Jak získat nastavení Ingenuity Playpen

V této příručce se dozvíte, jak získat důmyslné nastavení ohrádky.

Postup, jak získat nastavení Ingenuity Playpen

Krok 1 – Nejprve najděte místo pro svou vynalézavou ohrádku. Musí to být prostor, kde si vaše dítě může bezpečně hrát bez dozoru.

Krok 2 – Dále sestavte panely podle návodu. Většina dětských ohrádek se dodává s montážním návodem.

Krok 3 – Nakonec sestavte bránu a dveře pomocí přiloženého kování. Ujistěte se, že je dvířka zabezpečená, než umožníte vašemu dítěti hrát si v kotci.

Může 2leté dítě spát v ohrádce?

Když jsme se před téměř dvěma lety stali rodiči, věděli jsme, že pro spaní našeho malého využijeme ohrádku.

Byli jsme opravdu na roztrhání, protože nejen, že jsem ji chtěl mít v noci vedle sebe, ale ona se stále pravidelně budila a spát přímo u nás se mi zdálo jako nejlepší cesta vpřed. Naštěstí to všechno dopadlo skvěle!

Od asi 20 měsíců spí ve stejné místnosti jako my (bez problémů). Nyní jsou jí však přes tři roky a většinu nocí prospí bez problémů.

Lidé se vždy ptají, zda je lze používat posledních 12 měsíců nebo zda jim do té doby jejich dítě nebude „příliš velké“; to se nestane, pokud se v něm vaše dítě nebude cítit pohodlně a nezačne vylézat.

V jakém věku byste měli přestat používat ohrádku?

V jakém věku byste měli přestat používat ohrádku? No, to záleží na dítěti! Některé děti, které jsou v ohrádce roky, ji mohou používat zhruba do tří nebo čtyř let. Jiné děti nejeví velký zájem a kolem šesti měsíců přecházejí na jiné věci.

Obecně však platí, že ve věku dvou let jej většina dětí již nepotřebuje. Ve skutečnosti, pokud je vaše dítě stále ve své ohrádce za tímto bodem, může být něco špatně – buď s úrovní aktivity vašeho dítěte, nebo s jeho prostředím (například: tráví příliš mnoho času sledováním televize).

Pokud se to stane problémem, doporučujeme promluvit si s vaším pediatrem, abyste zajistili, že vše ostatní v jeho rutině je v pořádku a zdravé.

Kdy můžete dát dítě do ohrádky?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože záleží na konkrétním dítěti a jeho potřebách. Obecně však platí, že většinu miminek lze umístit do ohrádky kolem šesti měsíců.

Někteří rodiče se rozhodnou počkat, až bude jejich dítě starší nebo dokonce mladší, ale šest měsíců je obecně považováno za dobrý věk na to, aby začali používat ohrádku.

Při výběru ohrádky pro vaše dítě je třeba mít na paměti několik důležitých věcí.

Mělo by být také dobře větrané a mít měkký povrch, který chrání jemnou pokožku vašeho dítěte. Nakonec vyberte model s bezpečnostními prvky, jako jsou uzamykatelné brány a robustní rám.

Když je vaše dítě připraveno začít trávit čas v ohrádce, zde je několik nápadů na aktivity, které můžete dělat společně:

– Přečtěte si příběhy nebo zpívejte písničky společně

– Hrajte si s bloky nebo jinými hračkami, které podporují učení a rozvoj

– Vychutnejte si svačiny nebo jídla společně v kotci

– V klidu si zdřímněte nebo relaxujte v kotci.

Jak dlouho by mělo být dítě v ohrádce?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože závisí na řadě faktorů, jako je věk dítěte a kolik místa je v ohrádce k dispozici. Obecně však odborníci doporučují držet miminka v ohrádce až dvě hodiny v kuse.

To jim dá spoustu příležitostí prozkoumat své okolí a hrát si s hračkami a zároveň zajistit, že budou v bezpečí.

Pokud máte starší děti, které potřebují dohled, když je nemůžete přímo sledovat, umístění dítěte do ohrádky může být skvělý způsob, jak je udržet nablízku a zároveň jim umožnit určitou nezávislost.

V jakém věku dítě přeroste ohrádku?

Většina dětí přeroste ohrádku ve věku jednoho roku. Některá miminka mohou být schopna používat ohrádku až do věku dvou let, ale většina z nich do té doby přeroste. Pokud vaše dítě ve dvou letech stále používá ohrádku, možná je na čase začít uvažovat o přechodu do dětské postýlky.

Bezpečnost dítěte by měla být vždy vaší nejvyšší prioritou, takže se před výměnou ujistěte, že je vám pohodlné, když vaše dítě spí v posteli. Pokud máte nějaké dotazy nebo obavy, poraďte se se svým pediatrem.

Pokud se rozhodnete, že je čas, aby vaše dítě opustilo ohrádku, existuje několik věcí, které můžete udělat, aby byl přechod plynulejší. Začněte odstraněním jedné ze stran ohrádky, aby vaše dítě mělo více prostoru pro pohyb.

Můžete také zkusit umístit matraci na zem vedle vaší postele, aby vaše dítě mohlo spát blízko vás. Někteří rodiče se rozhodli nechat své dítě ve svém pokoji prvních několik měsíců nebo let poté, co opustí ohrádku, a jiní se rozhodnou nechat je spát v samostatné místnosti.

Volba je na vás, ale je důležité udělat to, co je pro vaši rodinu nejlepší. Bez ohledu na to, v jakém věku vaše dítě opustí ohrádku, nezapomeňte tento milník oslavit!

Rychle rostou a brzy budou příliš velké i pro tu největší ohrádku. Užijte si tyto rané dny a trávte spolu co nejvíce času.