Moje svatba nebyla to, co jsem chtěl: Co dělat

Pro nevěsty a ženichy, kteří si mysleli, že moje svatba není to, co jsem chtěla, pokračujte ve čtení níže o tom, jak se vyrovnat s pocitem zklamání. Budete také vědět, proč je normální mít pocit, že jste nedostali svatbu, kterou chcete, a jak se orientovat v této realizaci.

A pro páry, které o svatbě pochybovaly nebo si prostě myslely, že by svatbu zatím neměly podstupovat, přečtěte si, jak svatbu zrušit. Někdy je načasování jediným důvodem, proč si nejste jisti svou svatbou.

Jak se vyrovnat, když moje svatba nebyla taková, jakou jsem chtěl

Perfekcionismus

Pokud jste se přistihli, že si myslíte, že vaše svatba není taková, jakou jste chtěli, nebo když přemítání o vašem svatebním dni odhalí, že jste zklamaní, vězte, že tyto negativní pocity můžete překonat. Jedním z nejvíce stresujících faktorů týkajících se svateb je, že by měly být dokonalé.

Vysoká očekávání

Možná jste si také již dávno stanovili očekávání ve svůj svatební den. Možná jste byli se svatbou spokojeni, dokud neuvidíte jinou a neporovnáte, jak skvělá byla oproti vaší.

Existuje mnoho důvodů, proč by si někdo mohl myslet, že jeho svatba neodpovídá jeho očekáváním. Mějte však tyto věci na paměti, abyste mohli začít své manželství s pozitivním výhledem a nepřenášeli své zklamání na samotný vztah.

  • Přijměte negativní pocity, které přicházejí s uvědoměním si, že svatba nebyla to, co jste chtěli
  • Nepotlačujte své emoce ani se je nesnažte ignorovat
  • Dovolte, abyste se cítili špatně, ale dávejte si na sebe pozor, abyste své emoce nepřenesli na svého partnera
  • Promluvte si se svým partnerem o zklamání z vašeho svatebního dne a přistupujte k problému jako spoluhráči namísto rivalů
  • Zvažte seznam dobrých věcí, které se staly ve váš svatební den, ale nezaměřujte se na to, kolik jich bylo ve srovnání s nedostatky, které jste zažili
  • Vězte, že obnovením slibu nebo oslavou výročí si vždy můžete vytvořit novou vzpomínku

Je normální cítit se po svatbě zklamaný?

Nejste sami

Abyste se vyhnuli zhoršení myšlenek a emocí, ujasněte si ve své mysli, že pocit zklamání ve svatební den je normálnější, než si myslíte. Budete se snadněji orientovat v emocích, když si uvědomíte, že v těchto pocitech nejste sami a není to vesmír spiknutý, aby vám dal ten nejhorší svatební den.

Je to snadné a také se vyplatí brát věci osobně. Pokud však necháte své myšlenky naplnit záští a obviňováním, pouze vás to vyčerpá a zabrání vám vidět některé z dobrých věcí, které se na vaší svatbě staly.

Vesmír vás o svatbě předem nevaruje

Hrozný svatební zážitek není předzvěstí špatného manželství. Pochopte, že některé věci jsou mimo vaši kontrolu, bez ohledu na to, jak moc se na ně připravujete.

Svatebních pověr je mnoho, ale jsou platné jen tak, jak intenzita jejich významu pro vás. Svatba není svatba sama o sobě a myslet si, že z toho může být jen lepší, vám může pomoci cítit se méně úzkostlivě.

Zklamanou svatbu zažili i další lidé

To je důvod, proč je také užitečné promluvit si se svým partnerem o tom, že jste zklamaní z toho, jak probíhal svatební den. Pokud máte také důvěryhodné přátele a příbuzné, mohou dokonce sdílet svá vlastní zklamání ze svateb.

Kdo ví? Možná měli vaši rodiče nebo tchánové hrozný svatební den, ale ukázalo se, že jsou tím nejlepším manželským párem, který znáte.

Jak překonám své svatební zklamání?

Cíťte se prosím potvrzeni svým svatebním zklamáním a uvědomte si, že svět nevyšel ze své cesty, aby zajistil, že se ve svůj svatební den budete cítit špatně. Z těchto dvou hlavních důvodů, proč přeformulovat svou mysl a emoce, další krok, jak se vyrovnat a jít dál, pokud vaše svatba nebyla to, co chcete, zahrnuje následující techniky:

  • Nastavte si den nebo čas, kdy si dovolíte pocítit lítost a negativní emoce; pokud jste také vinni svou účastí na některých záležitostech svatebního dne, nebojte se to vyjádřit a plakat
  • Proberte svá svatební zklamání a lítost se svým partnerem, aniž byste podkopali jeho vlastní zklamání; je také lepší neukazovat prstem a přistupovat k problémům z objektivní perspektivy
  • Snažte se pochopit, proč věci dopadly tak, jak dopadly; zvažte, zda napíšete vše, co cítíte, a poté to analyzujte, jako byste utěšovali přítele
  • Najděte dobré věci ve špatných věcech nebo se jim zasmějte; víte, že máte stále cenné poznatky ze špatných zkušeností a nyní pracujete s poznatky z nich

Některá manželství bohužel nefungují nebo je svatba sama považována za neplatnou. Pokud máte pocit, že vaším důvodem k odloučení jsou důvody pro zrušení, za jak dlouho po svatbě můžete dosáhnout zrušení.

Závěr

A to je vše! Pokud si myslíte, že moje svatba nebyla to, co jsem chtěl, vězte, že je to normální pocit a že to můžete překonat.

Pamatujte, že vesmír nevyšel ze své cesty, aby vám ukázal znamení pro potenciálně mizerné manželství. Takže je také skvělý čas probrat emoce se svým partnerem a vstoupit do manželství s čistým štítem.

Celkově vzato je otevřená komunikace na obou koncích zásadní pro zvládnutí svatebních zklamání a posun od nich.