Jak vyrobit táborový vařič? 4 úžasné kroky!

Jak vyrobit táborový vařič? Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit táborový vařič, ale já vás naučím ten nejjednodušší a kde můžete své plechové dózy a materiály efektivně využít doma.

Ať už se připravujete na zombie apokalypsu nebo tak něco, mít tulákový táborový vařič je dobrý nápad. Může být použit s elektřinou nebo bez elektřiny, když ji potřebujeme, ne že by ji stejně potřeboval.

Být skautem připraveným na cokoli je navíc velkou výhodou, zvláště pokud dobře víte, jak vyrobit táborový vařič, který vám umožní uvařit si jídlo i mimo pohodlí domova.

Takže pokud přemýšlíte, jak si takový vyrobit, nezoufejte; přišli jste na správnou stránku, kde najdete své odpovědi. Tento článek vás naučí nejpřímější způsob, jak vyrobit táborový vařič pouze z materiálů, které pravděpodobně najdete kdekoli.

Co je táborový sporák?

Táborová kamna se dodávají v různých tvarech a velikostech, které lze vyrobit z různých materiálů. Některá táborová kamna mohou být vyrobena z jednoduchých plechových dóz nebo lihových vařičů v závislosti na materiálech, které máte k dispozici.

Tyto táborové vařiče jsou skvělými zachránci, pokud jde o cestování a pro účely výpadku proudu. Jsou pohodlné a jsou skvělým partnerem, když plánujete strávit některé noci v lese. Vědět, jak vyrobit táborový vařič, bude jistě znamenat, že si budete moci uvařit jídlo a udržet se venku v teple.

Bude to tedy snadný způsob, jak efektivně vyrobit táborový vařič z materiálů, které můžete vidět ležet na ulicích nebo kdekoli ve vašem domě. Ze všech ostatních způsobů výroby táborového vařiče mi tento přišel na výrobu nejjednodušší. Poznejte nejlepší kempingové vařiče roku 2021.

Kroky k výrobě táborového vařiče

První, o který se s vámi podělím, je jednoduchý kamna na svíčku. Je snadné ho postavit, protože to pravděpodobně zabere jen pár minut vašeho času a můžete ho postavit i na místě. Kroky při výrobě vařiče na svíčku jsou dostupnější a přímočařejší než jiné způsoby vaření.

Krok č. 1. Připravte si materiály

Materiály, které budete používat, jsou nůžky, plechovka, trocha vlnité lepenky, staré svíčky na vosk a nějaké nůžky na plech nebo nůž. Tyto materiály můžete zabalit a použít při stavbě na místě. Budete používat velkou plechovku a malou.

Krok č. 2. Výroba hořáku

Vezměte malou plechovku s tuňákem a označte okraje, kde bude výška plechovky. Můžete si jej označit ve spodní části větší plechovky pro informaci, jak vysoký by měl být otvor. Pak si vezměte karton a nařežte ho na proužky jen o málo vyšší, než je výška plechové dózy. Srolujte karton tak silný, jako je průměr plechovky. Čím stísněný to bude, tím déle budete hořák používat. Zabalte to do plechovky s tuňákem. Pokud jste si jisti, že je dostatečně zabaleno, roztavte svíčky v nádobě, abyste dostali vosk ven.

Rozpuštěný vosk nalijte do plechovky s kartonem a nechte karton absorbovat vosk. Poté počkejte několik minut a přidejte další vosk, aby se plechovka naplnila, aby karton nasákl vosk. Možná budete muset opakovat proces nalévání podle potřeby, abyste zajistili, že je lepenka zcela nasycená. Nakonec ji ochlaďte na suchém místě, dokud ji nebudete používat k vaření. Přečtěte si také, jak řešit problémy s hořáky a spínači sporáku se skleněnou deskou.

Krok č. 3. Výroba kamen

Po vyrobení hořáku můžete přistoupit k výrobě kamen. Můžete to také udělat, když čekáte, až lepenka nasákne voskem. Budeme používat obrovskou plechovku. Ujistěte se, že je plechovka prázdná; nechceme, aby se obsah teď vysypal, ne? Překlopte ji zakrytou stranou nahoře. Pomocí nože nebo jiného dostupného nástroje vytvořte otvory na stranách v blízkosti horní části plechovky.

Stejným nástrojem odřízněte část ve spodní části, abyste vytvořili otvor, kam budete vkládat plechový hořák na svíčku. Mohli byste odříznout 4 palce dlouhou a 3 palce vysokou chlopeň na jedné straně a ohnout ji ven. Věděli jste, že teplo lze regulovat pouhým překlápěním ohnutého otvoru a jeho zavřením? Zavřením spodního výklopu soustředíte teplo uvnitř sporáku, čímž se uvnitř zahřívá. Jeho otevřením se zároveň rozšíří teplo mimo kamna.

Krok #4. Sestavit

Po vytvoření horního sporáku a hořáku na svíčku na něm nyní můžete vařit jídlo. Principem je umístění hořáku do obrovské plechovky a umístění hrnce nebo pánve na vrchol obří plechovky. Teplo uvnitř zahřeje plechovku a přenese teplo na pánev, což umožní proces vaření. S touto šikovnou kuchařskou stanicí bude vše mnohem snazší, než jen mít dříví na palivo.

Je to obal!

Vědět, jak vyrobit táborový vařič, a to i tím nejpřímějším způsobem, může znamenat velký rozdíl. Představte si, že uvíznete kdekoli daleko od svého domova a nemáte za kým jít. Být připravený na všechno je velká výhoda oproti ničemu nevědět. Přečtěte si související články: vědět, jak vyčistit kamna na dřevo a jak nainstalovat kamna na dřevo v garáži.