Proč dáváme misku s vodou před ohřívač? 2 překvapivé důvody!

Ptáte se, proč dáváme misku s vodou před ohřívač? Přestaňte se divit a začněte číst tento článek. Teorie by byla taková, že teplo ohřívače by nasávalo kapalinu z mísy do vzduchu, čímž by suchému vnitřnímu vzduchu dodávalo vlhkost.

To bylo obzvláště běžné před zavedením ohřívačů a zvlhčovačů, ale stále se to stále používá v nemocničních místnostech, když má někdo infekci plic nebo dutiny. Přetížení by se „uvolnilo“ ohřátým vlhkým vzduchem a umožnilo by mu proudit ven z hrudníku a hlavy.

V drsných chladnějších měsících může atmosféra domova vyschnout. Podráždění kůže očních víček, suchý jazyk, vředy v ústech a ucpaný nos jsou všechny příznaky. Pro zvýšení relativní vlhkosti je vhodným řešením použití zvlhčovače. Protože jsou však tyto stroje poháněny elektřinou, mohou být nákladné. Miska s vodou je kreativní technika pro zvýšení vlhkosti v domácnosti. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Důvody, proč dáváte misku s vodou před ohřívač

Existují různé důvody, proč to lidé dělají, a my se chystáme diskutovat o některých vysvětleních, takže rychle pochopíte, proč dáváme misku s vodou před ohřívač.

#1. Zvyšte vlhkost

Vedle ohřívače postavte misku s vodou, abyste zvýšili vlhkost v místnosti. Používáte-li elektrický ohřívač v zimním období, zažijete pálení očí, kýchání nebo nepohodlí vstřebávání pokožky. Suchý vzduch kolem ohřívače je totiž obtížné správně nastavit. Vlhkost do atmosféry můžete přidat umístěním misky s vodou před ohřívač. Kdykoli se voda z elektrického ohřívače odpaří, atmosféra se stává vlhčí.

Množství vodní plochy vystavené vzduchu by určovalo, jak úspěšné je zvlhčování. Položením misky s vodou před elektrický ohřívač mohou lidé jednoduše hydratovat okolí jako zvlhčovač vzduchu. Na druhou stranu tento proces šetří další elektřinu ve srovnání s používáním zvlhčovače. Umístění misky s vodou před ohřívač se zdá být přímočarou technikou. Kdykoli je elektrický ohřívač zapnutý, ohřátý vzduch nasává vodní páru v misce do vzduchu. Může být také dobrý nápad přečíst si o 3 způsobech, jak zvlhčit pokoj.

#2. Pracoval jako řadič virů

Tento přístup může úspěšně omezit šíření choroboplodných zárodků a infekcí ve vzduchu zvýšením úrovně vlhkosti v interiéru na 30-25 procent. Je to proto, že částice ve vzduchu jsou také příliš těžké na to, aby se pohybovaly. Kromě toho může vlhký vzduch pomoci zachovat nábytek.

Jak to funguje?

Ústřední topení může vysušovat vnitřní vzduch, zatímco venkovní vzduch je vlhký. Když je místnost vybavena sálavým vytápěním, můžete použít misku s vodou ke zvýšení úrovně vlhkosti v místnosti. Jeho teplo urychluje absorpci a umožňuje prostoru zůstat klidný. Stejná logika však platí, i když není blízko zdroje tepla. Tím se dosáhne pouze mírné vlhkosti. Umístěte misku kolem okraje místnosti pro nejvýznamnější výhody. Nechte několik hodin, než se kouzlo stane.

Účinnost bude určena množstvím vody vystavené vzduchu. Miska s vodou, stejně jako zvlhčovač, poskytuje vlhkost s relativně malým úsilím. Pozitivní je, že nepotřebuje tolik námahy navíc jako umístění zvlhčovače. Umístění misky s vodou před ohřívač se zdá jednoduché. Voda z mísy bude nasávána do vzduchu, kdykoli zapnete ohřívač. Před vytvořením zvlhčovačů byl tento přístup využíván. V letních měsících lze na těsnění oken umístit misky naplněné vodou.

Výhody umístění misky s vodou před ohřívač

Když se vnitřní vlhkost zvýší na 50 procent, infekce přenášené vzduchem jsou zbytečné. Je to proto, že částice v atmosféře jsou příliš těžké na to, aby klouzaly. Lidská těla navíc ke správnému fungování potřebují vodu. Vzduch během zimního období může způsobit kožní problémy & vředy v ústech. Přestože palmové mléko může pomoci chránit vaši pokožku a nemá dlouhodobé účinky.

Miska na vodu ochrání vaše tělo před vysycháním tím, že dodá vzduchu vlhkost. Při nachlazení může miska na vodu pomoci rozšířit vaše dýchací cesty. Udržuje správné množství vlhkosti ve vzduchu a zároveň uvolňuje krk. Pokud máte ucpaný nos, vlhkost vám může pomoci lépe dýchat odstraněním přebytečné vody. Kromě toho může voda pomoci chránit předměty v domácnosti. Tím ale výhody nekončí. Kbelík vody vám ušetří peníze, protože zvlhčovač využívá energii. Výsledkem je, že je šetrný k životnímu prostředí i nákladově efektivní.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, proč dáváme misku s vodou před ohřívač. To zajišťuje vlhkost ve vzduchu, takže se stanete bezpečnější proti různým zimním infekcím. Přečtěte si související články; vědět, jaký je nejlepší typ topení do místnosti a jaký typ topení mám. Děkuji vám, přátelé, že jste tento článek dočetli až do konce.