Kdo dostane na svatbě plus jedna: Průvodce etiketou

Ti, kteří si nejsou jisti, kdo dostane na svatbě plus jedna, zvažte čtyři typy hostů. Probereme také etiketu týkající se plusových jedniček, abychom vašim hostům pomohli porozumět tomu, co dělat a co ne, když si přivedou své vlastní hosty.

Ale co když ani nepotřebujete vědět, kteří lidé dostanou plus jedna, protože máte v úmyslu mít velmi intimní svatbu? Vyhněte se nedorozuměním hned na začátku tím, že se naučíte, jak na pozvánce na svatbu říkat ne plus-jedničky.

Kdo dostane na svatbě plus jedna a kdo ne?

Manželské páry

Každý, kdo je ženatý, dostane na svatbě automaticky plus jedna. Často se předpokládá, že ženatý host zahrne na svatbu svého partnera.

Nezáleží na tom, jestli jste si blízcí jen s jedním z nich, nebo jestli se nedávno vzali. Je slušné uznat partnera svého příbuzného nebo přítele tím, že je pozvete na svatbu.

Jak již bylo řečeno, přečtěte si prosím, jak oslovit svatbu a uložit data, abyste znali formulaci při pozvání dvou lidí. To také zajistí, že hosté budou vědět, že jsou jediní pozvaní z jejich domácnosti.

Svatební hosté v dlouhodobých vztazích

Kromě manželských párů musíte hostům v dlouhodobých vztazích dovolit mít plusové jedničky jako základní etiketu. Patří mezi ně vážná partnerství, dlouhodobé páry, které spolu žijí nebo mají rodinu, nebo dokonce kdokoli, kdo je zasnoubený.

Bylo by zdvořilé pozvat svého partnera, se kterým jsou nějakou dobu, jako manželské páry. Ale častěji také znáte jejich partnery, pokud jste s nimi přátelé nebo příbuzní.

Naopak, je přijatelnější pozvat pouze jednu osobu, pokud nevíte, že s někým chodí. Na jejich straně by měli přijmout, že jejich krátkodobý partner není pozván, protože to není někdo, koho byste znali, a je to vaše příležitost.

Svatební oslava

Všichni svatebčané samozřejmě musí dostat své plusy. Určitě ocení, když si s sebou přinesou datum na svatbu, protože je to také příležitost se s každým setkat.

I když si myslíte, že na vaší svatbě znají většinu lidí, ocení, že s nimi bude někdo při vaší zvláštní příležitosti. Svatebčané totiž budou vaší podpůrnou skupinou před svatbou i během ní.

Více než jiní hosté si členové svatební hostiny zaslouží plus-jedna. Jen se ujistěte, že používáte svůj úsudek, abyste zabránili tomu, aby se ostatní hosté cítili přehlíženi.

Hosté, kteří nebudou nikoho znát

Možná máte blízkého přítele nebo příbuzného, ​​o kterém víte, že se na svatbě bude cítit sám. Možná neznají nikoho z party, nebo žili daleko.

Bylo by běžnou zdvořilostí dát jim plus jedna, aby se na vaší svatbě necítili trapně. Pak je můžete posadit společně k jednomu stolu s dalšími hosty, kteří v akci nikoho neznají.

Všichni vaši hosté se budou bavit a nebudou se cítit jako na místě. Jedinou podstatou je, že možná osobně nevíte, koho přivádějí.

Je neslušné nedat lidem na svatbu plus jedna?

Může to být neslušné pouze tehdy, když někomu v dlouhodobém vážném vztahu nebo manželství nedáte plus jedna. Na druhé straně je naprosto přijatelné pozvat pouze jednu osobu a ne jejího partnera, pokud jsou teprve na začátku vztahu.

Složité jsou v dnešní době i vztahy, kdy je hranice mezi vážným a náhodným partnerstvím nejasná. Můžete použít pouze svůj úsudek nebo být připraveni vysvětlit, proč zvete pouze jednu osobu z domácnosti.

Kdo nepotřebuje plus jedna?

 • Hosté, kteří spolu náhodně chodí
 • Hosté, kteří na svatbě poznají další lidi
 • Vzdaná hosté s odcizenými partnery
 • Všichni hosté, pokud plánujete mikrosvatbu

Jak někomu řeknete, že nemá plus jedna?

 • Oslovte je pouze ve svatební pozvánce
 • Na pozvánce upřesněte svou touhu po intimní svatbě
 • Požádejte příbuzné a přátele, aby šířili informace o žádných plusových
 • Uveďte, proč na vašem svatebním webu nejsou žádné svatební plusy
 • Zavolejte nebo se setkejte s hostem a v klidu, ale důrazně mu vysvětlete, proč nechcete mít na svatbě žádné plusy
 • Buďte klidní a nikdy nepůsobte defenzivně
 • Držte se svého přání vyhnout se tomu, aby ostatní měli pocit, že se s nimi zachází nespravedlivě

Dostávají družičky obvykle plus jedna?

Družičky a další členové svatební party obvykle dostanou plus jedna. Páry, které preferují intimní svatbu, však nemohou požadovat žádné plusové body pro žádného hosta, bez ohledu na to, zda je členem svatební hostiny.

Dostávají bratranci plus jedničky?

Někdy dostávají plus jedna pouze bezprostřední příbuzní. Bratranci a sestřenice v dlouhodobých vážných vztazích si však své plus jedna zaslouží jako základní zdvořilost.

Je v pořádku přinést na svatbu plus jedna?

Je nepřijatelné přinést na svatbu plus jedna, pokud to pár nezmínil, když vás pozval. Mohou být také omezeni seznamem hostů a rozpočtem.

Ale pokud si myslíte, že si to zasloužíte, zde je návod, jak požádat o svatební plus-jedna.

Závěr

A to je vše! Pro rekapitulaci, kdo dostane na svatbě plus jedna, jsou to manželské páry, hosté v dlouhodobých vztazích, svatební hostina a hosté, kteří na vaší svatbě nikoho nepoznají.

Uvědomte si však, že můžete odmítnout i plusky jakéhokoli hosta, zvláště když máte pouze intimní svatbu. Opět platí, že klíčem je správná komunikace, abyste se vyhnuli jakýmkoli zraněným pocitům.