Jak zabránit plísním v garáži: 5 základních tipů pro vás

Zřídka uzavřená oblast, jako je vaše garáž, není výjimkou z růstu plísní. Kromě odstranění budete chtít znát také tipy, jak zabránit plísním v garáži, abyste uchránili svou dřevěnou stěnu a další dřevěné předměty před hnilobou.

Plísně vždy milují pobyt ve vlhkých oblastech a površích s nedostatečným prouděním vzduchu. Mohou nekontrolovatelně růst, pokud jsou ponechány bez povšimnutí nebo bez dozoru.

Vaše garáž, která má trochu stejné prostředí jako sklad vašeho domova, nemůže uniknout plísním a plísním. Nechcete ze své garáže udělat dům plísní, takže budete muset udělat několik jednoduchých způsobů, jak tomu zabránit.

Probereme hlavní užitečné tipy, jak zabránit růstu plísní ve vaší garáži, a navíc jednoduchý průvodce odstraňováním plísní, který vám pomůže s problémy s nápravou plísní. Než vás provedeme pokyny k prevenci plísní, dejte nám vědět více o tom, proč plísně rostou ve vaší garáži.

3 důvody, proč by si plísně oblíbily vaši garáž

Za prvé, jak dobře znáte formy? S pojmem „plísně“ jsou neodmyslitelně spojeny tři věci, a to:

Vlhkost

Když ve vaší garáži začnou růst plísně, znamená to, že je v oblasti vysoká vlhkost. To není žádné překvapení pro místnost, která je obzvláště teplá a málokdy protéká dostatečným množstvím vzduchu.

Větrání

Plísně dobře rostou ve špatně větraných prostorách. Příjem malého nebo žádného slunečního světla může z vaší garáže udělat potravu pro mikroorganismy způsobující plísně.

Pokud jste neosvětlili garáž přirozeným osvětlením, jako jsou sluneční paprsky, začnou se spóry plísní ve vzduchu množit, když přijdou do styku s vlhkostí.

Vlhkost

Domácí garáž s mezerami ve dveřích, oknech nebo zastřešení je náchylná k hromadění vlhkosti. Kromě děr může být zdrojem nadměrné vlhkosti uvnitř vaší garáže také únik vody.

Když se voda spojí s bakteriemi plísní ve vzduchu, rozvoj plísní se stává nekontrolovatelným.

5 užitečných tipů, jak zabránit plísním v garáži

S příslušnými znalostmi o tom, jak mohou plísně růst ve vaší garáži, jste nyní připraveni zjistit, jak tomuto problému s plísněmi předejít.

1. Opravte případné úniky vody

Pokud máte podezření na únik vody, okamžitě vyhledejte zdroje úniku vody, jako jsou potrubí za zdmi, střechou, podlahou a příkopy. Opravte všechna poškození, abyste zabránili dalšímu poškození vodou.

Zatímco jste u toho, zkontrolujte, zda se uvnitř garáže shromažďuje voda. Zdrojem stojaté vody může být venkovní dešťová voda, zasněžené pneumatiky automobilů nebo mytí aut.

Vyčistěte je mopem nebo stěrkou a místo zcela osušte.

2. Kontrolujte úroveň vlhkosti

Instalace odvlhčovače je nutností, abyste udrželi vlhkost v místnosti pod kontrolou. Toto zařízení vám může pomoci sledovat úroveň vlhkosti, která musí být 50 % a nižší, aby nedošlo ke spuštění plísní.

Ponechejte také okna otevřená několik hodin denně, abyste umožnili správnou cirkulaci vzduchu uvnitř místnosti a umožnili slunečnímu záření přirozeně větrat prostor.

3. Nainstalujte stěny odolné proti plísním

Není špatné utratit pár částek na výměnu stěn. Výběr sádrokartonu odolného vůči plísním je jedním z nejlepších kroků, jak zabránit silnému růstu plísní způsobenému poškozením vodou.

Pokud kupujete novou nebo teprve začínáte stavět garáž, zde je článek o tom, jaká je nejlepší sádrokartonová deska odolná proti plísním, která vám pomůže se rozhodnout.

4. Umístěte dobrou drenáž

Abyste zabránili hromadění vody na rovných plochách, musíte mít uvnitř garáže řádnou kanalizaci. Je také užitečné, pokud má vaše podlaha vhodný sklon, aby rychle odvrátila vodu od povrchu garáže.

5. Udržujte rostliny mimo místnost

Na rozdíl od role rostlin při snižování plísní kolem oken domů, rostliny rostoucí uvnitř a kolem garáže nemusí být dobrá věc. Osekejte všechny rostoucí keře poblíž garáže.

Keř, který vyrostl blízko vaší garáže, může způsobit praskliny, což může mít za následek únik vody a vnikání. Rostliny mohou také shromažďovat vlhkost, což může zvýšit úroveň vlhkosti v místnosti, zejména uvnitř stěn.

Jednoduché způsoby, jak se zbavit plísní ve vaší garáži

Pokud ve své garáži objevíte růst plísní, existují jednoduché způsoby, jak plísně z konkrétních oblastí odstranit. Pokud si však nejste jisti ošetřením plísní, můžete se vždy spolehnout na profesionální kontrolu formy a zde je informativní článek o tom, jak získat bezplatnou kontrolu formy.

Nejprve nastříkejte na postižené místo teplou vodu, abyste zabránili šíření spór. Poté nalijte roztok bělící vody nebo jakýkoli komerční čistič.

Můžete také přidat peroxid vodíku jako doplněk k odstraňování plísní. Nechte čistič sedět a poté pomocí kartáče s pevnými štětinami místo vydrhněte.

Opláchněte oblast vodou a v případě potřeby proces opakujte. Nakonec zajistěte vysušení místnosti po vymýcení plísní.

Důležité upozornění: Při boji s plísněmi používejte ochranné oděvy, protože plísně samotné a některé čisticí prostředky mohou poškodit vaše zdraví.

Závěr

Pokud víte, jak zabránit plísním v garáži, můžete ušetřit spoustu času čištěním a prováděním nezbytných výměn. Vždy však můžete práci svěřit do rukou odborníka, pokud chcete zaručeně bezpečnou sanaci plísní.