Jak vybrat vysokou židli

Jak vybrat vysokou židli? Vysoké židličky jsou jedním z nejobtížnějších kojeneckých předmětů, které se pro kojence vybírají. Abychom vám pomohli rozhodnout, zvažte tyto faktory:

Cena – Když na to přijde, není třeba utrácet příliš mnoho za vysokou židli, pokud ji vaše dítě nebude používat často nebo ji bude používat pouze do batolecího věku (18 měsíců).

Někteří rodiče však mají rádi levný model, který může růst s jejich dítětem v několika fázích vývoje.

Dobré pravidlo je 25-50 dolarů za rok věku; mějte však na paměti, že to nezahrnuje žádné dodatečné náklady, jako jsou poštovné a manipulační poplatky! Dětská fáze – Pokud plánujete začít s příkrmy brzy (před šesti měsíci), pak byste chtěli použít vysokou židličku, která lépe zvládne zátěž během krmení.

Sedadlo – budete muset zvážit, zda plánujete používat vysokou židli pro více dětí nebo pouze pro jedno dítě najednou. Pokud je to jen jedno dítě, nemusí být potřeba nastavitelné sedadlo nahoře; dvě sedadla se však mohou hodit, když máte věkově blízké sourozence!

Prostor – Kolik místa máte? Plánujete jej často přemisťovat (např. uklízet)? Nebo chcete něco, co může zůstat nehybné a přišroubované? Odolnost/všestrannost – Bude se to snadno pohybovat na kobercových podlahách, i když se říká, že jsou kompatibilní s podlahami z tvrdého dřeva? Jaký typ koleček musí projet různé typy podlah?

Jaká je standardní výška pultu?

Standardní výška pultu je 36 palců. To by mělo stačit k tomu, abyste mohli pohodlně využívat prostor bez velkého úsilí navíc a pravděpodobně se vejde i pod většinu skříní.

Pokud máte ve své domácnosti obzvláště vysoké lidi nebo ty, kteří mohou mít problémy se zády, možná by stálo za to jít po nějakém o něco vyšší.

Materiály na pracovní desce se u těchto stoliček také liší – dřevěné obvykle stojí kolem 40 dolarů, zatímco plastové mohou klesnout až na dvacítku v závislosti na stylu a make-upu – ale očekávejte, že všechny budou stát alespoň padesát dolarů, i když se jedná o levné možnosti vyrobené ze dřeva. .

Potřebuje vysoká židle 5bodový pás?

Jednoduchá odpověď je ne. Existují však výjimky z tohoto pravidla, o kterých by rodiče měli vědět, než pro své dítě pořídí vysokou židličku!

O kolik by měl být stůl vyšší než židle?

Dalo by se říci, že stůl by měl být jen o jeden palec vyšší než židle.

Existuje však mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování, o kolik vyšší by měl být stůl v porovnání s jeho doprovodnými židlemi:

Pokud například vybíráte barové stoličky na venkovní terasu, které se budou používat v letním i zimním podnebí, pak je pravděpodobně moudré nevybírat takové, které by vašim hostům znepříjemnily jejich tlusté kabáty nebo bundy!

Před konečným rozhodnutím o tom, které sedadlo je vhodné (barová stolička versus stolička s běžnou výškou), je třeba vzít v úvahu všechny tyto prvky. Nejlépe uděláte, když změříte každou místnost zvlášť; tato důkladnost zajišťuje, že vám perfektně sedne.

Jaká je standardní výška vysoké židle?

Vysoká židle může být kdekoli od 12 do 24 palců na výšku. Standardní průměr je 16-18 palců. To se však může lišit v závislosti na tom, k čemu vysokou židličku konkrétně používáte.

Pokud například vaše dítě nebude jíst u stolu, ale místo toho bude sedět samo v odděleném prostoru, zatímco někdo připravuje jídlo, bude potřebovat méně místa než kojenec, který sedí přímo vedle mámy nebo táty během večeře tam, kde není. t mnoho místa mezi nimi a kuchyňskou deskou.

Proč by vysoké židle měly mít podnožku?

Podnožky vysoké židle umožňují dětem pohodlně sedět a snadno nasedat a vystupovat ze sedačky. Odnímatelná část tácu umožňuje rodičům snadný přístup pro jejich děti a zároveň jim poskytuje dostatek prostoru k jídlu nebo hraní.

Mohou dohlížet na miminka z kuchyňské linky, když vaří večeři! Podnožky jsou skvělé doplňky, které toto vše umožňují a ještě mnohem více.

V jakém věku mohou děti používat vysokou židli?

Dítě by nemělo používat vysokou židli zhruba do čtyř let. Vysoké židličky jsou pro miminka bezpečné, ale jsou s nimi spojena určitá rizika, kterým musí rodiče rozumět, než dovolují svým dětem sedět na těchto sedadlech.

Použijte tuto radu jako průvodce na vaší cestě k informovanému rozhodnutí o možnostech sezení pro děti.

Jak můžete vidět shora, je důležité si být vědom potenciálních nebezpečí při používání vysoké stoličky pro kojence a malé děti. Ujistěte se, že učiníte veškerá možná preventivní opatření, aby byli všichni při společném jídle v bezpečí!

Po pečlivém zvážení všech vašich možností a zohlednění toho, o čem jsme dosud hovořili, však výhody převažují nad všemi nebezpečími, která tyto typy židlí představují!