Kolik plen pro novorozence bych měl mít v zásobě? Nápady

Kolik plen pro novorozence bych měl mít v zásobě? To je častá otázka novopečených rodičů. Přečtení tohoto článku vám však dá odpovědi.

-Měli byste si naplánovat, že na první týden s vaším novým miminkem budete mít alespoň 50 plen.

-Novorozenci obvykle potřebují asi osm výměn plenek za den, takže se zásobte celkem asi 80 plenkami.

-Po celou dobu, kdy jdete ven a během dne nebo když někdo přijde na návštěvu, přibalte dalších 30 jednorázových plen navíc.

To by mělo pokrýt všechny situace, kdy látkové plenky nemůžete snadno vyprat, pokud se zašpiní, když jste mimo domov. Můžete také chtít několik balíčků vlhčených ubrousků na cesty pro případ nouze!

Jak poznáte, že je plenka pro Pampers příliš malá?

Pampers jsou úžasné plenky, které padnou dětem většiny velikostí, ale je těžké si představit, že kojenec přeroste plenku ještě předtím, než ji vůbec nosí!

Pokud si všimnete vyboulení na bocích nebo uslyšíte jakékoli zvuky dítěte, když vaše dítě nosí jeden, nasaďte si další. Pleny by měly přiléhat ke kůži bez prosakování a neměly by být příliš těsné kolem pasu.

Nakonec je zkuste zvednout, abyste zjistili, zda je mezera mezi místem, kde končí jejich spodní část a místem, kde začíná horní část plenky – pokud ano, okamžitě si pořiďte větší velikost. Zkuste přejít od malého-středního-velkého místo toho, abyste začínali ve středním pouze z tohoto důvodu, protože každá značka má jiné systémy velikosti. Poslední věc, kterou chcete, je, aby váš malý uzlíček radosti byl nepohodlný.

Doufáme, že vám tento průvodce pomohl a že vaše miminko bude při nošení Pampers vždy v pohodlí a suchu!

Měli byste vzbudit své dítě, když se pokakalo?

To je otázka, se kterou se potýká mnoho rodičů. Krátká odpověď zní: záleží.

Některá miminka se po kakání rozčilují nebo dokonce pláčou, a v takových případech je možná budete chtít probudit, aby si přebalovaly. Ostatní děti budou spát přímo přes to a v těchto případech je není třeba budit.

V konečném důsledku by rozhodnutí, zda své dítě vzbudit či ne, mělo být založeno na tom, co nejlépe vyhovuje vaší rodině. Pokud máte pocit, že své dítě neustále budíte kvůli přebalování, zkuste možná s přebalováním počkat, až se začnou samo míchat.

Na druhou stranu, pokud zjistíte, že je vaše dítě neustále špinavé, protože se neprobouzí, jděte do toho a probuďte je.

Mějte na paměti, že byste nikdy neměli své dítě nutit zůstat vzhůru, když usne, ani je trestat za příliš dlouhé spaní (pokud není čas na krmení). Děti potřebují hodně odpočinku, a proto je spánek tak důležitý! Pokud spí více než obvykle, pravděpodobně na tom není nic špatného.

Výzkum ukázal, že děti, které spí déle, mají jako batolata méně problémů s chováním ve srovnání s těmi, které spí málo. Takže pokud vaše ratolest občas potřebuje další zavřené oči, ať si to užijí!

Nakonec však víte, co pro vaše jedinečné dítě funguje nejlépe. Jen se ujistěte, že jejich systém příliš nestimulujete příliš časným probouzením.

Kdy mám přebalovat své dítě?

Obecným pravidlem je přebalování dítěte každé dvě až tři hodiny nebo vždy, když se namočí nebo ušpiní. Mohou však nastat situace, kdy budete muset své dítě přebalovat častěji – zejména během prvních týdnů po narození.

Pokud má vaše dítě stolici, měli byste mu okamžitě vyměnit plenku. A pokud vašemu dítěti rostou zoubky, může potřebovat častější výměnu plenky kvůli zvýšené produkci slin.

Máte-li jakékoli dotazy ohledně doby přebalování vašeho dítěte, neváhejte se zeptat svého pediatra. On nebo ona vám může pomoci vytvořit plán přebalování, který nejlépe vyhovuje vaší rodině.

Nesnáší většina novorozenců přebalování?

Myslím, že většina z nás jako rodičů by řekla, že se těch přebalování bojíme. Všichni jsme zaneprázdnění lidé a je těžké zastavit to, co děláte, abyste se starali o svého malého, který křičí, protože právě teď potřebuje čistou plenku!

Ale dovolte mi, abych se vás zeptal na toto: Nenávidí novorozenci přebalování? Pokud ano, proč se jim asi po třech měsících líbí? Dochází k nějaké instinktivní reakci, kdy dítě ví, že potřebuje vyměnit plenky, ale nechce, aby se ho při tom někdo z jakéhokoli důvodu dotýkal?

Nebo možná miminka zpočátku nevědí o nic lépe a pak se pomalu objevují. A pokud je to pravda, co bychom mohli dělat špatně při přebalování, které se jim nelíbí?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože každé dítě je jiné, ale podle pediatra a autora Dr Searse existuje několik věcí, které mohou přispět k tomu, proč se zdá, že novorozenci zpočátku nenávidí výměnu plen.

Jedním z důvodů může být to, že miminka jsou zvyklá být v teplém a útulném prostředí v děloze, a když jsou náhle vystavena studenému vzduchu (nebo ještě hůř – někdo jim utírá zadek studeným ubrouskem!), může jim to způsobit nepohodlí. což je vede k pláči.

Další možností je, že děti nemusí mít rády pocit, že je na jejich kůži něco mokrého nebo špinavého, zvláště pokud jsou se všemi těmito pocity nováčky.

A konečně, jak zmiňuje doktor Sears, děti mohou reagovat na změnu v rutině, která přichází s výměnou plenky. Ostatně až doteď trávili většinu času podřimováním a o nic jiného se nemuseli starat.

Ale teď na ně najednou někdo přichází s novým předmětem (plenou), snaží se je dostat z jejich pohodlné polohy a pravděpodobně mluví zvláštním hlasem! Může to být pro ně pěkně zdrcující.