Kolik stojí výměna hořáku na sporáku se skleněnou deskou? Zvažte 3 základní faktory!

Kolik stojí výměna hořáku na sporáku se skleněnou deskou? Cena výměny se může lišit v závislosti na ceně samotného hořáku, ale cena se pohybuje od 50 do 200 USD.

Dobrá péče o vaše vybavení je to samé jako udržení nízkých nákladů. Ale všichni víme, že přijde čas, kdy naše zařízení doslouží a bude potřebovat opravu.

Totéž platí s naším kuchyňským vybavením o našich varných deskách. Jedno z nejčastějších poškození varné desky má něco společného s hořáky. No, je to přirozené, protože je často používáme, když vaříme, ale kolik si myslíte, že vás bude stát oprava nebo výměna? Vše, co potřebujete vědět o údržbě a výměně vašich hořáků.

Kolik stojí výměna hořáku na sporáku se skleněnou deskou

Zatímco pravděpodobně vaříte své srdce a jen se zlomeným srdcem víte, že se vaše varná deska nezapne nebo nezapálí, pravděpodobně přemýšlíte o tom, kolik stojí výměna hořáku na sporáku se skleněnou deskou?

Podle odborníků by oprava skleněné varné desky mohla stát od 50 do 200 USD, ale to bude záviset na několika faktorech.

Díky tomu můžete snížit náklady tím, že budete vědět, jak opravit hořáky na sporáku nebo použít plynový sporák a další triky pro odstraňování problémů, které vám pomohou.

Návod na výměnu hořáku ve skleněném sporáku

Když se skleněné varné desky snadno čistí a udržují, nedoporučuje se provádět vlastní výměnu. Naštěstí byste mohli opravit vložku hořáku pomocí následujících kroků níže.

Krok č. 1. Odpojit

První věc, kterou uděláte, je vytáhnout zástrčku ze zdroje napájení. Skleněná varná deska je elektronické zařízení, takže ji budete muset odpojit ze zásuvky, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem při její opravě.

Krok č. 2. Otevřít

Při opravě skleněné varné desky budete muset otevřít skleněnou desku, ale nejprve odstranit šrouby. Buďte opatrní při vytahování šroubů a zvedání skla, protože sklo je velmi křehké. V tomto procesu můžete požádat o pomoc někoho ve vašem domě.

Krok č. 3. Odstraňte poškozený prvek

Po otevření skleněné desky uvidíte, že topná tělesa drží dvě ploché tyče. Chcete-li tyto kovové tyče odstranit, budete je muset odšroubovat z kovového rámu a opatrně odstranit hořáky z povrchu.

Krok #4. Odpojit

Před odpojením vodičů jej prosím vyfoťte, abyste mohli vodiče znovu připojit. Poté pomocí jehlových kleští vyjměte dráty. Nesvírejte příliš silně, jinak byste zlomili konektor. Poté vyjměte prvek z kovové tyče tak, že ji uvolníte. Poté můžete začít s instalací nového dílu. Často byste si měli nejprve objednat novou cívku, protože má pro každý model specifický typ.

Krok č. 5. Nainstalujte nový díl

Při umísťování nového prvku budete muset obrátit kroky k jeho odstranění. Upněte nový díl na kovové tyče a rám. Znovu připojte dráty a můžete použít fotografii, kterou jste předtím pořídili, jako referenci.

Krok #6. Zavírání

Po opětovném připojení všeho zpět k normálu přišroubujte sklo zpět nahoru. Poté rozsah znovu zapojte a otestujte, zda byla vaše oprava úspěšná nebo ne. Pokud se nezahřívá, zkuste zkontrolovat připojení vodičů.

Faktory, které ovlivňují cenu opravy nebo výměny

Cenu oprav Vašeho elektrozařízení ovlivňují některé faktory. Faktorů je více, proto jsem nastavil průvodce, který vám pomůže rozhodnout, zda je opravit nebo vyměnit.

#1. Stáří vybavení

Jednou z prvních věcí, které je třeba zvážit, je stáří zařízení. Čím starší je vaše zařízení, díly a opravy mohou být rozsáhlejší. To se samozřejmě projeví vyššími náklady na údržbu. Možná budete chtít zvážit nákup nové jednotky, než investovat do výměny dílů, což může být nákladnější než mít novou. Je to vynikající příležitost najít model, který je nejlepší, pokud jde o účinnost a dlouhou životnost.

#2. Náklady na opravy

Nejen, že budete opravovat, ale bude to skvělá investice nechat si vyměnit jen část a používat ji dlouhodobě? Pokud jsou vaše výhody větší než vaše nevýhody, jděte do opravy, která vás bude stát nejméně 200 $.

#3. DIY nebo profesionální

Nechat si práci udělat svépomocí je samozřejmě mnohem levnější, než si na to najmout profesionála. Pokud si však myslíte, že vám chybí znalosti o opravě, je nejlepší nechat to na profesionálovi, aby nedošlo k dalšímu poškození zařízení.

Závěr

Někdo by se divil, kdyby vaše kuchyňské zařízení při vaření nefungovalo, že? Pravděpodobně byste si řekli: „Kolik stojí výměna hořáku na sporáku se skleněnou deskou?“ No, myslím, že byste měli být opatrnější, pokud budete muset vyměnit součást nebo koupit novou. Přemýšlejte o výhodách nebo nevýhodách získání náhrady, pokud stojí za to. Může být také užitečné přečíst si, jak vyčistit nerezový sporák.