Jak uvolnit ucpanou tlakovou myčku? 2 snadné kroky!

Máte nějaký nápad, jak uvolnit ucpanou tlakovou myčku? Chcete-li tlakovou myčku uvolnit, musíte nejprve vyjmout trysku, zatlačit otvory, opláchnout ji a poté trysku vrátit. Musíte si myslet, že je to jednoduché, a ano, máte pravdu! Ale myslím, že si přejete mít podrobnější instrukce, jak tuto práci provést. Drahý příteli, zahoď své starosti hned, protože prohlížíš to správné místo.

Možná se divíte, proč tlaková myčka, která vás vždy při každém čištění chytla za záda, náhle ztratila svůj výkon. Možná vás z toho bude bolet hlava, ale tento problém je s největší pravděpodobností během krátké doby vyřešen.

Nejčastější příčinou ucpání tlakové myčky jsou nečistoty nacházející se v trysce. Nyní, pokud máte doma špendlík nebo kancelářskou sponku, bude to jen hračka. Samozřejmě mohou existovat i jiné důvody, proč se vaše tlaková myčka ucpala, a na to se také podíváme v tomto článku. Budou vám také předložena jejich odpovídající řešení. Milý příteli, připrav se učit a zároveň si užívat. Pokud to chcete, pokračujte v rolování.

Kroky k odblokování tlakové myčky

Než odpovíme na náš hlavní dotaz, který zní: „Jak vyčistit tlakovou myčku?“, pojďme se nejprve ponořit do kořene problému. Příčina se samozřejmě může lišit případ od případu, což vyžaduje jinou akci. V této části se podíváme na některé z těchto příčin.

Krok č. 1. Zjistěte příčinu ucpání

Primární příčinou ucpání jsou v první řadě nečistoty uvízlé v trysce tlakové myčky. Co musíte udělat, je vyčistit trysku. Ale jak to uděláš? Někdy, když si koupíte tlakovou myčku, jdou s čisticí sadou. Někteří však ne a to není velký problém. Vše, co potřebujete, je rozložená kancelářská sponka. Vrátíme-li se zpět k možným příčinám ucpání, další je spékání. Kromě nečistot, které se mohou zachytit v trysce, se do trysky mohou dostat i součásti opotřebované časem. Za viníka ucpané tlakové myčky můžete také považovat gumu, která se láme a rozpadá a která blokuje hadici.

Při čištění tlakovou myčkou často používáme čisticí prostředky. Většina lidí by si myslela, že lze použít jakýkoli čisticí prostředek, ale musíte si být vědomi toho, že čisticí prostředky mohou poškodit vaši tlakovou myčku. Některé z těchto detergentů jsou známé jako vysoce účinné detergenty. Pokud použijete nesprávný prací prostředek, může to způsobit erozi a korozi některých částí pračky.

Mohou se zachytit v trysce a způsobit ucpání. Nakonec musíte vždy před použitím tlakové myčky zkontrolovat vodu vycházející ze zdroje. Představte si, že používáte špinavou vodu; přítomné nečistoty budou pravděpodobně ucpané uvnitř.

Krok č. 2. Proveďte akci

Pokud jste si všimli, příčina ucpání činí trysku nezbytnou součástí tlakové myčky. Proč? Protože tam dochází k většině ucpání. V této části se tedy podíváme na pokyny, jak se zbavit ucpání trysky naší tlakové myčky.

  • Vyjměte trysku

Tento krok určitě nezanedbávejte, protože byste neměli trysku uvolnit, když je stále připojena k hadici. Nechcete zatlačit ucpávku do bodu, kde se spojí, že? Pokud nechcete být ještě více zklamáni, nejprve prosím nejprve odpojte trysku od hadice.

  • Zatlačte otvory

Pomocí čisticího drátu ve vaší čisticí sadě zatlačte na každý otvor trysky, abyste se zbavili nečistot. Co když tento nástroj nemáte? Nebojte se a můžete použít kancelářskou sponku. Stačí ji rozložit a poté s ní propíchnout otvory trysek. Po prohrábnutí každého otvoru použijte čistý hadřík k odstranění všech nečistot z trysky.

  • Omyjte trysku vodou

Jednoduše vložte trysku pod kohoutek s tekoucí vodou. Je lepší mít tekoucí vodu pod vysokým tlakem, aby byly nečistoty skutečně odstraněny. Pro větší jistotu můžete také prostrčit otvory trysky, když k ní proudí voda. Nyní můžete nasadit trysku na hadici a vyzkoušet, zda tlaková myčka funguje dobře. Pokud ne, opakujte výše uvedené kroky. Pokud stále nemáte pocit, že je vaše tlaková myčka v dobrém stavu, můžete zvážit výměnu trysky za jinou. Také existuje další způsob čištění trysky: použít bílý ocet. Ucpaný materiál uvnitř tlakové myčky mohl ztvrdnout jako kámen a ocet odvádí skvělou práci při rozpouštění takových věcí.

Je to obal!

Na konci tohoto článku doufám, že jste se naučili, jak odblokovat tlakovou myčku. Kéž vám výše uvedené spisy pomohou způsobem, který potřebujete, a buďte si jisti, že se stále učíte nové věci. Moc vám děkuji, že jste dočetli až sem. Váš čas a úsilí si velmi vážíme! Může být užitečné přečíst si o tom, jak dát mýdlo do tlakové myčky a jak používat mýdlo s tlakovou myčkou.