Péče o pistole 101: Jak snadno opravit vodou poškozenou pistoli

Držitel zbraní s licencí by měl vědět, jak opravit vodou poškozenou zbraň, protože nikdy nevíte, jaké nehody se mohou stát s vaší zbraní. Budete muset zbraň rozebrat a přitom dodržovat bezpečnostní protokoly.

Pojďme to pro vás rozebrat.

Proč byste se měli vyvarovat namočení zbraně?

Stojí za zmínku, že i když se moderní zbraň namočí, může stále střílet. Pistole však musíte vyčistit a vysušit bezprostředně předtím, než do ní vsákne kapalina.

Pokud ne, střelná zbraň může utrpět rez a další poškození vodou.

V první řadě je potřeba zvážit střelný prach, pokud na něj vaše zbraň spoléhá. Když se zbraň namočí, kapalina by se mohla dostat ke střelnému prachu.

Je samozřejmé, že mokrý střelný prach se nevznítí. V tomto případě zbraň nebude schopna střílet.

Další věc, kterou je třeba si zapamatovat, je, že většina částí vaší zbraně je kovová. Navlhčení zbraně může také způsobit hromadění rzi uvnitř.

Rez může značně ztížit nabíjení nebo střelbu ze zbraně. Nejen to, může to znamenat všechny druhy špatných zpráv az nich vyplývající nehody.

Například rezavá hlaveň může způsobit výbuch vaší zbraně. Rez může také způsobit, že se na hlavni objeví drobné důlky a změní její barvu, což způsobí, že rez zničí vaši střelnou zbraň.

Dalším materiálem, který tvoří vaši zbraň, je dřevo. Dřevo poškozené vodou může zkřehnout a způsobit, že vaše rukojeť – pokud je vyrobena ze dřeva – praskne nebo se zdeformuje.

Vzhledem ke všem těmto informacím je důležité vypořádat se s vlhkostí bezprostředně předtím, než pronikne do vnitřních částí. Stále se však můžete setkat s vodou poškozenou pistolí v extrémních povětrnostních podmínkách, záplavách nebo jiných nepředvídaných událostech.

Nyní, když víte, jaké poškození může způsobit voda vaší zbrani, zde je stručný návod, jak poškození opravit.

Jak postupovat při opravě zbraně?

Krok č. 1. Odstraňte veškerou vlhkost

Chcete-li začít, musíte se ujistit, že odstraníte veškerou vlhkost z pistole. Začněte rozebráním pistole a otřením částí čistým ručníkem nebo hadříkem.

Pamatujte, že to neodstraní veškerou vlhkost. Případné zbytkové vlhkosti se můžete zbavit lubrikanty, jako je olej vytlačující vodu.

Demontované díly namočte na několik minut do oleje.

Za zmínku také stojí, že dřevěné části zadržují více vlhkosti. Když dokončíte ponoření součástí do oleje, nechte dřevěné kusy uschnout na vzduchu.

Možná se ptáte na vodou poškozené dřevěné části, ale nezoufejte. Zde jsou užitečné články o tom, jak opravit vodou poškozené dřevo a jak vyčistit vodou poškozené holé dřevo.

Bohužel jakákoliv vodou poškozená munice, kterou namočíte do olejů, je pravděpodobně neopravitelná. Raději neriskujte, jinak se může stát smrtelná nehoda.

Budete muset řádně zlikvidovat vodou poškozenou munici. I když nakonec zlikvidujete nepoškozené kulky, je lepší chybovat na straně opatrnosti.

Krok č. 2. Proveďte „operaci zbraní“

Jo, zní to divně. Nejvhodnějším způsobem, jak tento krok popsat, však může být operace střelnou zbraní.

Když jsou všechny části vaší zbraně zbaveny zbytkové vlhkosti, musíte každý kus pečlivě prozkoumat, zda není rez nebo jiná poškození způsobená kapalinou. Tento proces bude vyžadovat některé nástroje, jako jsou klíče, děrovačky nebo bity šroubováků.

Možná zjistíte, že některé části se nepohnou, ale nebojte se. Mohlo to být způsobeno rzí způsobenou poškozením vodou. Na to musíte být velmi opatrní, abyste předešli dalším škodám.

Chcete-li se vypořádat s rzí, jednoduše naneste olej a vynaložte zvýšené úsilí, abyste ji vydrhli. K odstranění rzi použijte ocelovou vlnu nebo víceúčelový kartáč.

Nechoďte příliš tvrdě, protože stále chcete, aby kovové části zůstaly neporušené.

Krok č. 3. Identifikujte díly, které chcete vyměnit

Některé části jsou pravděpodobně příliš poškozené, takže se nelze vrátit. Pokud se s takovými díly setkáte, pak nemáte na výběr; musíte získat nové.

Možná si říkáte, že mohou existovat způsoby, jak zachránit určité části, ale někdy to ušetří peníze, když si pořídíte úplně nové.

Navštivte místní výrobce zbraní a vyberte si nějaké nové náhrady za neopravitelné díly.

Krok č. 4. Přidejte další ochranu

Když dostanete svou zbraň zpět do dobrého stavu, budete chtít zajistit, aby v budoucnu neutrpěla další poškození vodou.

Namydlete pistoli látkami, jako je olej, vosk nebo tuk. Budete chtít, aby povlak odpuzoval vodu a zabránil dalšímu poškození.

Nanášení oleje může být mnohem jednodušší. Na druhou stranu vosk má delší životnost na vaší zbrani a je nejvíce voděodolný.

Kromě toho je tuk mnohem hustší a lépe drží na zbrani.

Závěr

Jak jsme zjistili, budete se chtít vyvarovat namočení zbraně všemi nezbytnými prostředky. I když se tomu možná nebudete moci vyhnout na 100 % času, můžete přijít na to, jak postupovat při opravách.

Vědět, jak opravit vodou poškozenou pistoli, může být z dlouhodobého hlediska užitečné a zachránit vaši zbraň z místa, odkud není návratu.