Loveseats in the Mid-Century Loveseat versus Modern

V posledních letech bylo navrženo a vytvořeno tolik různých kusů nábytku, že vás opravdu zajímá, jak lidé v minulosti žili. Je překvapující, když vidíte věci jako pohovka nebo židle, které byly navrženy už dávno, a pak je porovnáte s něčím, co vyšlo nedávno. Upřednostňuje se sedadlo v lásce, ale jak můžete určit sedátko v polovině století od moderního?

Pokud by někdo provedl tato srovnání před několika desítkami let, pravděpodobně by nikdo nevěřil, že tito dva mohou pocházet ze stejné rodiny, natož ze skupiny zvané Lidé!

Ve skutečnosti je mezi prací odvedenou v dnešní době ve srovnání s dřívějším skutečně velký rozdíl; vždy můžeme debatovat o tom, kdo dělá lepší věci, ale tento konkrétní článek se nezaměřuje na žádnou konkrétní éru nebo spíše než na srovnávání milostných sedadel v polovině století s těmi z dneška, ale pravděpodobně vám poskytne hrubou představu o tom, jak moc se časy změnily!

Pohovka, kterou v polovině 20. století navrhla skupina Humans Group, byla původně představena jako ideální kus nábytku pro kina. Lidská skupina specializující se na ergonomii a jejich cílem bylo zajistit, aby lidé získali veškeré pohodlí, které při sledování filmů potřebovali. Poté, co na něm byly provedeny některé významné změny, však tato zvláštní sedačka lásky rozšířila křídla široko daleko. Čalouněné sedadlo nahradilo původní obyčejné sedadlo, takže se nikdo nemohl při sledování show jen opřít, ale také se pohodlně posadit, aniž by se bál únavy, než přestávka skončí.

Jak vypadá milostná sedačka v polovině století?

Je to opravdu nenáročné sedadlo lásky: nízký, široký gauč se dvěma řadami knoflíků uprostřed. Jeho linie jsou čisté a měkké, polštáře kypré a světlé; je dobře proporcionální, aby na něm mohli pohodlně sedět dva lidé, aniž by se dotýkali kolen. Existují však také některé nešťastné – a vypovídající – detaily. Paže vzplanou v tak ostrých úhlech, že se zdá, že křičí na protest proti samotné existenci lásky. Očividně to přišlo z jiného místa a času – nebo možná dokonce z jiné dimenze?

Jak vypadá moderní sedačka?

Moderní sedačka je malá pohovka se dvěma nebo třemi sedadly a opěradlem, ale bez područek. Moderní sedátka jsou obvykle vyrobena z kůže nebo látky, béžové, hnědé nebo černé barvy a mají dřevěné nohy, které se vpředu zakřivují vzhůru. Není neobvyklé, že moderní obývací pokoje mají několik kusů nábytku, které plní různé funkce kolem jednoho centrálního místa k sezení, jako jsou pohovky, konferenční stolky a odkládací stolky všude kolem. Pokud se chcete dozvědět více o nápadech do obývacího pokoje, podívejte se na náš předchozí příspěvek na toto téma. [Odkaz]

Kolik stojí moderní sedačka?

Moderní sedací soupravy obvykle stojí mezi 250-600 USD (USA) v závislosti na velikosti, materiálu a kvalitě.

Jaké jsou rozměry moderního sedátka?

Lásky jsou obvykle dlouhé asi 1,5 metru (60 „) a široké 0,75 metru (30“). Výška od podlahy k sedadlu je přibližně 35 cm (~ 14 „). Některá sedátka mohou mít také loketní opěrku na jedné nebo obou stranách. 2místná sedačka pro lásku má obvykle výšku 45 cm (18“), zatímco 3místná dosahuje 60 cm (24 „).

Jak si vybrat tu správnou sedačku pro vás

Rozhodli jste se tedy udělat další krok ve svém vztahu a pořídit si do svého domova sedačku. Nejste si jisti, která sedačka je pro vás to pravé. Zde je několik tipů a pokynů, jaký typ sedací soupravy nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Sedací soupravy mají mnoho tvarů a velikostí, ale existují určité vlastnosti, které mají všechny milostné sedačky společné. Obvykle jsou navrženy s ohledem na intimní konverzaci mezi dvěma lidmi, ať už jde o pár mazlení nebo individuální relaxaci při čtení své oblíbené knihy. Jejich malá velikost je také činí ideálními pro použití jako akcentní židle nebo sekundární sezení v místnosti. Pokud vás zajímá, kolik místa byste měli nechat mezi lenošícími se páry nebo jestli se do vašeho obývacího pokoje vejde sedačka, může vám tato příručka pomoci.

Když se pokoušíte zjistit, kolik lidí může pohodlně sedět na sedačce, přemýšlejte o primárním účelu každého kusu nábytku v místnosti. Dva hlavní faktory při zvažování kapacity místnosti jsou dopravní tok a uspořádání sedadel.

Aby provoz procházel oblastí bez překážek, ponechte mezi jednotlivými kusy nábytku alespoň tři stopy. To je zvláště důležité při umístění více možností sezení poblíž dveří nebo chodeb v místnosti. Nejlepších výsledků dosáhnete umístěním sedadel lásky kolmo na dopravní tok, přičemž jeden konec bude směřovat ke zdi a druhý směřovat do otevřeného prostoru ve středu místnosti, kde může fungovat jako ohnisko.

Před určením počtu lidí, kteří mohou pohodlně sedět na sedačce, byste kromě toku provozu měli vzít v úvahu také uspořádání nebo konfiguraci sedadel v místnosti. Pokud má váš obývací pokoj otevřený půdorys s důrazem na konverzaci a socializaci, ponechte alespoň 36 palců mezi koncem sedačky lásky směrem od zdi a jakýmkoli jiným nábytkem, aby se do něj vešel pár sedící vedle sebe.

Pokud plánujete intimní setkání pro dva v malém obytném prostoru, jako je byt nebo studio, je nejlepší ponechat veškerý nábytek a výzdobu kompaktní, aby se maximalizovala kapacita v omezeném prostoru. Například jeden člověk by mohl sedět se zkříženýma nohama na sedačce s druhým nebo více lidí sedět na podlaze před nimi.