Co Je Koktejl Recepce Svatba

Odpověď na to, co je svatba s koktejlovou recepcí, je v samotném názvu, kde se jedná o svatební hostinu ve stylu koktejlové party. Budeme diskutovat o tom, co se obvykle děje na koktejlové svatební hostině, protože to není jen o podávání koktejlů na svatební hostině.

Budeme také mluvit o předpokládané době a délce koktejlové recepce. A pokud jde o konkrétní čas věnovaný koktejlům během recepce, přečtěte si prosím, co je koktejlová hodina na svatbě.

Vše, co byste měli vědět o tom, co je svatba na recepci na koktejl

Koktejlová recepce svatba odkazuje na událost, která je navržena tak, aby podpořila mísení a socializaci mezi svatebními hosty. Ve srovnání s formálními sit-down recepce, koktejlové svatební hostiny obvykle mají hosté stojící a komunikovat spolu navzájem.

Pamatujte, že tradiční svatební hostiny mají obvykle svatební hosty u svých určených stolů. Naopak, koktejlová recepce svatba má hosty jít na různé stanice s prstovým zbožím a předkrmy.

Díky tomuto nastavení mohou mluvit s ostatními hosty při popíjení ve svatebním baru. Pokračující téma je také optimističtější, protože svatební DJ udržuje energii vysoko.

Obecně platí, že na svatební hostině ve stylu koktejlů lze očekávat tyto vlastnosti:

 • Hostům doporučujeme, aby se stýkali a stýkali se
 • Po místnosti je mnoho stanic s potravinami, aby hosté mohli vyzkoušet, co chtějí
 • Číšníci se také mohou pohybovat po recepci a míjet předkrmy
 • Svatební bar je obvykle otevřený bar
 • Hudba je spíše živá než formální jako při sezení a vážnější svatební hostině

Má koktejl ve stylu recepce nějaké nevýhody?

 • Svatba na koktejlové recepci může být z hlediska rozpočtu dražší kvůli různým stravovacím stanicím a množství, které musíte hostům obsloužit
 • Budete potřebovat servery a zaměstnance, kteří budou chodit po recepci a také obsluhovat stánky s jídlem
 • Recepce by měla být dostatečně velká pro pohodlný pohyb mezi hosty
 • Některým hostům nemusí vyhovovat společenské uspořádání koktejlové recepce
 • Vystavujete se riziku, že se někteří hosté budou cítit jako vyděděnci, zvláště pokud na svatbě nemají vlastní skupinu

Jak uděláte koktejlovou recepci?

Koktejlovou recepci lze snadno naplánovat, protože stačí připravit pokrmy a místo, aby byly dostatečné pro svatebčany, kteří se budou pohybovat. Některé páry však dávají přednost kombinaci tradiční recepce v sedě s koktejlovou recepcí, takže stále existuje proud událostí se společenským aspektem.

 • Můžete mít jednu až dvě hodiny recepce ve stylu koktejlu a poté tři hodiny poskytněte v sekci sezení s tradicemi svatební hostiny
 • Případně můžete následovat koktejlovou recepci s jídlem v sedě složeným z prvního chodu a bufetu

Co je to svatba s motivem koktejlu?

Pokud chcete, aby vaše akce byla inspirována koktejlovými večírky, můžete si koktejlovou svatební hostinu naplánovat takto:

Místo koktejlové svatby

Vhodnější by bylo, aby koktejlová svatba byla někde prostorná a měla atmosféru, ve které se hosté budou cítit v pohodě. Může to být v bistru nebo hotelu, podle toho, co vyhovuje rozpočtu a velikosti svatebního hosta.

Pamatujte, že i tak byste měli zajistit sezení, zejména pro starší svatební hosty. Poté místo vyzdobte vzrušujícím osvětlením a prvky typickými pro jakoukoli koktejlovou akci.

Koktejlový svatební dress code

Koktejlová svatba se bude řídit koktejlovým dress codem, který je považován za poloformální. Hosté budou stále vypadat, jako by se ve svých outfitech snažili, ale nemusí nosit černé kravaty.

Koktejlové svatební menu

Ikonickou součástí koktejlové svatby jsou samozřejmě předkrmy. Nabídněte tedy výběr předkrmů a jednohubek, které si hosté mohou vychutnat při míchání.

Můžete si také přečíst, kolik předkrmů na osobu na svatbě, abyste věděli, jak počítat. A samozřejmě poskytněte nápoje jako víno, koktejly a lihoviny.

V kolik hodin je koktejlová svatba?

Koktejlové svatby nejsou určeny k tomu, aby hostům poskytly kompletní večeři jako typická svatební hostina. Proto může být po večeři nebo kolem 19. hodiny.

Můžete také zvážit aktivity, které chcete mít, abyste své události naplánovali efektivněji. Například některé koktejlové svatby začínají dokonce v 16 hodin.

Je recepce stejná jako hodina koktejlu?

Svatební hostina není synonymem koktejlové hodiny, ale obě se mohou překrývat. Představte si koktejlovou hodinu jako čas před recepcí, hned po svatebním obřadu.

Jak dlouho trvá koktejlová svatba?

Koktejlová svatební hostina obvykle trvá 2 až 3 hodiny. Mějte to na paměti při plánování jídel a nápojů, protože během koktejlové recepce pro hosty byste měli mít dostatek jídla a pití.

Kolik míst je na koktejlové recepci?

Při koktejlové recepci poskytněte místa pro 50 % z celkového počtu hostů. Je to stálá recepce, ale pamatujte, že někteří hosté budou raději sedět.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, co je koktejlová recepce svatba, což je recepce navržená tak, aby podpořila mísení mezi hosty.

Nemusíte poskytovat místa a jídlo o celém chodu, ale předkrmy a nápoje jsou nezbytné, aby se všichni bavili. Obvykle to trvá 2 až 3 hodiny, podle toho si naplánujte rozpočet.