Na co se zeptat svatebního plánovače: 4 zásadní otázky

Přečtěte si prosím, na co se zeptat svatebního plánovače, který lze zjednodušit do čtyř kategorií. Místo vypisování stovek otázek; projdeme si čtyři hlavní, na které je důležité se tohoto zásadního svatebního prodejce zeptat.

Tyto čtyři kategorie zajistí, že vaše schůzka s plánovačem pokryje vše, co na svatbu potřebujete. A pro další referenci se můžete také seznámit s otázkami, které je třeba položit při plánování svatby.

4 nejlepší otázky, které musíte položit svatebnímu plánovači

Zeptejte se na datum svatby

Otázka: Budete k dispozici na můj svatební den?

První otázka, kterou byste měli položit svatebnímu plánovači, je, zda může udělat svatbu, kterou jste naplánovali na konkrétní datum. To je důležité bez ohledu na to, zda vaše svatba přistane během vrcholné svatební sezóny nebo ne.

Pamatujte, že svatební plánovač s vámi bude spolupracovat brzy až do data svatby. Pokud nejsou k dispozici v měsících, které vedou k vaší svatbě, je možné, že událost nenaplánujete efektivně.

Případně některé páry, které se ještě nerozhodly pro datum svatby, uplatňují také opačný přístup, kdy si zajistí svatebního plánovače v den, kdy bude prodejce k dispozici. Poté svatbu vhodně nastaví, zvláště pokud chtějí pracovat pouze s tímto konkrétním svatebním plánovačem.

Proberte svůj rozpočet s plánovačem svateb

Otázka: Jaký je váš rozpočet na naši svatbu?

Než si naplánujete schůzky se svatebními prodejci, posadíte se s partnerem a prodiskutujete rozpočet na svatbu. To je důležité vědět předem, protože to dá svatebnímu plánovači představu, zda to, co chcete na svatbu, je proveditelné.

Zjistíte také, zda musíte slevit, upravit nebo změnit některé svatební prvky, aby se vešly do vašeho rozpočtu. Kromě toho vám znalost vašeho svatebního rozpočtu umožní vybrat si různé svatební plánovače a pomůže vám najít toho, se kterým budete pracovat.

Nenechte se v pokušení překračovat svůj rozpočet, aby se vešel do balíčku jakéhokoli plánovače a sazbou služeb, zejména když jste omezeni financemi. Stále je možné najít sazbu pro plánování svatby, která bude vyhovovat vašemu rozpočtu.

Naučte se služby pro svatbu

Otázka: Jaké služby nabízíte?

Poté, co najdete svatebního plánovače dostupného pro váš plán a rozpočet, musíte si ujasnit vše ohledně jejich služeb. Nebojte se požádat o rozpis toho, co nabízejí, abyste věděli, co od nich můžete očekávat.

Většina párů se rozhodne pro kompletní plánování služeb, které je nejdražší, ale výhodou je, že plánovač zvládne vše ohledně svatebních rozhodnutí, prodejců a dalších prvků. Pokud ale nemůžete za tento typ služby zaplatit, existují také svatební plánovači, kteří provedou povinnosti v měsíci svatebního dne.

Svatební plánovač bude muset pouze komunikovat a potvrdit prodejci, které jste si již zarezervovali. Jen si ujasněte, zda se plánovač bude také podílet na zkouškách a posvatebních aktivitách.

Ujasněte si zahrnutí

Otázka: Co obsahuje váš balíček?

Svatební plánovači se liší v balíčcích, které nabízejí. Proto musíte znát služby a zahrnutí, které budete muset, abyste se vyhnuli rezervování zbytečných prodejců nebo potenciálnímu nákupu svatebních věcí, které již zvládne svatební plánovač.

Budete například muset platit pouze prostřednictvím svatebního plánovače, abyste zarezervovali všechny svatební prodejce, nebo získáte smlouvy s více lidmi? Můžete se také zeptat, jak dlouho bude plánovač zapojen do kreativních aspektů svatby, plánování, přípravy a poruch.

A samozřejmě ujasněte plánovači jejich smlouvu, způsob platby a jestli s sebou přivedou další lidi, aby pracovali na vaší svatbě. Vyjasnění těchto věcí by mělo zabránit potenciálním nedorozuměním a pomoci vám dodržet rozpočet.

Budete tím, kdo bude hledat prodejce? Zde je konečný seznam svatebních dodavatelů!

Kdy byste měli mluvit se svým svatebním plánovačem?

Nejlepší doba pro rezervaci svatebních plánovačů je přibližně 12 měsíců před svatbou. Může se to zdát příliš brzy, ale nezapomeňte, že plánování svatby trvá několik měsíců.

To platí pro ty, kteří si najímají svatebního plánovače na kompletní servis, kdy plánovač pomůže se vším od konceptu svatby, hledání prodejců a dalších svatebních potřeb. Na druhou stranu si můžete najmout svatebního plánovače mnohem později, pokud je potřebujete pouze k tomu, aby dohlíželi na povinnosti za svatbu, kterou jste začali.

Existují také plánovače svateb, které některá místa nabízejí. S tímto krátkodobým svatebním plánovačem budete během vaší svatby komunikovat a necháte je vyřizovat prodavače a další svatební povinnosti.

Dají se svatební plánovači vyjednávat?

S plánovačem svateb lze vyjednávat, zvláště pokud máte předem stanovený rozpočet na svatbu. Kromě toho za vás bude plánovač vyjednávat s dalšími svatebními prodejci, abyste zajistili, že zůstanete v rámci svých finančních možností.

S plánovačem svatby se však příliš nesmlouvejte, že je to nerozumné. Místo toho buďte realističtí se službou, kterou chcete, zvláště pokud je plánovač velkorysý se slevami.

Závěr

A to je vše! Chcete-li rekapitulovat, na co se zeptat svatebního plánovače, začněte jeho dostupností, rozpočtem na svatbu, jejich službami a balíčkem v ceně.

Tyto čtyři kategorie mohou také vést k dalším otázkám. Celkově vzato, neváhejte se zeptat a zeptat se plánovače na vše, co chcete objasnit.