Jak přesunout teplo z krbových kamen? 5 zajímavých způsobů!

Otázka zní: jak přenést teplo z kamen na dřevo? Vše se dozvíte, když se dále ponoříte do tohoto článku! Není zima známá tím, že je krutá a nepohodlná? Váš klid může být narušen mrazivými bolestmi. V důsledku toho potřebujete okamžitou, ale účinnou nápravu.

Pro boj s chladem jsou kamna na dřevo fantastickou volbou. Kamna na dřevo se svým vyzařováním tepla rozhodla zútulnit dnešní domovy. Dokáže vytopit celý prostor v krátkém čase při minimální spotřebě dřeva.

Mnoho zákazníků má však problémy s rozvodem tepla v kamnech. Váš pohodlný pokoj nebude útulným místem k odpočinku, pokud teplo nebude distribuováno úměrně. V důsledku toho je nezbytné pochopit cirkulaci tepla. Jak tedy zajistit cirkulaci tepla z dřevěného ohně? Zde se podíváme na některá důležitá fakta a užitečné rady týkající se distribuce tepla, které můžete ve svém domě bez větších problémů použít. Pojďme se na to podívat do hloubky!

Způsoby přenosu tepla z kamen na dřevo

Níže uvádíme několik způsobů, jak přenášet teplo z kamen na dřevo:

#1. Umístění kamen

Umístění kamen se označuje jako umístění. Výrazně přispívá k teplu místnosti. Výsledkem je, že při instalaci nových kamen je třeba zvážit několik faktorů. Pokud je to možné, namontujte jej do suterénu. Sklepní kamna dokážou vytopit celý dům. Protože horký vzduch stoupá a pak se šíří, je nejlepší umístit kamna na nejnižší polici. Nedělejte si starosti, pokud to nezvládnete. K dispozici jsou i další možnosti. Co když však potřebujete pokrýt obrovskou plochu? Je to přímočaré. Umístěte kamna na praktické a přitom centrální místo ve vaší domácnosti. Pro lepší proudění vzduchu také nechte otevřené vnitřní dveře.

#2. Upgrade izolace

Kamna sice produkují teplo, ale teplo je zadrženo izolací vašeho domova. Nemůžete vážně očekávat, že váš domov bude pohodlný a teplý s otevřenými okny. V důsledku toho musíte mít dveře a okna zavřená. Pokud však necháte okna neustále zavřená, čerstvý vzduch se do vašeho domova nedostane. Takže během dne ty kryty na krátkou dobu znovu otevřete, aby osvěžení teklo.

Ve větším prostoru mohou závěsy pomoci zabránit ztrátám tepla. Udržují teplo uvnitř a udržují venkovní vzduch venku. V důsledku toho mohou být záclony použity k udržení tepla zachyceného v omezeném prostoru. Pokud si přejete cirkulaci do jiné místnosti, nemáte mezi nimi těsně utěsněná okna nebo závěsy. Možná víte, že teplo stoupá a poté se přesouvá ze střechy do podlahy. V mnoha situacích je však podkroví primárním zdrojem tepla. V důsledku toho může být strop pokryt plastem nebo jiným tepelně odolným materiálem. Možná vás také bude zajímat kompletní průvodce krbovými kamny.

#3. Použitý stropní ventilátor

Používání ventilátorů k distribuci tepla je dlouholetou tradicí. Otáčením vzduchu mohou ventilátory rozptýlit teplo. Obvykle se používají větší ventilátory, ale mohou fungovat i malé ventilátory. Studený vzduch může být nasáván ze země, zatímco ohřátý vzduch je tlačen dolů ventilátory. Ventilátor by měl být umístěn v opačném směru než v oblasti, kterou je třeba vytápět. Umístěte ventilátor co nejdále od sporáku. V opačném případě, místo toho, abyste se pokoušeli udržovat vzduch horký, může jej ochlazovat.

Kromě toho jsou ventilační systémy a ventilátory varné desky, jako jsou malé ventilátory s cirkulací vzduchu, vynikající pro cirkulaci tepla. Protože teplo přirozeně stoupá, proudění vzduchu by mělo následovat. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, ujistěte se, že se ventilátor otáčí ve směru hodinových ručiček. Je však třeba si uvědomit, že příliš rychlý ventilátor může selhat při pokusu o ochlazení oblasti. V důsledku toho byste měli udržovat otáčky ventilátoru co nejnižší.

#4. Připojení ventilátoru krbových kamen k topnému potrubí

Přetlaková komora kamen je nejdůležitější součástí tohoto procesu. Rovnoměrně rozvádí teplo v závislosti na množství spotřebované energie. Když je ventilátor kamen připojen k topnému potrubí vašeho domova, bude při zapnutí krbových kamen vyfukovat teplý vzduch. Když se kamna zahřejí, zapněte ventilátor a nechte plénum, ​​aby se postaralo o zbytek. Pokud však váš domov postrádá dobře fungující potrubní systém pro přenos tepla z jedné oblasti do druhé, výsledky budou méně než ideální.

#5. Sada tepelných kanálů

Můžete také přijmout některá další opatření, jako jsou ta výše uvedená. Například dnes existují docela praktické sady tepelných kanálů. Tyto sady jsou k dispozici pro vyzkoušení. Problém ventilace je zde také k zamyšlení. Pokud máte potíže se spalováním krbových kamen, je to pravděpodobně proto, že není dostatečné větrání. Chcete-li kamna maximalizovat, zajistěte dostatečný průtok kyslíku okny. Odstraňte veškerý nábytek nebo věci, které by mohly bránit ve schopnosti kamen vyzařovat teplo. Pokuste se odstranit všechny překážky ze zdroje a přijímače. Můžete si myslet, že je to zbytečné. Teplo je však ve značné míře absorbováno nábytkem a předměty.

It’s A Wrap!

Nakonec jsme shrnuli, jak přenášet teplo z kamen na dřevo, doufáme, že se vám tento článek líbil. Přečtěte si článek důkladně, abyste mu plně porozuměli. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, jakou velikost kamen na dřevo potřebuji a jak čistit kamna na dřevo.