Co dát do malých sklenic pro svatební laskavosti

Pokud nevíte, co dát do malých sklenic na svatební výslužky, zvažte tři věci. Povíme si také o etiketě a očekávání ohledně svatebních výsluní.

Hledáte další jedinečné předměty pro vaši svatbu? Pak neváhejte a projděte si náš blog, kde najdete další návody.

Napsali jsme například jednoduchý návod, jak vyrobit akrylové svatební pozvánky, pokud chcete něco jiného.

Nejlepší nápady, co dát do malých skleniček na svatební dary

Pochoutky

Malé sklenice jsou perfektní nádobou na jedlé svatební výslužky. V současné době uvidíte více svateb, které svým hostům dávají dobroty, jako jsou sladkosti a pečivo.

Koneckonců, kdo by neměl rád cukrovinky a zákusky? Některé konkrétní nápady, které lze vložit do malých sklenic pro svatební laskavosti, jsou sušenky, preclíky, bonbóny a čokolády.

Pro vaše hosty může být také zábava, když jim dáte samotné těsto na sušenky. Ale kromě pečiva a cukroví se můžete pro své svatební výslužky rozhodnout i pro želé a džemy.

Pokud si nejste jisti, zda jsou vaši hosté mlsní, možná ocení čaj uvnitř sklenic. Dovnitř můžete dokonce zahrnout sítko na čaj a míchadlo.

Svíčky

Z malých sklenic by se staly elegantní držáky na svíčky. Svíčky uvnitř těchto sklenic můžete rozdávat svým hostům a oni je mohou použít jako dekoraci ve svých domovech.

Můžete je dokonce navonět, aby si vaši hosté s těmito dobrotami vytvořili romantickou a relaxační atmosféru. Výroba svíčky je každopádně poměrně snadná, takže je také ideální pro páry a hostitele, kteří hledají své vlastní svatební laskavosti.

Při zdobení svatebních lahůdek se svíčkami nezapomeňte být extra kreativní. Vosk samotný by mohl mít primární barvu vaší svatby; pak můžete přidat další materiály mimo nádobu, jako jsou stuhy, provazy, samolepky nebo dokonce květiny a zeleň.

Světla

Svíčky nejsou jedinou osvětlovací položkou, kterou můžete dát do sklenic na svatební laskavosti. Můžete být také kreativní se světly nebo držáky světla uvnitř.

Držáky světla mohou vypadat nádherně venku a byly by vhodnou svatební laskavostí, zejména pro rustikální svatbu. Můžete dokonce ozdobit sklenici s tématem víly, pokud máte zahradní svatbu.

Řetězová světla jsou dalším světelným předmětem, který můžete vložit do sklenic na svatební výslužky. Kromě toho se můžete inspirovat různými projekty online, zvláště když chcete pro své hosty něco jedinečného.

Co dáváte do sklenic na svatbu?

 • Květiny
 • Pera
 • Prostředky do koupele, jako je mýdlo nebo peeling
 • Esenciální oleje
 • Mini vůně
 • Semena bylinek
 • Hůlky a laky na nehty pro družičky
 • Mini chlast pro mládence

Jak ozdobíte skleněnou nádobu na svatbu?

Existuje mnoho způsobů, jak využít skleněné dózy při výzdobě svatby. Jak ozdobíte samotné sklenice, bude záviset na tématu svatby a její paletě barev, kterou můžete použít jako průvodce.

Sklenice můžete namalovat, omotat kolem nich provázkem, stuhou nebo krajkou, nebo dokonce použít samolepky s nádherným písmem vně nebo uvnitř každé sklenice. Pokud používáte svatební skleněné dózy na jídlo a nápoje, můžete si je nechat upravit pomocí rukojetí nebo si je nechat vyryt.

 • Použijte skleněné nádoby jako držáky svíček kolem recepce
 • Vyrobte si závěsná svítidla ze skleněných nádob a použijte je jako pozadí nebo dekoraci svatebního altánu
 • Dejte květiny do skleněné nádoby jako mini kytičky
 • Zavěste kartičky s umístěním nebo je vložte do skleněných nádob pro každý stůl

Co dáváte za svatební dary?

Svatební laskavosti se týkají věcí, které nevěsta a ženich dávají svým hostům po svatbě. Mohou sloužit jako memorabilia na událost a také způsob, jak vyjádřit uznání hostitelů těm, kteří se zúčastnili svatby.

Nejlepší by bylo darovat něco, co připomíná samotnou svatbu, ať už to jsou poděkování, fotografie nebo cokoli souvisejícího s místem svatby, zvláště pokud se jedná o svatbu v cílové destinaci. Vaši hosté ocení i něco hodnotného a praktického, jako jsou dekorace nebo potraviny.

Dalším jedinečným pohledem na svatební laskavosti je udělat z nich zábavu. Může to být například směs sušenek, kterou si každý host může upéct sám, nebo pár semínek, která si zasadí na své zahradě.

Je v pořádku nemít svatební laskavosti?

Je v pořádku nemít svatební laskavosti, protože snoubenci rozhodují o zvyklostech své svatby. Svatební laskavosti také vyžadují dodatečné výdaje, takže novomanželé, kteří dbají na rozpočet, mohou v případě potřeby zvážit vynechání svatebních laskavostí.

Pokud chcete svým hostům ukázat své uznání, aniž byste utráceli, zvažte místo toho linku pro příjem. Samozřejmě se můžete zaměřit i na to, abyste se jim na recepci skvěle užili.

Alternativou, kterou dnes na svatbách najdete, jsou uvítací tašky. Tyto tašky jsou plné věcí, které mohou vaši hosté použít, zejména pokud se akce koná na konkrétním místě.

Závěr

A to je vše! Doufáme, že máte nápady, co dát do malých dóz pro svatební výslužky, ať už pamlsky, svíčky nebo světla.

Můžete také zvážit další zábavné a jedinečné předměty, jako jsou čajové soupravy, džemy, koupelové předměty, květiny nebo dokonce semena rostlin. Vaši hosté na vaší svatbě jistě ocení něco praktického, ale nezapomenutelného.

Svatební výslužky však nejsou nutné pro každou svatbu. Pokud je nemůžete poskytnout, zaměřte se na to, aby se všichni skvěle bavili.