Jak nasadit autosedačku zády ke směru jízdy

Jak nasadit autosedačku proti směru jízdy? To je častá otázka, kterou kladou noví rodiče. V tomto příspěvku na blogu se dozvíte, jak na to.

Existují dva hlavní typy autosedaček obrácených proti směru jízdy, první typ je obvykle pro novorozence a až do dosažení určité hmotnosti nebo výšky.

Druhý typ mohou používat děti, které váží více než 20 liber, ale zatím nemohou držet hlavu vzpřímeně bez pomoci. Třetí možnost se skládá z dětských autosedaček, které se připevňují ke kočárku vašeho dítěte, takže nemusíte všude sebou tahat další objemnou autosedačku.

Jak se ujistím, že je mé dítě v autosedačce v bezpečí?

– Popruhy by měly přiléhat a ne příliš volné. Můžete to vyzkoušet přidržením hrudní spony, abyste zjistili, zda se pod ni vejde více než dva prsty, nebo jednoduše položte ruku na lopatky dítěte mezi popruh bezpečnostního pásu a jeho tělo – pod vaší rukou by neměl být žádný prostor. .

Popruhy by také měly tvořit tvar „Y“, když vycházejí ze spony na každé straně boků dítěte – žádné tvary „C“! Pokud potřebujete pomoci s jejich správným nastavením, požádejte o radu zkušeného přítele nebo člena rodiny – nikdy při tom nenechávejte své dítě samotné v autosedačce.

Tyto spony udržujte čisté jemným mýdlem & vodou po každém použití. Kromě toho kontrolujte řemínky každých pár týdnů, abyste se ujistili, že nejsou roztřepené nebo roztrhané.

– Nezapomeňte na hrudní klipy! Tento kus je důležitý pro poskytování dodatečné podpory miminkům a pro zabránění jejich vymrštění ze sedadel během kolize.

Budete chtít, aby byla v úrovni podpaží vašeho dítěte, alespoň dva prsty nad jeho rameny – nikdy ne pod touto oblastí, kde se v případě nehody nacházejí životně důležité orgány.

Mělo by vám také umožnit vejít se pod něj pouze jeden prst, když je upevněn v nejvolnější poloze & ne více než tři prsty, pokud je spona dostatečně utažená pod bradou dítěte (krky se mohou poranit v důsledku nadměrné vůle mezi hlavou a hrudníkem). Ujistěte se, že žádný z těchto dílů nepřekáží při zapínání vašeho dítěte.

– Připněte dítě do sedačky a ujistěte se, že je také správně umístěno! Popruhy postroje by měly být rovné a ploché, ne zkroucené nebo přehnuté pod úhlem.

Budete se chtít ujistit, že se jejich nohy vejdou do „stopy“ autosedačky (oblast mezi otvory pro nohy) – pokud je zde více místa, zvažte použití rolované přijímací přikrývky na obou stranách pod nimi pro větší podporu. & bezpečnostní.

Potom můžete tuto část látky zespodu upevnit dalším suchým zipem, aby se při jízdě s vámi nepohybovala & vyhněte se jakémukoli skřípnutí, ke kterému může dojít při pozdějším odepnutí.

– Přejděte na obě strany dětské sedačky a zapněte jejich spodní popruhy tak, aby byly dostatečně těsné, aby je zajistily & nejen další bezpečnostní opatření. V případě potřeby znovu upravte hrudní sponu – před instalací do auta by měla být v podpaží dítěte nebo výše!

Poté se budete chtít přesunout směrem k horním přezkám na každé straně, klikejte dolů, dokud neuslyšíte zřetelný zvuk „cvaknutí“ přicházející z obou stran. To znamená, že jsou bezpečně uzamčeny na svém místě, takže je zkuste trochu poplácat, abyste získali větší jistotu.

– Zkuste to naposledy zkontrolovat tak, že na každou stranu jemně zatřesete dopředu a dozadu, zatímco dítě budete pevně držet druhou rukou/pažemi kolem pasu (nikdy nepoužívejte při přenášení samotná řídítka).

Pokud se vám něco uvolní, je čas vrátit se na místo instalace autosedaček na místní hasičské nebo policejní stanici!

– Pokud je vše v pořádku, můžete si nyní užívat bezpečné cestování s dítětem v závěsu & ujistěte se, že jsou při každé jízdě řádně zajištěny.

Aby se předešlo zraněním při nehodách a běžném opotřebení & natržení při častém používání jejich sedadel během každého dne/víkendu – nezapomeňte je po každém použití vyčistit otřením přezek jemným mýdlem a poté lehkým postříkáním popruhů dezinfekčním sprejem (vždy vyzkoušejte na spodní straně látky, než na ni něco přímo nanesete).

Dodržováním těchto jednoduchých pokynů pro správnou péči a používání autosedaček, budete vědět, jak bezpečně udržet své dítě při jízdě.

Co je neúspěšný test autosedačky?

Neúspěšný test autosedačky nesplnil testovací kritéria. Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu vyžaduje, aby všechna autosedačka před schválením k prodeji prošla řadou testů.

Příkladem může být situace, kdy by vaše dítě nebylo schopno sedět vzpřímeně, aniž by se na sedadle hrbilo, nebo pokud by se dokázalo pohybovat ze strany na stranu o více než jeden palec, což jsou oba příklady selhání během procesu testování a mohly by způsobit vážné zranění nebo smrt, pokud byste se při používání produktu dostali k nehodě.

I když se může zdát, že mít jakýkoli typ bezpečnostního zádržného systému je vždy dostačující, selhání tohoto konkrétního kusu může znamenat velký rozdíl ve srovnání s absolvováním uvedeného testu podle Consumer Reports, který provedl analýzu porovnávající dva různé typy vozu. sedadlo.

Jak testujete autosedačku?

Při testování autosedačky je důležité vědět, co hledáte. První věc, kterou je třeba zkontrolovat, jsou hmotnostní a výškové limity produktu.

Chcete se ujistit, že bude vyhovovat vašemu dítěti, jak roste, takže to bude pravděpodobně nutné aktualizovat každých několik měsíců nebo let v závislosti na tom, jak rychle vaše dítě roste!

Ujistěte se, že instalace je rychlá a snadná – pamatujte, že v případě nouze nemusí být vždy poblíž další dospělá osoba a nemáte jinou možnost, než instalaci provést sami.

Nakonec vyzkoušejte všechny bezpečnostní prvky, například zda chrání před bočním nárazem nebo zda byl testován proti normám pro vypršení platnosti (např. standardům stanoveným GB). Pokud byl u daného produktu proveden jakýkoli druh certifikace, měl by být označen na samotném produktu.