Jak vyrobit domácí plenky

Jak vyrobit domácí plenky? To je častá otázka novopečených rodičů. Při čtení tohoto článku se však dozvíte, jak na to.

Postup výroby domácích plen

Krok 1 – Nyní, když máte všechny své materiály, je čas začít vyrábět plenky!

Krok 2 – Pro výrobu těla plenky vezměte jeden kus látky a přeložte ho napůl tak, aby pravé strany směřovaly k sobě. Sešijte kolem tří ze čtyř stran, jednu stranu nechte otevřenou. Zacvakněte rohy tak, aby byly zaoblené, a potom otočte plenu naruby. V případě potřeby vyžehlit.

Krok 3 – Nyní přišijte savou vložku! Ustřihněte kus látky o rozměrech asi 11″x13″. Přeložte jej napůl tak, aby byly pravé strany k sobě a sešijte podél tří ze čtyř stran, jednu stranu nechte otevřenou.

Krok 4 – Umístěte absorpční vložku do středu těla plenky tak, aby nesešitá strana směřovala nahoru. Sešijte kolem tří ze čtyř stran, jednu stranu nechte otevřenou.

Krok 5 – Nakonec přišijte elastický pas. Ustřihněte kus gumy, který je asi 21″ dlouhý. Pravými stranami k sobě přišijte jeden konec gumy a poté jej přehněte tak, aby byly nesprávné strany k sobě, a sešijte těsně u okraje. Udělejte to na obou koncích gumičky Nyní ji umístěte kolem pasu (nebo boků) vašeho dítěte a přišijte na obě strany. Hotovo!

Co děláte s plenkovým dortem?

Existuje mnoho způsobů, jak využít plenkový dort. Můžete si ho ponechat tak, jak je, nebo ho můžete rozstříhat a použít plenky na hru na miminko. Můžete ho darovat i jako dárek.

Pokud se rozhodnete darovat ho jako dárek, existuje několik různých způsobů, jak to udělat. Jedním ze způsobů je umístit plenkový dort do velké krabice a zabalit jej jako jakýkoli jiný dárek. Dalším způsobem je položit plenkový dort na servírovací talíř a obklopit jej květinami nebo balónky. Ať už zvolíte jakýkoli způsob, vaši přátelé a rodina tento jedinečný dárek jistě ocení!

Mohu uložit otevřené plenky?

Existuje několik způsobů, jak zachránit otevřené plenky. Jedním ze způsobů je vrátit plenku zpět do původního obalu a uložit ji na chladném a suchém místě. Dalším způsobem je přeložení plenky na polovinu tak, aby lepicí páska směřovala dovnitř a vložit ji do sáčku Ziploc. To pomůže udržet vlhkost uvnitř plenky.

Plenku můžete také zmrazit tak, že ji vložíte do sáčku Ziploc a dáte do mrazáku. Zmrazení pomůže zabít všechny bakterie, které se mohou na pleně nacházet. Ujistěte se, že jste zmrzlou plenku před použitím rozmrazili, protože zmrazení sníží její savost.

Co dělat s otevřenými balíčky plen?

Můžete použít síťovaný sáček. Ty jsou k dispozici v obchodech, které prodávají látkové plenky, včetně Amazonu, a jsou dodávány s různými velikostmi stahovacích šňůrek, ze kterých si můžete vybrat.

Síťované sáčky usnadňují přenášení špinavých plen mezi pračkou a sušičkou, aniž by se cestou rozsypaly nějaké otevřené balíčky! Dobrou volbou pro ty, kteří jich nemají mnoho nebo je chtějí úhledně uspořádat v přihrádce na plenky, je plastový zásobník na led.

Kostky samotné pojmou každá dvě plenky. Pokud nechcete zmrazovat věci uvnitř mrazicího oddílu všechny dohromady, stačí místo toho naplnit starou nádobu Tic Tac – víko přiléhá dostatečně těsně kolem jednoho okraje, aby dovnitř nepropouštělo nic jiného než vzduch, když je úplně zavřený. Můžete také srolovat přijímací deku a vložit do ní plenky nebo použít starý síťovaný pytel na prádlo.

Pokud máte hodně otevřených balení plen, které potřebujete někde uložit, nejlépe uděláte, když je zmrazíte. To jim pomůže zabránit tomu, aby se pokazily. Před dalším použitím je rozmrazte!

Plenky můžete zmrazit buď v původním obalu, nebo v nějaké jiné nádobě, jako je plastový skladovací koš. Pokud se je rozhodnete zmrazit v jiné nádobě, nezapomeňte ji označit, abyste věděli, co je uvnitř. Plenky mohou ve zmrazeném stavu vydržet až šest měsíců.

Kolik plen je potřeba k výrobě plenkového dortu na miminko?

Odpověď na tuto otázku závisí na velikosti plenkového dortu, který chcete vyrobit. Většina plenkových dortů se vyrábí s přibližně 60-120 plenkami, takže k vytvoření dortu dostatečně velkého na miminko by bylo potřeba tři až šest krabic plen. Pokud hledáte něco menšího, pravděpodobně by vám stačila jedna nebo dvě krabice plen.

Při výrobě plenkového dortu nezapomeňte použít kvalitní jednorázové plenky. Nechcete, aby se váš dort začal rozpadat, jakmile se nakrájí! Před sestavením dortu se také ujistěte, že jsou plenky zcela suché. Pokud jsou stále vlhké, slepí se a bude obtížné je správně naskládat.

Kdy mám posunout velikost plen nahoru?

Když vaše dítě mění plenky, hledejte tyto známky toho, že by mohl být čas změnit velikost:

Ve většině případů můžete použít stejnou značku jednorázových nebo opakovaně použitelných plen, pokud se vejdou do váhového rozsahu. Pokud například vaše ratolest dříve nosila Pampers Active Fit s hmotností 12 kg a nyní váží 15 kg, nebojte se zkoušet jinou značku – stačí použít Huggies Little Movers!

Ale nezapomeňte, že existují obecné pokyny, takže si vždy přečtěte obal. Jedinou výjimkou v tomto případě by bylo, pokud máte dítě náchylné k alergiím, které potřebuje zůstat s Luvs Sensitive Gentle Care uvedenou níže, i když vyrostlo z Pampers Swaddlers.