Kolik utratit za svatební oznámení

Pokud chcete vědět, kolik utratit za svatební pozvánky, zvažte, zda se rozhodnout mezi utrácením za svatební pozvánky střední nebo vyšší kategorie. Váš svatební rozpočet nakonec určí náklady, které můžete vyčlenit na pozvánky, aniž byste obětovali další nezbytné svatební výdaje.

Doporučujeme, abyste si prohlédli náš blog, kde najdete vše, co se týká svatebních oznámení. Například vám pomůže, když víte, jak naplnit svatební pozvánky, protože vložky mohou zvýšit vaše celkové náklady na svatební pozvánky.

Kolik utratit za svatební oznámení: průměrné náklady

Rozpočet na svatební pozvánky střední kategorie

Pro páry, které si nejsou jisti, kolik utratit za svatební pozvánky, zvažte rozpočet 100 až 200 USD na pozvánky a psací potřeby. Pokud například za svatbu můžete utratit pouze 5 000 USD, je rozumná částka 100 USD.

Na druhou stranu, svatba s rozpočtem 10 000 $ může utratit 200 $ za pozvánky a psací potřeby. Samozřejmě to předpokládá, že posíláte standardní a jednoduché pozvánky, takže je možné 100 $ za každých 5 000 $ ze svatebního rozpočtu.

Náklady na svatební pozvánky vyšší třídy

Větší svatby budou mít přirozeně větší rozpočet na svatební oznámení. Vezměte si rozpočet 20 000 $ například na svatbu.

Za svatební pozvánky můžete utratit 400 $. Na druhou stranu, pár, který může utratit 50 000 dolarů za svou svatbu, může vyčlenit 1 000 dolarů na svůj rozpočet na svatební pozvánky, protože pravděpodobně pošlou elegantní pozvánky mnoha lidem.

Ale jak jsou tyto rozpočty na svatební pozvánky možné, pokud se očekává, že páry utratí až 500 až 1 000 $ jen za své pozvánky?

Jak ušetřit peníze na svatebních pozvánkách

Existují různé svatby a každá z nich se bude lišit zahrnutím pozvánky. Můžete však očekávat, že všechny svatební pozvánky se skládají z pozvánky, RSVP nebo odpovědní karty a další informační karty.

Jednoduché

Abyste se vyhnuli nadměrnému utrácení za svatební pozvánky, přidělte rozpočet 99 ¢ na každou pozvánku a asi 50 ¢ na každou informační kartu. Obvykle je karta RSVP zahrnuta v ceně pozvánky, takže je považována za zdarma.

Každá sada pozvánek proto nepřesáhne 2 $. Vynásobíte to počtem hostů, které pozvete, a neutratíte tisíce dolarů za vaše svatební pozvánky.

Posílejte pozvánky za domácnost

Kromě toho nezapomeňte, že neposíláte jednu pozvánku na hosta, ale jednu pozvánku na domácnost. Můžete se také rozhodnout nepozvat všechny v této domácnosti, pokud znáte etiketu pro správné formulace.

Pokud chcete intimní svatbu, můžete si dokonce přečíst o tom, jak říkat ne plus jedničky na svatebních pozvánkách. Tímto způsobem posíláte jen několik pozvánek, což znamená nižší náklady.

Kolik lidí utratí za svatební pozvánky?

Průměrná cena, kterou většina párů utratí za své pozvánky, je pod 550 USD. Je to proto, že se jedná o celkovou částku výdajů, které utratíte za všechny karty a psací potřeby na svatbu.

Začnete s termíny uložení a poté se sadou pozvánek. Ten bude mít pozvánku, RSVP kartu, informační kartu a další přílohy, jako jsou přijímací karty, v závislosti na typu svatby a množství informací, které chcete hostům poskytnout.

Zbývající výdaje budou karty a psací potřeby na samotnou svatbu. Jsou to karty míst, programy a nabídky, abychom jmenovali ty běžné.

Jaká je přiměřená částka utratit za svatební pozvánky?

Přidělte pouze 2 až 5 %

Místo toho, abyste se řídili konkrétní částkou, nastavte procento, které utratíte za svatební pozvánky, podle celkového rozpočtu na svatbu. Jak již bylo řečeno, asi 2 až 5 % svatebního rozpočtu lze přidělit na pozvánky, aby bylo zajištěno, že bude stále uspokojivá a dostatečná.

Tento rozpočet by měl pokrýt vše v balíčku pozvánek, včetně vnitřní a vnější obálky. Chcete také nastavit dostatečný rozpočet na pokrytí doplňků, jako jsou psací potřeby ve svatební den, uložit data odeslaná před svatebními pozvánkami a děkovné poznámky zaslané po svatbě.

Přejděte na digitální vysílání

Mějte na paměti, že s některými kartami a psacími potřebami můžete přejít na digitální vysílání. Můžete například zmenšit karty v apartmá svatebních pozvánek tím, že na svůj svatební web napíšete všechny další svatební informace.

Další tipy najdete v článku, jak ušetřit peníze za svatební pozvánky, abyste neobětovali svůj rozpočet na další základní svatební prvky, jako je místo, catering a oblečení.

Jak mohu zajistit, aby levné svatební pozvánky vypadaly draho?

  • Zvažte možnost požádat o názor nebo pomoc někoho kreativního
  • Procházejte inspiraci na internetu
  • Používejte kvalitní karty
  • Hledejte předpřipravenou grafiku, která se hodí k tématu vaší svatby
  • Pro svépomocné práce použijte cenově výhodnou, ale kvalitní tiskárnu nebo samotnou tiskárnu
  • V textu zvažte kaligrafii
  • Pomocí stuhy naskládejte pozvánku nebo náramek sušenými květinami nebo ozdobnými okraji
  • Najděte stará razítka nebo si získejte razítka vlastní
  • Zvažte obálkovou vložku
  • Dokončete pozvánky emboserem nebo voskem

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, kolik utratit za svatební pozvánky, kde je možné mít rozpočet pouze 100 $ nebo pouze 2 % z celkového svatebního rozpočtu.

Klíčem je znát primární inkluze, zvážit přechod na digitální karty u některých karet a poslat pozvánku každé domácnosti. Poté pomocí výše uvedených tipů vytvořte esteticky příjemné pozvánky, aby nebylo zřejmé, že jste utratili malou částku.

Doufáme, že to pomůže!