Kolik stojí svatební ozdoby: Ceny, které lze očekávat

Pokud jste zvědaví, kolik stojí svatební ozdoby, je nejlepší připravit si maximálně 300 $. Budeme však také sdílet očekávané ceny za svatební ozdoby, které jsou cenově dostupné.

Ne všechny květinové svatební výzdoby musí být drahé, zvláště pokud to budete vy. Pokud se ale nechcete starat o zdroje a prodejce, přečtěte si, kolik stojí svatební dekoratér.

Kolik stojí svatební ozdoby: Průměrné ceny pro ty, kteří mají rozpočet

Za méně než 50 $

Je možné najít svatební vrchol nebo dva za méně než 50 $. Nejlevnější, kterou můžete získat, může být pouhých 10 USD za vázu na poupě.

Tento svatební vrchol může jít s jinými cenově dostupnými dekory, jako jsou svíčky, především pokud svatba používá dlouhé stoly. U bohatších váz se zelení můžete předpokládat, že zaplatíte za 15 USD za každou nebo utratíte 75 USD za svatební stůl, pokud je jich potřeba pět na dlouhý stůl.

Pokud nechcete kupovat jiné dekory, můžete také zvážit květinové girlandy, které obvykle stojí 15 až 25 dolarů za stopu, ale mohou stát dvakrát tolik, pokud je girlanda silnější. Opět platí, že tyto svatební ozdoby jsou ideální pro dlouhé stoly, zvláště pokud pár preferuje stůl pro hlavu před stolem pro miláčky.

Co když máte rozpočet na to, abyste zaplatili 50 $ za střed? Některé obchody nabízejí středobod balíkového typu složený z váz plných květin a zeleně se svíčkami za pouhých 45 dolarů za kus.

Za méně než 200 $

Pokud můžete utratit více než 50 dolarů za svatební ozdoby, můžete zvážit květinové aranžmá, které jsou o něco větší. Za 90 dolarů je možné získat slušný střed, ale pouze s několika květinami a více zeleně.

Tato cena je však dostatečná na to, aby středobod dodal kulatému stolu na zajímavosti. Můžete také zvážit středobod za 115 $, pokud chcete lepší květiny zahrnuté v aranžmá.

Ale pokud chcete aranžmá střední velikosti se speciálními květinami, počítejte s tím, že zaplatíte 130 dolarů za svatební vrchol. Ale pak se může pohybovat od 150 do 175 $ za střed pro větší dekory, v závislosti na typu zahrnutých květin.

Za více než 200 $

Možná na to máte rozpočet nebo máte jen malou svatbu. Pokud zdobíte jen několik stolů, můžete si dopřát dražší svatební ozdoby.

Zaplaťte za ohromující girlandu za 75 dolarů za stopu na vašich dlouhých stolech nebo za velmi velké a velké uspořádání kulatých stolů za 250 dolarů za kus. Můžete také kombinovat různé středové díly, takže pouze vybrané stoly mají tyto dražší dekory.

Například stoly svých rodičů můžete rozlišit tak, že na ně položíte větší středové díly. Můžete také požádat květinářství, aby upravilo tyto ozdoby za více než 200 $ tak, aby vyhovovaly vašemu rozpočtu.

Jaké jsou průměrné náklady na svatební ozdoby?

Svatební ozdoby nebo květinové displeje jsou nejoblíbenější dekorace pro svatby a pohybují se od 50 do 600 USD. Je však možné najít levnější nebo dražší středové díly v závislosti na uspořádání, stylu a typech květin ve středovém dílu.

Pokud chcete více květin nebo dáváte přednost exotickým květům, počítejte s tím, že budou dražší než ty s více zelení nebo „obecnými“ květy. Například pivoňky jsou dražší než růže, takže aranžmá s nimi bude přirozeně nákladné.

Proč jsou svatební ozdoby tak drahé?

 • Květiny se těžko přepravují nebo jiné musí přicházet z dalekého místa
 • Některé květiny je těžší najít, nebo možná nejsou v sezóně
 • Cena samotných květin
 • Velikost a typ vázy
 • Odborné znalosti květinářství
 • Čas vynaložený na každý středový prvek
 • Výroba a spotřební materiál pro každý středový prvek
 • Velikost středového dílu a počet květin a dalších potřebných materiálů
 • Dlouhá životnost řezaných květin
 • Příprava květin
 • Vlastní materiály, jako jsou struktury
 • Možná žádost o spěch

Jak ušetřit na svatebních ozdobách?

 • Zvažte, zda si svatební květinovou výzdobu sami nevyrobíte
 • Rozhodnete se pro menší středové díly a sami přidáte levnější dekory
 • Používání květin v sezóně nebo usazování pro jednodušší aranžmá
 • Míchání umělých květů se skutečnými květy
 • Umístění středových dílů pouze na vybrané stoly
 • Maximalizace girland a zeleně
 • Opětovné použití dekorů z jiných příležitostí

Můžete se také naučit, jak zobrazit svatební laskavosti, protože některé mohou být středobodem stolu.

Kde si půjčit ozdoby na svatbu?

Pokud by zjištění, kolik stojí svatební ozdoby, bylo příliš drahé pro váš rozpočet, můžete si je místo toho pronajmout. Půjčovny mohou účtovat za dekorace svatební hostiny nižší poplatky než za jejich nákup.

Svícny nebo vázy si můžete pronajmout v květinářstvích ve vašem okolí. Je lepší hledat obchod ve vaší lokalitě, abyste ušetřili náklady na dopravu.

Pak si můžete koupit květiny sami, nařezat je ze své zahrady nebo do aranžmá přimíchat falešné květiny, abyste dále ušetřili na výdajích na vrchol. Porovnejte také různé balíčky svatebních květin.

Jaký je průměrný květinový rozpočet na svatbu?

Připravte se utratit až 1 000 až 2 500 $ za všechny květiny na vaší svatbě. To zahrnuje ozdoby, kytice, živůtky a boutonnieres.

A abyste si dále pomohli naplánovat svůj rozpočet, naučte se spočítat, kolik květin na svatbu.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, kolik stojí svatební ozdoby, které se pohybují od 10 do 250 USD za kus nebo yard.

Můžete však také použít naše tipy a ušetřit na nákladech. Doufáme, že vám tato příručka pomohla s rozpočtem na svatební květiny; projděte si prosím náš blog, kde najdete další tipy týkající se svatební výzdoby.