Kolik stojí svatební závoj: cena svatebního závoje

Pokud si nejste jisti, kolik stojí svatební závoj, můžete zvážit počáteční rozpočet 25 $. Nebuďte však šokováni, pokud najdete závoje, které jdou nad 500 $.

Probereme, co ovlivňuje cenu svatebního závoje a proč jsou překvapivě drahé za doplněk. A samozřejmě si nezapomeňte přečíst také o tom, jak nosit svatební závoj.

Kolik stojí svatební závoj: Očekávané náklady na svatební závoj

Kolik jsou průměrné náklady na svatební závoj?

Průměrná cena svatebního závoje se pohybuje od 100 do více než 600 dolarů. V závislosti na butiku nebo návrháři můžete očekávat závoje za 250 až 400 USD, zejména ty, které jsou navrženy speciálně pro konkrétní šaty.

Pokud jste omezeni svým rozpočtem, mělo by být stále možné získat závoj od 100 do 200 $. Ale samozřejmě materiál a složitost designu nakonec určí, jak drahý závoj bude.

Jsou svatební závoje drahé?

Některé nevěsty jsou šokované tím, jak drahý může být jejich svatební závoj, protože je to něco, co budete nosit pouze během obřadu. Je však možné utratit 25 dolarů pouze za svatební závoj, pokud si jej vyrobíte sami.

Samozřejmě, že půjdete do kýženého návrháře nebo špičkového butiku bude znamenat, že se díváte na závoje, které jsou stejně drahé jako 600 dolarů. Celkově však necítíte potřebu utrácet více, než je vaše kapacita, protože u svatebních výdajů je třeba upřednostnit další prvky.

Jaká je rozumná částka utratit za svatební závoj?

Zvažte svůj svatební rozpočet, abyste věděli, co je rozumné utratit za svatební závoj. Nechcete si koupit něco příliš levného, ​​co by se mohlo snadno zničit, když to máte na sobě.

Kromě toho by svatební závoj měl být dostatečně stylový, aby doplnil vaše svatební šaty. Je to vlivný svatební doplněk a dokonce ovlivňuje celý váš svatební oděv.

Ale za luxusní svatební závoj by 50 dolarů mělo být rozumných za něco krátkého a jednovrstvého. Pokud pak chcete něco delšího s detaily, jako je stuha, perly nebo tvářenka, zvažte utratit 150 až 250 USD.

Kolik by měl závoj stát?

Pokud chcete nádherný svatební závoj, který se krásně hodí k vašim svatebním šatům a pokud je vyroben z kvalitních materiálů a zpracování, počítejte s tím, že utratíte asi 270 $. Ale samozřejmě, levné svatební závoje začínají na 20 až 50 dolarech, z čehož byste se neměli cítit hrozně, pokud si to můžete dovolit.

Jednoduché svatby s nenápadnými a krátkými obřady, kde nechcete zbytečně utrácet za své svatební oblečení, mohou také vyžadovat svatební závoj střední třídy začínající na 150 USD. Jsou vyrobeny z tylu, zatímco ty dražší mohou mít více korálkových detailů, více vrstev a použít hedvábný tyl.

Ale abyste ze svých peněz vytěžili maximum, ujistěte se, že závoj, který kupujete, obsahuje spojovací prvky, které jej připevní k vašim vlasům. Můžete se také zeptat návrháře, zda existuje čelenka jako koruna za dobrou cenu, abyste co nejlépe využili její styl.

Proč je svatební závoj drahý?

Závoje se mohou pěkně prodražit kvůli dvěma věcem: materiálu a zpracování. Pokud tedy chcete pro svůj svatební závoj složitý design a nechat si ho vyrobit z luxusních látek a detailů, počítejte s tím, že podle toho zaplatíte.

Materiál svatebního závoje

Svatební závoje mohou být vyrobeny z různých látek, obvykle z tylu, krajky, organzy a dalších materiálů, které se obvykle vyskytují na svatebních šatech. Tyto látky se dodávají v různých cenových značkách, což znamená, že hedvábný tylový závoj bude stát výrazně odlišně než nylonový tylový závoj.

Některé konkrétní látky a oblečení mohou být dovezeny, což cenu závoje navýší. Pokud tedy chcete ušetřit na nákladech, porovnejte různé svatební závoje, abyste věděli, který nejlépe doplňuje vaše svatební šaty, ale stále je pod cenou, kterou si můžete dovolit.

Zpracování svatebního závoje

Jednoduché a jednovrstvé závoje budou levnější než závoje se složitými detaily a dekoracemi. Dokončení takového svatebního doplňku však bude vyžadovat čas a práci, takže je vhodné pouze pro butik nebo návrháře, aby jej prodával za vysokou cenu.

Některé detaily jsou dokonce provedeny ručně, nebo si možná objednáváte závoj na zakázku nebo na míru navržený závoj na poslední chvíli. Cokoli objednaného během vrcholné svatební sezóny bude dražší než obvykle kvůli vysoké poptávce a potenciálně omezeným zásobám.

Vyplatí se svatební závoj?

Nevěsta se musí rozhodnout, zda bude mít ve svatební den závoj nebo ne. Můžete se obávat, že to bude ošemetný doplněk, nebo jste vždy snili o tradičním svatebním oděvu se závojem.

Bez ohledu na to je k dispozici mnoho závojů od různých návrhářů. Vyberte si délku, design a cenu, které vyhovují vašim potřebám, abyste ze svého nákupu vytěžili maximum.

Jsou závoje dovnitř nebo ven?

Závoje již nejsou na svatbách zásadní. Místo toho se některé nevěsty rozhodnou nosit jiné doplňky hlavy, jako jsou diadémy nebo dokonce květinové korunky, aby odpovídaly tématu svatby, typu a místu.

Svatební závoj tradičně symbolizuje skromnost, podobně jako nošení bílých svatebních šatů na znamení cudnosti. Ale v moderní době se lze závoje vzdát a stále to bude platná svatba.

Závěr

A to je vše! Abychom rekapitulovali, kolik stojí svatební závoj, mohou být levné za 25 dolarů nebo za 600 dolarů a více.

Materiály a zpracování svatebního závoje ovlivňují jeho cenu. Ale pokud se rozhodnete je nenosit, je to přijatelné, protože už to není svatební nutnost.