Jak vyčistit kašmírovou sedačku

Bez ohledu na to, jak jsme opatrní, naše sedáky se samozřejmě při používání zašpiní nebo ušpiní. Zvláště ty hrozné pohovky z přírodních vláken, které shromažďují skvrny, jako by tam měly být. To je důvod, proč budeme diskutovat o tom, jak vyčistit kašmírovou loveseat.

Jak vyčistit kašmírovou sedačku?

Připravte svou látkovou kašmírovou sedačku na čištění.

Začněte vysáváním celého povrchu pohovky, včetně prasklin a pod polštáři. Pomocí pevného kartáče s přírodními štětinami uvolněte staré skvrny nebo špínu. Poté tuto oblast vysajte ještě jednou.

Některý látkový nábytek je dodáván se snímatelnými potahy, které lze prát v pračce. V takovém případě můžete po umytí přejít do fáze čištění skvrn. Uvidíme se tam.

Ruční, strojové nebo profesionální praní a sušení pro kašmírovou loveseat

Ano, kašmír si můžete vyčistit doma. Tyto metody vám pomohou udržet vaši kašmírovou sedačku svěží, ať už budete ručně prát svetr, šaty nebo šálu. I když je to kašmírová látka na kus nábytku!

 • Naplňte umyvadlo do poloviny studenou vodou a přidejte lehký mycí prostředek, jako je Woolite, dětský šampon nebo mýdlo na nádobí.
 • Před řádným umytím nechte kašmír pět minut máčet ve dřezu.
 • Sejměte své oděvy a srolujte je do klubíčka, abyste odstranili přebytečnou vodu. Kašmír neždímejte, mohlo by to napnout jemnou tkaninu.
 • Chcete-li odstranit zbytkovou vodu, položte oděv naplocho na ručník a zabalte jej.
 • Uložte si oblečení na sušák. Pokud nemáte sušák, sušte ho mezi dvěma ručníky.
 • Nemáte čas na ruční mytí? Možná vás překvapí, že kašmír můžete prát v pračce. Před vložením do pračky vložte předmět do prádla nebo síťovaného sáčku.

  Použijte jemný cyklus na studenou vodu. Pokud to raději přenecháte profesionálovi, chemické čištění je pro kašmír vždy vynikající volbou. Kašmír by měl být vyčištěn po dvou až třech použitích.

  Mezi praním použijte kašmírový hřeben nebo kartáč na oděvy se štětinami, abyste odstranili všechny žmolky z látky. Pilulky nejsou známkou toho, že kašmír, který jste si koupil, je špatný. Jsou pouze příznakem tření z používání.

  Odstranění skvrn: jídlo, nápoje a kosmetika

  Bez ohledu na to, jak jste opatrní, může se stát, že na vaší kašmírové sedačce najdete malé místo. Vaším prvním instinktem může být strach. Ale můžete si zachovat chladnou hlavu – a svůj kašmír – podle těchto tipů na odstraňování skvrn.

  • Na bázi make-upu nebo lubrikantu: Nejprve skvrnu otřete. Kašmír by měl být následně předem ošetřen namočením do mírného šamponu.
  • Namočte hadřík do tekutého pracího prostředku a jemně masírujte zabarvenou oblast, dávejte pozor, abyste neškrábali příliš silně.
  • Skvrny od červeného vína, čaje nebo kávy: Skvrnu jemně otřete hadříkem namočeným ve studené vodě a roztoku na mytí nádobí. Vyhněte se používání mýdla nebo čisticích prostředků pro stroje, které mohou způsobit, že skvrny od červeného vína spíše zatuhnou, než zmizí.

  To jsou věci, na které je třeba pamatovat při řešení určitých skvrn. Poté oblečení vymáchejte ve studené vodě a pověste, aby uschlo. Pokud víte, jak odstranit skvrny na běžné loveseat, kašmír je jiný.

  Řiďte se doporučeními výrobce.

  Mohli bychom pokračovat dál a dál o tom, jak důležité je číst štítek výrobce, ale nebudeme. A pokud jste si mysleli, že čištění přírodních textilií je obtížné, počkejte, až uslyšíte o mikrovláknu. Obecně je to ten s nejpřísnějšími pokyny, protože se rychle zničí, pokud se použije nesprávný prací prostředek.

  Ovšem bez ohledu na látku použitou na výrobu čalouněného nábytku. Tvůrci obsahují kódování písmen, které vám pomůže. Zde je to, co je na štítku péče a co to znamená:

  • W – Označuje, že je bezpečné jej čistit vodou a prostředky na bázi vody.
  • S – K čištění čalounění používejte pouze rozpouštědla (suché čištění).
  • S/W — Lze použít rozpouštědla nebo čisticí prostředky na vodní bázi. V tomto scénáři jsou životaschopnými alternativami suché čištění jemným roztokem i čištění párou.
  • X – Pouze vakuum; nepoužívejte vodu.

  Skladování: dlouhodobá péče

  Nezavěšujte svůj kašmír. Ramínko deformuje ramena a způsobuje, že oděv ztrácí svůj přirozený tvar. Místo toho jej složte a uložte do zásuvky nebo na polici mimo vlhkost.

  Odložte svůj kašmír na sezónu do odvětrávané tašky na oděvy nebo úložného boxu na chladném a suchém místě. Každý kus kašmírového oděvu zabalte do hedvábného papíru bez obsahu kyselin, abyste se vyhnuli záhybům. Nezapomeňte si kašmír před uskladněním v mimosezóně umýt.

  Proč je profesionální čištění čalounění nezbytné?

  Pozorujete na svém čalounění nějaké skvrny? Nedaří se vám dokonale vyčistit váš nádherný gauč? Uvědomili jste si, že komplexní čištění čalounění doma je nemožné?

  Pokud víte, kolik stojí čištění pohovky, rozuměli byste cenovému rozpětí. Pouze profesionálové mohou tuto práci provést dobře a vyčistit čalounění k dokonalosti. Pokud zaměstnáte profesionální a vyškolené čističe čalounění, můžete očekávat následující výhody:

  • Potah není čistý, přesto je hygienický a zdravotně nezávadný.
  • Úplně odstraňte zabarvení.
  • Odstranění skvrn po mazlíčcích a zápachu z čalounění.
  • Nedochází k žádnému smršťování ani změně barvy.
  • Atraktivnost čalounění byla zvýšena.
  • Není třeba měnit čalounění.

  Závěr

  Vědět, jak čistit kašmírovou sedací soupravu, je důležité, abyste ušetřili čas a peníze. Mějte však na paměti, že čištění kašmíru se liší od čištění jakéhokoli druhu hadříku. Proto mějte na paměti tyto věci, které jsme vám představili.