Proč chladnička není studená, ale mraznička ano? 5 nejlepších vysvětlení!

Zajímá vás a nějak vás trápí, proč není v lednici zima, ale v mrazničce ano? To je většinou scénář mezi těmito dvěma jednotkami. Ano, mraznička je vždy chladnější než lednice, protože zde uložené zboží vyžaduje různé teploty.

Existují však případy, kdy vaše lednička nefunguje, ale vaše mraznička ano, přestože jsou obě ve stejné jednotce. Existuje asi pět dobrých vysvětlení, proč k této situaci dochází.

Příčinou může být rozbitá elektrická součást nebo termostat. Přesto musíte podniknout okamžitá opatření, aby se jídlo nepokazilo. Někdy je nepříjemné, když vaše soda není osvěžující, ale vaše zmrzlina v mrazáku se neroztaje. Tato situace vám bude dělat starosti, protože uvnitř vaší lednice může dojít k nevratnému poškození.

Ale nebojte se, protože vás tento článek dostal zpět. Takže čtěte dál!

Proč vaše lednice není studená, ale mraznička ano?

Řešení problému obvykle závisí na příčině nebo na tom, jak k situaci došlo. Nejprve se tedy podělíme o důvody, které jsme shromáždili o tom, proč chladnička není studená, ale mraznička ano. A my přijdeme na to, jak problém vyřešit. Začněme!

Důvod č. 1. Vadný ventilátor výparníku

Ventilátor je obvykle v blízkosti kompresoru a motoru. A tato součást hraje obrovskou roli při chlazení vaší chladničky a poskytování ideální teploty pro vaše zboží. Pomáhá také kompresoru při chlazení chladiva. Když tedy ventilátor nefunguje správně nebo se zasekne, bude spousta problémů. Proč by to přestalo fungovat? Mohlo by to být pokryto silnou vrstvou špíny, která zabrání otáčení nožů. Alternativně je teplota v tomto místě nižší než obvykle a je plná mrazu.

Nejúčinnějším řešením je rozmrazit chladničku. Nebo můžete zavolat profesionála a nechat ventilátor vyčistit a zkontrolovat. Určitě nechcete jednotku otevírat sami, protože by to mohlo způsobit vážné poškození.

Důvod č. 2. Dveře chladničky zůstanou pootevřeny

Dveře vaší lednice mohou být otevřené celou noc a vy jste si toho nevšimli. Mezitím je mraznička zcela zavřená, a proto je teplota nižší než v chladničce. Ponechání otevřených dveří chladničky příliš dlouho bude mít za následek mnoho vážných problémů, jako jsou rozbité součásti, zkažení potravin a zkrácení životnosti chladničky.

Udělejte si postup, abyste pravidelně kontrolovali, zda jsou dveře zajištěny, a vyvarujte se toho. Můžete také zkontrolovat těsnění dveří, zda funguje správně. Toto těsnění slouží jako hranice mezi dveřmi a chladničkou a uzavírá mezery, aby se zabránilo vstupu teplého vzduchu. Pokud existují plísně nebo částečky nečistot, měli byste těsnění vyměnit, protože účinnost této funkce může být ohrožena.

Důvod č. 3. Vadná deska pro regulaci teploty

Tato komponenta je ta, kterou můžete vidět na předních dveřích. Zobrazuje aktuální teplotu chladničky a mrazničky. A také zde můžete vidět ovládací prvky. Pokud rádi studujete nervový systém, myslete na to jako na mozek vaší lednice. Může dodávat informace vnitřním součástem a poskytovat vám to, co potřebujete na základě toho, co zadáte na desku. Pokud je však poškozený, může odeslat falešné a smíšené do dvou oddílů. A také může mít za následek fungující mrazák, ale ne chladicí chladničku.

Na údržbu můžete zavolat technika nebo výrobní značku. A kdykoli si koupíte novou lednici, nenechte děti hrát si s deskou. Tlačítka stiskněte pouze jemně.

Důvod č. 4. Termistor nedokáže správně přečíst teplotu

Termistor, známý také jako teplotní senzor, by měl odeslat přesné hodnoty na desku nebo do motoru, aby okamžitě vyřešil problém. Nechte to odborníkem prozkoumat, když se vyvíjejí problémy týkající se teploty vaší lednice. Mezitím použijte teploměr a ručně nastavte teplotu na desce.

Důvod č. 5. Zmrazené cívky

Tento problém se obvykle může vyvinout v důsledku rozbitého termostatu nebo těsnění dveří. Teplota v interiérových součástech bude stále nižší a nižší. Výsledkem je, že částice mrazu a ledu pokryjí cívky a ploutve.

Tyto částice tedy zabrání průchodu vzduchu nebo chladiva. V reakci na to chladnička uvolní pouze několik chladného vzduchu a jídlo nedostane potřebnou teplotu. Tento problém povede ke zkažení potravin.

Pokud se to zdá být problém, nechte chladničku několik hodin odmrazit. A pokud stále nechladí, pak je čas zavolat opravnu. Nechte je prozkoumat celou jednotku, abyste identifikovali hlavní příčinu situace.

Je to zábal

A to jsou možné důvody, proč chladnička není studená, ale mraznička ano? Nemusíte hned volat opravnu, ale sami byste jednotku neměli opravovat. Můžete začít tím, že chladničku nejprve prozkoumáte a vyzkoušíte výše uvedené doporučené metody, jak ji opravit. Doufáme, že svůj problém vyřešíte co nejrychleji a že vám budeme nápomocni.

Pokud máte více problémů s domácími spotřebiči, přečtěte si, proč může pomoci zamrznutí potrubí na klimatizaci. Hodně štěstí!