Kolik ubrousků na svatbu: Průvodce nejlepším nákupem

Můžete si snadno spočítat, kolik ubrousků na svatbu budete vědět, kdy je hosté potřebují. Tento článek bude hovořit o počtu koktejlových ubrousků, které je třeba získat na svatební jídlo a pití v baru.

Dále tento článek projde typy a velikosti ubrousků na svatbu. A pokud je potřebujete nastavit, tady je návod, jak složit ubrousky na svatbu.

Nezapomeňte nikdy nepřehlédnout svatební ubrousky, protože jsou funkční a dekorativní pro svatební hostinu.

Kolik ubrousků potřebujete na svatbu?

Zvažte, zda mít na každého svatebního hosta pět ubrousků, abyste měli jistotu, že budou mít dostatek na jídlo a pití. Tento počet platí pro nejmenší velikost ubrousku zvanou koktejlový ubrousek.

Koktejlový ubrousek měří 5 x 5 nebo 10 x 10 palců, což z něj činí nejmenší velikost ubrousku používanou pro svatby. Přesto se používá k podávání předkrmů, dezertů a nápojů, takže si pro své hosty objednejte dostatek.

Svatební jídla

Pro podávání svatebních předkrmů na recepci přidělte každému hostu jeden ubrousek. Pak budete potřebovat další ubrousek pro každého hosta na stůl s dezerty.

Celkový počet ubrousků v jídelně bude dva na hosta na předkrm a dezert. Můžete také přidat další větší složený ubrousek pro každého hosta u každého stolu, který může použít při hlavním chodu.

Svatební bar

Na nápojovém stanovišti nebo svatebním baru budete mít také dva až tři další koktejlové ubrousky na jednoho svatebního hosta. Toto číslo spočívá v tom, že hosté často podnikají několik výletů do baru a mohou potřebovat ubrousek s každým nápojem.

Barman může také dát jeden ubrousek na každý nápoj, zvláště ty opravdu studené s kondenzací na sklenicích. Můžete si také objednat další ubrousky do baru pro případ, že by je někteří hosté požadovali.

Kolik ubrousků navíc objednat na svatbu

Základním počtem ubrousků na svatbu je přidělit 5 koktejlových ubrousků na jednoho svatebního hosta, který dostane k předkrmu, dezertu nebo pokaždé, když jdou do baru nebo do baru. Dále také poskytnete jeden oběd nebo večeři ubrousek na každého hosta na každý stůl ke stolování.

Pro každého hosta můžete přidělit jeden ubrousek navíc, abyste měli jistotu, že budete mít z tohoto počtu dostatek. Někteří hosté mohou z různých důvodů potřebovat další ubrousky a nikdy neuděláte chybu, když budete mít ubrousky navíc, protože jich můžete nechat hromadu na dezertním stole nebo svatebním baru.

Kolik ručníků pro hosty si mám objednat na svatbu?

Na jednoho svatebního hosta můžete poskytnout jeden až dva ručníky pro hosty. Bude užitečné objednat si ručníky pro hosty jiné než ubrousky, protože jsou tlustší a savější.

Hosté mohou tyto ručníky používat na ruce, ale hodí se i k jídlu podobně jako jednorázové ubrousky. Ale pro svatby, kde poskytujete ubytování hostům, poskytněte dva až tři ručníky pro hosty na osobu, umístěné na jejich toaletě.

Jak si vyberu svatební ubrousek?

Různé typy a velikosti ubrousků se liší v použití. Na svatbu samozřejmě nepotřebujete všechny druhy, ale nejlepší je nabídnout dva až tři koktejlové ubrousky a alespoň jeden ubrousek na oběd nebo večeři na každého hosta.

Vezměte prosím na vědomí, že tyto velikosti jsou standardní, takže je možné vidět větší ubrousky na oběd nebo večeři.

Koktejlový ubrousek

Jak vyplývá ze samotného názvu, koktejlové ubrousky se používají pro nápoje, ale jejich malá velikost 5 x 5 palců je také činí užitečnými pro podávání předkrmů a dezertů na svatbě. Při počítání, kolik koktejlových ubrousků si do baru pořídit, zvažte počet nápojů, o kterých předpokládáte, že budou mít vaši hosté.

Pokud se očekává, že každý bude mít tři nápoje, budete potřebovat tři až čtyři koktejlové ubrousky pro každého. Ke každému předkrmu nebo dezertu jim dáte také koktejlový ubrousek.

Obědový ubrousek

Obědové ubrousky jsou typické pro svatební hostiny, protože jsou dostatečně tlusté na večeři nebo bufetovou službu. Tento ubrousek položíte na stůl, kde ho bude mít každý host na svém prostírání.

Obědový ubrousek standardní velikosti 6,5 x 6,5 palců lze také umístit do stohů na konec bufetové řady. Takže víc než počítat jeden na hosta, objednejte si ubrousky navíc pro případ rozlití a nepořádku.

Ubrousek na večeři

O něco větší ubrousek než obědový ubrousek je jídelní ubrousek o rozměrech 8,5 x 8,5 palce. Je vhodnější pro formální svatební hostiny a často jsou předem složené.

Pro jistotu zvažte asi dva ubrousky na jednoho hosta. Můžete se také rozhodnout mezi jednorázovými nebo pratelnými ubrousky.

Přečtěte si prosím, jak zabalit stříbro na svatbu, abyste vytvořili krásné prostírání s těmito ubrousky.

Látkové vs papírové ubrousky na svatby

Svatební hostina už může obsahovat látkový ubrousek v prostírání. Látkové ubrousky jsou také vhodnější pro formální stolování, ale jednorázové ubrousky jsou vhodnější pro venkovní svatby.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jste se dozvěděli, kolik ubrousků na svatbu, přidělením pěti koktejlových ubrousků na jednoho hosta.

To zajistí, že budou mít dost na nápoje, předkrmy a dezerty s ještě nějakými ubrousky navíc. Chcete také jeden oběd nebo večeři ubrousek na prostírání.