Kolik utratit za svatební laskavosti: Faktory a náklady

Pokud nevíte, kolik utratit za svatební laskavosti, měly by to být 2 dolary za laskavost. Dále budeme diskutovat o ceně svatebních služeb pro hosty, které páry často utrácejí na svatbách.

Získáte také nápady na svatební laskavost, abyste zůstali na rozpočtu a faktory, které ovlivňují celkové náklady na výdaje. Jak již bylo řečeno, zkontrolujte, kolik svatebních laskavostí si můžete objednat, protože vám to také pomůže s plánováním.

Jaká je cena za svatební dary?

Jaká je průměrná cena svatebních laskavostí pro hosty?

Průměrné náklady většiny párů na svatební laskavosti začínají na 2 dolarech za laskavost. Toto je však pouze základní čára a vždy můžete jít výše v závislosti na vašem rozpočtu a na tom, jak daleko můžete zajít s výdaji.

Můžete například nastavit až 20 USD na hosta pro své svatební laskavosti nebo vypočítat celkovou částku pod 300 USD ze svého svatebního rozpočtu. Bez ohledu na to si pamatujte, že nechcete utrácet příliš mnoho, aby to poškodilo ostatní svatební prvky, nebo příliš malé na to, abyste rozdávali laskavosti stejně dobré jako jednorázovky.

Jaké jsou faktory, které ovlivňují váš rozpočet, který utratíte za svatební služby?

Při zvažování toho, kolik utratit za svatební laskavosti pro hosty, jsou důležité dvě základní úvahy. Za prvé, jak velká je vaše svatba a jaký máte rozpočet?

Rozumná částka, kterou lze utratit za svatební laskavosti pro velkou svatbu, by měla být maximálně 5 USD, protože utrácení nad ní by nebylo ideální v poměru k počtu hostů. Například svatba pro 100 hostů znamená, že utratíte tisíc dolarů pouze za laskavosti, pokud jste utratili 10 dolarů za každý dárek.

Proto je také důležité, abyste si naplánovali svůj svatební rozpočet, abyste věděli, jak daleko můžete zajít s utrácením za svatební dary pro hosty. Pokud je například váš rozpočet pouze 5 000 USD, pamatujte, že recepce a catering už zaberou více než polovinu.

Nápady na svatební laskavosti s omezeným rozpočtem

Po stanovení, kolik utratit za svatební laskavosti, je dalším krokem plánování svatebních laskavostí pro hosty. Nebojte se kompromisů a urovnání, protože existují nápady na dárky, které vaši hosté ocení bez vysoké cenovky.

 • Personalizované svatební doplňky, jako jsou tácky nebo hrnky
 • Schránky zápalek
 • Kameny
 • Fanoušci
 • Rámce
 • Ručně vyrobené dárky, jako jsou mýdla nebo parfémy
 • Oblíbená sada čajových sáčků nebo sladkostí
 • Zednické sklenice plněné marmeládou nebo medem
 • Lahve
 • Otevíráky na láhve

Kolik by měly výhody stát?

Kolik je příliš mnoho za svatební laskavosti?

Překročit 20 dolarů za laskavost bude na svatební laskavosti příliš mnoho, zvláště když máte mnoho hostů. Namísto toho je nastavení rozpočtu pod 5 dolarů za kus rozumnější, pokud máte velkou svatbu.

Na druhou stranu stále nechcete utratit více než 10 dolarů za kus za malé svatby, protože hosty stejně neočekávají extravagantní oslavu. Navíc páry, které pořádají malou svatbu, jsou obvykle omezeny svým rozpočtem.

Pokud chcete vědět, jak uspořádat malou svatbu s velkou rodinou, neváhejte a přečtěte si tipy v našem průvodci. Poslední věc, kterou chcete, je utrácet za dárky pro členy širší rodiny, které byste na svatbě možná ani nechtěli.

Jak nastavit rozpočet na svatební výslužky

 • Mějte na paměti celkový svatební rozpočet a prvky svatby, za které chcete utratit více; zatímco hosté ocení, když obdrží svatební laskavosti, někteří si možná ani nevezmou tu svou, takže je lepší utratit za zážitek, který svým hostům poskytnete na recepci
 • Zvažte počet lidí, kterým dáte svatební laskavosti; více než hostům je také zvykem poskytovat laskavosti svatebnímu personálu, jako je plánovač, fotograf nebo dokonce úředník
 • Před objednávkou se rozhodněte, jaké svatební služby pro hosty chcete, a poté se zeptejte prodejce, kolik stojí za kus; pokud jsou celkové náklady na laskavosti příliš vysoké, můžete chtít alternativu nebo upravit laskavost, například ztratit přizpůsobení, abyste zůstali na svém rozpočtu
 • Jsou svatební laskavosti vyhozené peníze?

  Svatební laskavosti budou jen plýtvání penězi, pokud utratíte více než 10 dolarů, zvláště pokud se jedná o velkou svatbu. Při rozhodování o tom, jaké laskavosti dáte svým hostům, nemusíte jít na plné pecky, protože jde pouze o drobné upomínkové předměty z vaší speciální akce.

  Nechcete si také objednávat více drahých svatebních služeb, protože někteří hosté si své ani nevezmou, když odcházejí z místa konání. Je lepší utratit většinu svého rozpočtu na recepci a catering, protože hosté jsou tam, aby oslavili s vámi, a ne kvůli dárku, který si mohou odnést domů.

  Kolik si mám účtovat za laskavosti?

  Pokud se nemůžete rozhodnout o konkrétních nákladech na svatební výslužky, přidělte 2 až 3 % svého svatebního rozpočtu na dárky, které dáte svým hostům. Neváhejte se přizpůsobit a nezapomeňte zkontrolovat různé nápady na svatební laskavosti pro inspiraci.

  Závěr

  A to je vše! Zjistili jsme, kolik utratit za svatební laskavosti, obvykle pod 5 dolarů za kus.

  Překročení 10 dolarů pravděpodobně poškodí váš svatební rozpočet, zejména na velkých svatbách. Je rozumnější utratit více za zážitek, který svým hostům dáte, než za dárky, které si mohou odnést domů jako památku.