Kdy poslat svatební poděkování: nejlepší čas

Pokud si nejste jisti, kdy poslat svatební poděkování, nejlepší čas je tři měsíce po svatbě. Vše, co potřebujete vědět o etiketě svatebních poděkování, probereme podrobněji níže.

Ale víc než vědět, kdy poslat děkovné pohlednice, měli byste se také seznámit se správným zněním. Znáte například text svatebního poděkování pro někoho, kdo se nezúčastnil?

Přesný čas, kdy odeslat svatební poděkování

Při zasílání svatebních poděkování byste je měli poslat poštou do jednoho až tří měsíců po svatbě. Toto období je ideální pro vás jako odesílatele a vaše hosty jako příjemce.

Nebudete se cítit zahlceni množstvím děkovných karet, které musíte udělat a odeslat, a hosté je dostanou včas, aniž by měli pocit, že jsou zapomenuti. Je lepší vyhradit si nějaký čas na děkování, abyste zajistili, že vám neutečou žádní hosté.

Jak včas odeslat svatební poděkování

Abyste nepromeškali ideální načasování, vyzkoušejte tyto tipy:

  • Rozdělte úkoly spojené s prováděním a odesíláním děkovných pohlednic mezi sebe a svého manžela/manželku
  • Naplánujte si čas dne nebo dne v týdnu, kdy chcete udělat děkovné karty
  • Určete si mezi sebou termín, kdy musíte dokončit děkovné karty
  • Před odesláním karty dvakrát zkontrolujte
  • Zvažte možnost začít odesílat některé hotové karty dříve než ostatní

Jak dlouho po svatbě byste měli posílat pohlednice s poděkováním?

Po svatbě máte tři měsíce na to, abyste všem svým hostům poslali svatební poděkování. To je rozumné, protože některým hostům pravděpodobně posíláte děkovné dopisy mnohem dříve, zvláště pokud dar posílají před samotnou svatbou.

A když už jsme u toho, ideální je poslat poděkování dva týdny po obdržení dárku, pokud dorazí před svatbou. Potom po svatbě je pochopitelné, že pár bude zaneprázdněn, takže měsíc až tři měsíce je očekávaná etiketa načasování děkovných karet.

Proč záleží na načasování svatebních poděkování?

Proč je ale důležité načasovat děkovné karty podle toho? Dva důvody jsou, že život vám může překážet a vy byste je mohli náhodou zapomenout udělat nebo poslat; druhý se týká zajištění toho, aby vaši hosté věděli, že jste vděční za jejich přítomnost a/nebo dar na vaší svatbě.

Příliš dlouhé čekání před odesláním děkovných karet může způsobit, že budete náchylnější k dalším úkolům, zejména v novém manželském životě. A samozřejmě se vám může zdát neslušné, kdybyste zapomněli poděkovat svým hostům.

Máte rok na to, abyste poslali svatební poděkování?

Etiketa průvodci zmiňují, že rok je vhodná doba pro pár dokončit odesílání jejich svatební děkovné karty. Koneckonců, mohou existovat různé důvody, proč budete potřebovat rok, abyste je poslali, jako je cestování na dlouhé vzdálenosti a práce, stěhování, rodinné chování nebo potenciální osobní problémy.

Pokud se ocitnete v situaci, kdy je rok po svatbě a zapomněli jste poslat děkovné pohlednice, pamatujte, že ještě není pozdě. Můžete stručně vysvětlit svou situaci, aniž byste byli příliš podrobní.

Místo toho buďte přímí a zaměřte se na svou vděčnost za přítomnost nebo dar hosta. Můžete s nimi také uspořádat setkání, abyste se cítili více oceněni.

Je neslušné neposílat po svatbě pohlednice s poděkováním?

Je neslušné neposílat děkovné pohlednice po svatbě. Nemáte žádné výmluvy, protože můžete také dělat online děkovné karty, pokud je fyzicky nemožné poslat poštou.

Pamatujte, že ti, kteří se zúčastnili vaší svatby, se snažili být přítomni ve vašem svazku. Někteří dokonce dávají dárky, které vám a vašemu partnerovi pomohly při vstupu do manželského života.

Když už jsme u dárků, ocitnete-li se pozváni na svatbu, kde spolu pár už nějakou dobu žije, můžete vyzkoušet tyto nápady na svatební dary pro pár, který spolu již žije.

Komu posíláte svatební poděkování?

Obecně platí, že musíte poslat poděkování všem, kteří se svatby zúčastnili, bez ohledu na to, zda jsou součástí lidí, kteří přispěli, jako jsou svatební prodejci nebo jestli dali svatební dary. Stejné pravidlo platí pro hosty, kteří se nemohou zúčastnit, ale přesto poslali dárek nebo přání všeho nejlepšího, aby ukázali, že jste vděční, že na vás stále myslí.

Příklady svatebních poděkování

  • Děkujeme, že jste s námi oslavili náš zvláštní den. Jsme vděční za váš dar a těšíme se, že se s vámi budeme moci podělit o další vzpomínky.
  • Jsme vděční za vaši štědrost. Váš svatební dar umožnil xxx
  • Moc vám děkujeme, že jste s námi byli v nejpamátnější den našeho života. Cítili jsme od vás tolik lásky.

Závěr

A to je vše! Chcete-li rekapitulovat, kdy poslat svatební poděkování, udělejte to tři měsíce po svatbě.

Je také ideální poslat poděkování dva týdny po obdržení dárku, pokud je odeslán před svatbou. Doufáme, že tento průvodce etiketou načasování svatebních poděkování vám pomohl; dejte nám vědět níže, pokud máte tipy, o které se můžete podělit.