Která pračka je lepší LG nebo Samsung? Nejlepší volba!

Přemýšlíte o koupi nové pračky a nemůžete se rozhodnout, která pračka je lepší LG nebo Samsung? Nyní se již nemusíte obávat, protože vám prostřednictvím tohoto článku pomůžeme určit, která pračka je pro váš domov nejlepší.

Pračka je jedním ze základních spotřebičů v každé domácnosti. Nikdo s tím nemůže namítat, protože to čistí naše oblečení, šetří nám čas a dělá náš život mnohem dostupnější.

Určit, která podložka je lepší, je však obtížný úkol. Nejprve musíte prozkoumat všechny funkce a ujistit se, že jsou v rámci vašeho rozpočtu. V tomto článku porovnáme všechny funkce a ceny pračky Samsung a LG. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli o nejlepší pračce.

Společnost LG a Samsung; Co je lepší?

Než probereme „Která pračka je lepší LG nebo Samsung?“ Pojďme se nejprve seznámit se značkami. LG je jihokorejská společnost, která funguje již více než 50 let.

Značka je celosvětově známá pro zavádění nových inovativních a progresivních nápadů. Díky tomu můžete získat téměř všechny potřebné domácí spotřebiče, stejně jako digitální zařízení, jako jsou mobilní telefony, audio a LED.

Na druhou stranu, Samsung je také jihokorejská společnost. V roce 1938 tuto značku založil Lee Byung Chul. Samsung působí na trhu již velmi dlouho. Svou pozici si udržely díky trvanlivosti a provozu svých výrobků.

Samsung má širokou škálu produktů, jedním z nich jsou jejich nové pračky. Samsung vyrábí vhodné kvalitní podložky se špičkovými funkcemi za rozumné náklady.

Pračka LG

Mezi společnostmi a spotřebiči je mnoho podobností, ale měli byste si povšimnout některých významných rozdílů v jejich funkcích a výkonu. Pojďme si tedy nejprve probrat podložky LG.

#1. Modely praček

LG má různé modely praček podle hmotnosti a funkcí. Níže uvádíme několik z nich:

 • Ultra velká podložka LG WM3400CW
 • Pračka LG s velkou kapacitou WM8100HVA
 • Pračka a sušička LG s megakapacitou: WM9000HVA

LG Ultra velká podložka WM3400CW se dodává ve dvou různých variantách se 4,5 cu. Ft a 5,2 cu. Ft.

#2. Specifikace, velikost a struktura

Podložky LG jsou k dispozici ve třech velikostech: kompaktní, plnohodnotné a velké. Čím větší velikost, tím méně času budete muset strávit praním. Je vhodnější zvolit větší velikost vany, protože vám to ušetří spoustu času.

#3. Inovativní funkce podložek LG

Pračky LG mají některé inovativní a pozoruhodné funkce. Pokročilé specifikace podložek LG jsou následující:

 • Turbo praní umožňuje vyprat oblečení za mnohem kratší dobu, aniž by došlo ke ztrátě účinnosti praní (aktivně máchá vaše oblečení generováním vodní spršky) a pračka LG má vysokou rychlost odstřeďování 1200 ot./min pro rychlé sušení
 • Pračka LG má prodyšný ovládací panel s různými knoflíky a nastaveními pro výběr požadovaného pracího cyklu, úrovně znečištění, hladiny vody a různých parametrů
 • Smáčení, válení, houpání, krokování, filtrace a drhnutí jsou některé z pohybů bubnu, které jsou k dispozici u pračky LG, díky nimž je čištění efektivnější a lépe zvládnutelné a zároveň poskytuje vhodnou péči o oděv a oděvy jsou velmi hygienické
 • Pračky LG mají mnoho funkcí: Twinwash, AI DD, ohřívače, parní pračka, diagnostika a dálkové ovládání (tyto funkce činí čištění mnohem efektivnější a čistější bez velké spotřeby energie a menší spotřeby vody)

Pračka Samsung

Právě jste četli o podložkách LG; nyní je čas dozvědět se o některých fantastických funkcích pračky Samsung. Pračky Samsung mají také jedinečné faktory, které z nich dělají dobrou značku, kterou je třeba zvážit.

#1. Modely Samsung

Značka je známá svou kolekcí inovativních modelů svých produktů.

Nyní, když se přesuneme k pračkám, měli byste se zastavit a přečíst si „Co znamená SUD na pračce Samsung?“ dozvědět se více o jejich pračkách. Bez ohledu na to, ve srovnání s LG má Samsung také různé modely podložek. Některé z nich jsou:

 • Samsung 4,4 cu. ft. Podložka s horním plněním WA44A3405AV/A4
 • Samsung kompaktní pračka s předním plněním WW22K6800AW/A2
 • Samsung 5.0 cu. ft. Extra velká kapacita WF50A8800AV/US

#2. Hmotnost, specifikace a konfigurace

Pračky Samsung jsou k dispozici v široké škále hmotností od 6 do 12 kg. Prádlo můžete vložit na základě vložené hmotnosti. Například pračka na 12 kg vyčistí za kratší dobu, protože dokáže vložit více prádla v jednom cyklu.

#3. Pokročilé funkce praček Samsung

Jedna věc, která dělá Samsung skvělou značkou, jsou funkce obsažené v jejich produktech. A pračka Samsung má spoustu pokročilých funkcí. Níže se můžete podívat na několik z nich:

 • Pokud jsou pračky Samsung umístěny pevně na zemi, mají méně vibrací a hluku
 • Jejich pračky mají relativně nízkou rychlost odstřeďování ve srovnání s pračkami LG (Samsung má rychlost odstřeďování 650 ot./min.)
 • Jejich jednotky také obsahují ovládací panel, který zobrazuje různé mycí cykly a parametry
 • Funkce přidání praní na pračce Samsung je jednou z jejích nejlepších funkcí. Mezi pracím cyklem můžete přidat další prádlo (na horní straně dvířek pračky je malé otevírací okénko, které vám umožní přidat prádlo)

Kromě těchto funkcí má Samsung mnoho dalších funkcí, jako je Smart Diagnostika, EcoDrum Clean, Bubble Soak, Al Control, Flex wash a Air dezinfekce.

Spotřeba elektřiny

Systém SenseClean v pračkách LG a Samsung je dost podobný a automaticky upravuje hladinu vody podle množství prádla v pračce.

Výsledkem je, že pokud perete méně prádla, pračka se neplní a spotřebovává méně elektřiny. Více o těchto dvou značkách se dozvíte zde: „Souboj značek LG versus Samsung praček a sušiček.“

Cena a záruka

Podložky LG jsou levnější, počínaje 600 USD a mají dvouletou záruku. Na druhou stranu, pračky Samsung se pohybují od 550 do 2 200 USD v závislosti na modelu.

Samsung nabízí na své pračky záruky v rozmezí od dvou do deseti let. Pračky LG jsou levnější než pračky Samsung.

Je to obal!

Pomohlo by, kdybyste měli jasnou představu o tom, která pračka je lepší LG nebo Samsung. Pokud hledáte něco ve své cenové kategorii, které je zároveň efektivní, měli byste jít s LG. Pokud však chcete pokročilejší funkce, měli byste si koupit podložky Samsung. Další články najdete v části „Kolik stojí komerční pračky a sušičky?“