky jsou určeny k tomu, aby udržely vnější materiály mimo ventilační systém, včetně listí, sněhu a deště. Tato klapka se roztáhne, kdykoli je třeba vypustit vzduch; v opačném případě musí být uzamčen. Pokud je ventilační klapka skutečně poškozena, může do ventilačního potrubí vniknout sníh, déšť a led, což umožní vniknutí vody do vaší sušičky. Pokud se ventilační otvor neotevře, možná je ucpaný, s největší pravděpodobností se uvnitř potrubí hromadí vlhkost.

Zkontrolujte a ujistěte se, že vnější větrací otvor funguje a není nikdy ucpaný, pokud se k němu dostanete. Nainstalujte zpět klapky, pokud byly rozbité. Kvůli této vadné klapce je voda stále přítomna v bubnu sušičky. Opravením tohoto problému se můžete tohoto problému zbavit.

#4. Nedostatečná konfigurace ventilace

Odvětrání bude ovlivněno, pokud výfukový systém sušičky stále není správně nastaven, a uvnitř potrubí se může vyvíjet vlhkost. Potrubí ve výfukovém systému musí být co nejhladší a rovné, aby umožnilo efektivní distribuci vzduchu uvnitř.

Potrubí sušičky má více zkroucení a ohybů, což znamená více oblastí, kde se může hromadit voda a prach a způsobit ucpání. Pokud je výfukový systém vaší sušičky zablokovaný nebo ucpaný, můžete si všimnout kondenzace uvnitř bubnu sušičky nebo unikání vlhkosti z vnějšího výfuku. Správná konfigurace ventilace zabraňuje úniku vody nebo vody do bubnu sušičky. Můžete si také přečíst, jak opravit sušičku, která se neodstřeďuje, a proč moje sušička neodstřeďuje.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po přečtení všichni pochopíte, proč je v mé sušičce voda. Problémy s odvětráváním jsou hlavními příčinami vody ve vaší sušičce. Takže vyřešením těchto problémů se můžete tohoto problému zbavit a správně vysušit oblečení. Děkujeme, přátelé, že jste s námi. Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte jej také s ostatními lidmi. Nejlepší je také znát 8 nejlepších alternativ sušičky.