Co je parafínový ohřívač? 3 úžasné výhody!

Víte, co je parafínový ohřívač? Tento článek vám pomůže dozvědět se o parafínovém ohřívači. Petrolejový ohřívač, někdy nazývaný parafínový ohřívač, se zdá být pokojový ohřívač na petrolej, který je přenosný a bez ventilace.

Ty se primárně používají ve Spojených státech pro dodatečné teplo nebo jako záložní zdroj tepla po dobu výpadku proudu. Ty jsou hlavním domácím zdrojem tepla v různých zemích, zejména v Japonsku. Typické parafínové ohřívače mají výkon 3,3 až 6,8 kW.

Parafínový ohřívač může pomoci chránit rostliny před mrazem a je velmi nákladově efektivní. Na jedno naplnění bude hořet až sedm dní. Ve skleníku byly parafínové a petrolejové ohřívače obecně bezpečné pro použití. Používají se na mnoha místech. Nicméně, stejně jako u jakéhokoli jiného ohřívače, který spaluje palivo, je třeba před jeho použitím zvážit několik bezpečnostních aspektů. Pojďme do hloubky, abychom zjistili více o parafínových ohřívačích.

Co parafínový ohřívač umí?

Když nízké teploty a pošmourná obloha přinutí teplotu ve skleníku během chladných měsíců příliš klesnout, může být potřeba skleníkové topení. Parafínový ohřívač, jeden z nejzákladnějších ohřívačů na trhu, je jednou z nejstarších forem doplňkových ohřívačů. I když používání těchto druhů ohřívačů má některé výhody, včetně levných nákladů, stálého tepla a minimálních emisí, existují také některé nevýhody. Vyžadují ventilaci a může být obtížné pro ně sehnat palivo.

Pro udržení správné teploty je nutná nepřetržitá regulace. Parafínové ohřívače, stejně jako olejové lampy, mají takový knot, že je lze nastavit a vyžadují komíny k vedení plamenů. Používají surový druh ropy, který je obvykle relativně levný na nákup, který může být kvůli jeho vzácnosti těžké najít v obchodech. Palivo může být nutné nakupovat v kempingových obchodech spíše než u tradičních prodejců pro domácnost a zahradu.

Zatímco ohřívač se doplňuje podle potřeby, energie absorbuje vodu do knotu, který hoří pomalu. Chcete-li použít levné palivo, samotná ohřívače jsou často levné.

Výhody parafínových ohřívačů

Parafínové ohřívače mají mnoho výhod; uživatel těchto ohřívačů musí znát okraje, aby mohl parafínový ohřívač lépe využívat. To také pomáhá při učení, co je parafínový ohřívač.

#1. Bezpečnostní prvky

Každý topný systém musí samozřejmě nabízet teplo. Zásadní je však také bezpečnost. Nakonec bylo použití parafínových ohřívačů bezpečné. Pokud se něco pokazí s fungováním ohřívače, okamžitě se vypne. To je něco, co elektrický nebo plynový ohřívač může a nemusí být schopen poskytnout. Například, pokud jde o benzinové ohřívače, možná si neuvědomíte, že je něco v nepořádku, dokud není příliš pozdě. Na druhou stranu vám elektrický ohřívač neporadí s jeho utajováním. Mohlo by to způsobit plamen nebo opálení látky. Časovač, dětská pojistka a systém ochrany proti mrazu jsou součástí parafínových ohřívačů.

#2. Palivo efektivní

Nízká spotřeba paliva takového parafínového ohřívače je jednou z jeho klíčových výhod. K napájení ohřívačů bylo použito speciální palivo nejvyšší kvality. Jeden litr paliva vystačí na vytápění ložnice na čtyři nebo pět hodin. Kromě toho jsou parafínové ohřívače skutečně velmi jednoduché na ovládání a regulaci.

#3. Cenově efektivní

Parafínové ohřívače jsou cenově výhodné a snadno se obsluhují a navíc vás zahřejí. Někteří lidé přirovnávají pohodlí teplé přikrývky k pohodlí, které nabízejí parafínové ohřívače. To je v příkrém rozporu s teplem generovaným elektrickým nebo plynovým ohřívačem. Parafínový ohřívač zahřeje prostor za 5 minut na požadovanou teplotu.

Bezpečnostní tip před použitím parafínového ohřívače

Při použití parafínového ohřívače je ideální mít ve skleníku dostatek vzduchu. Neizolované parafínové ohřívače v současnosti tvoří většinu současných přenosných petrolejových ohřívačů na trhu. Jsou navrženy tak, aby byly co nejúčinnější a jsou méně náchylné k nesprávnému spalování.

Přesto, pokud se účinnost ohřívače snížila, bude tam nějaká vodní pára a v některých situacích i plyny, jako je oxid uhelnatý a oxid siřičitý. Tyto plyny, stejně jako vodní pára, by mohly ublížit rostlinám. V důsledku toho, pokud má skleník dostatečné větrání, doporučuje se neventilovaný parafínový ohřívač.

Ujistěte se, že v ohřívači používáte pouze 1-K petrolej. Při použití různých druhů petroleje je pravděpodobnější, že vypustíte do atmosféry více znečišťujících plynů. I když má skleník nějakou ventilaci, mnoho kontaminantů může rostliny zranit. Použití jiných hořlavých paliv než parafínu může zvýšit nebezpečí výbuchu.

Jak bylo uvedeno dříve, měli byste používat pouze petrolej K-1 a nekombinovat jej s žádnou další energií. Ujistěte se, že parafínový ohřívač je v dobrém provozním stavu a bez koroze. Vyčistěte knot při použití klasického parafínového ohřívače, abyste zajistili jeho efektivní chod. Aby se zabránilo tvorbě kouře a možnosti neúplného hoření, produkuje škodlivé plyny a udržuje ducha menší. Možná vás také bude zajímat informace o problémech s novým parafínovým ohřívačem.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli, co je parafínový ohřívač. Parafínové ohřívače jsou významnou novinkou, která funguje velmi efektivně v chladnějších časech. Také jste se naučili výhody a tipy při používání tohoto ohřívače. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Můžete si také přečíst o tom, jaký je nejlepší vnitřní ohřívač propanu a jak bezpečný je petrolejový ohřívač uvnitř.