Kdy začít stahovat plenky? Tipy a nápady

Kdy začít vytahovat plenky? Většina dětí je připravena začít nosit stahovací plenky mezi 18. a 24. měsícem.

Některá miminka mohou být připravena dříve nebo později, ale toto je průměrný rozsah. Pokud vaše dítě není zcela připraveno na běžné spodní prádlo, můžete mu koupit tréninkové kalhotky nebo povlaky na plenky, které mu umožní cítit vlhkost, když čůrá, takže se rychleji naučí. Pamatujte, že každé miminko je jiné a bude se vyvíjet svým vlastním tempem!

Nejste-li si jisti, zda je vaše dítě na přitahování připraveno, zeptejte se svého pediatra při jeho příští kontrole. Budou vám schopni říci, zda je vaše dítě vývojově připraveno, a dají vám několik tipů, jak zajistit hladký přechod. Do té doby trénujte ty nočníky!

Dává vám nemocnice plenky a ubrousky?

Některé nemocnice poskytují pacientům plenky a ubrousky, jiné ne. Pokud si nejste jisti, zda nemocnice tyto položky poskytuje, nebo ne, nezapomeňte se zeptat, než odejdete z domova. Pokud nemocnice tyto položky neposkytuje, můžete si vzít zásoby s sebou.

Pleny a ubrousky mohou být užitečné během období rekonvalescence. Mohou také pomoci udržet vaše dítě čisté a pohodlné. Nezapomeňte si přibalit dostatek zásob na celý pobyt v nemocnici. Můžete si také vzít další sadu oblečení pro sebe a své dítě. Mít vše, co potřebujete, vám pobyt o něco usnadní.

Je v pořádku nosit plenky 24 hodin?

Na tuto otázku neexistuje správná nebo špatná odpověď, protože záleží na individuálních potřebách a preferencích. Někteří lidé zjišťují, že potřebují nosit plenky 24 hodin denně, aby se cítili pohodlně a předešli nehodám, zatímco jiní je potřebují pouze během určitých denních nebo nočních hodin.

Nakonec je na osobě, která nosí plenky, aby se rozhodla, co je pro ni nejlepší. Pokud zvažujete nošení plen 24 hodin denně, určitě si to nejprve promluvte se svým lékařem, který vám poradí, jak bezpečně postupovat.

Neustálé nošení plen může někdy vést k podráždění pokožky, takže se o svou pokožku postarejte častým přebalováním a používáním dobrého hydratačního krému. Plenky již nejsou jen pro miminka – nyní jsou k dispozici plenky pro dospělé, které mohou poskytnout pohodlné a bezpečné nošení.

Experimentujte s různými značkami a styly, abyste našli ty, které vám nejlépe vyhovují. Pamatujte, že je důležité cítit se sebevědomě a pohodlně ve všem, co se rozhodnete nosit, takže se nebojte vyzkoušet něco nového!

Mám měnit plenku po každém kojení?

Plenka je první věc, kterou pro své dítě uděláte, pokud jde o péči o dítě. Vždy máte dilema, zda byste je měli vyměnit po každém krmení, nebo ne, a zde je můj názor na časté přebalování.

S výměnou plenky nemusíte čekat, až se objeví mokrá místa, protože děti často v noci čůrají, bez ohledu na to, jak jsou plné. Pokud mělo dítě několik krmení, obvykle kaká i během jednoho z těchto období, ale pokud ne, pak s největší pravděpodobností kaká při přebalování.

Myslím, že rodiče mají ze všeho tolik starostí (jako je syndrom toxického šoku), že jsou přehnaně úzkostliví, což může způsobit více škody než užitku. Přebalovala bych jim každé dvě až tři kojení, pokud nekakají, pak by to bylo po každém kojení.

Je to jen můj názor, takže se vždy můžete zeptat svého pediatra, co vám doporučí. Nyní existují také různé typy plen, jako jsou látkové, které někteří rodiče preferují, protože mají pocit, že je to lepší pro životní prostředí a jejich dítě, ale to je na vás!

Kolik hodin by mělo dítě nosit plenku?

To je otázka, která trápí rodiče po generace. Jednoduchá odpověď je samozřejmě co nejvíce hodin! Může se to zdát jako samozřejmé tvrzení, ale vezměte v úvahu skutečnost, že děti jsou tak nepořádné a dost často na sebe zvracejí (alespoň moje), abyste zjistili, proč tento závěr zůstává pravdivý i v průběhu času.

Děti mohou být navíc občas náchylné k nehodám… i když spí! Nemyslím si, že to bylo, dokud mé dceři nebyl rok, když jsme během jejího zdřímnutí začali používat stahováky místo plen. noční spánek.

Zkoušeli jsme je už předtím s určitým úspěchem, ale vždy se probudila tak, že se uprostřed noci zastavila, protože docházelo k únikům. Takže, pokud stále používáte plenky ve věku jednoho roku nebo déle, nemějte se špatně – nejste sami!

Neexistuje jasná shoda v tom, kdy přestat používat plenky úplně. Někteří rodiče přejdou, jakmile jejich dítě začne chodit na nočník (obvykle mezi 18-24 měsíci), zatímco jiní v něm pokračují, dokud není dítě zcela samostatné a nemá žádné nehody.

Nakonec jde o to, co funguje nejlépe jak pro dítě, tak pro rodiče. Jako obecné pravidlo bych však řekl, že pokud je to možné, snažte se odnaučit své dítě od plen ve věku 36 měsíců.

Několik užitečných tipů pro přechod z plen na spodní prádlo:

– Začněte s přístupem půl na půl: přes den používejte plenky a na noc spodní prádlo. To vám umožní posoudit, zda je vaše dítě připraveno na noční nočník.

– Ujistěte se, že váš malý ví, jak komunikovat, když potřebuje jít; to může vyžadovat nějakou zkoušku & chyba v závislosti na věku vašeho dítěte, ale obvykle kolem 18 měsíců většina dětí začne používat svá slova místo toho, aby ukazovaly nebo bručely, když něco potřebují.