Kolik stojí provoz prostorového topení? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Hledáte, kolik stojí provoz topného tělesa? Provoz ohřívače stojí kolem 0,20 $ za hodinu, přibližně 20 centů. To je pro nejoblíbenější velikost, což je 1 500 wattů.

U ohřívačů prostoru v rozsahu od 750 wattů do 3 000 wattů je cenové rozpětí 0,10 až 0,42 $ za hodinu. Náklady na provoz ohřívače jsou ovlivněny náklady na elektřinu z vaší elektrické sítě.

Náklady na provoz ohřívače jsou určeny jeho velikostí a četností používání. O ceně vašeho ohřívače se můžete dozvědět mnohem více, takže pokud se chcete dozvědět více, zůstaňte s námi na konci. Začněme!

Náklady na provoz ohřívačů prostoru

V tomto odstavci se dozvíte, kolik stojí provoz ohřívače? Výkon potřebný k provozu ohřívače se může pohybovat od 750 do 3 000 wattů. Velké ohřívače prostoru potřebují ke svému provozu hodně elektřiny. Na druhou stranu se téměř jistě používají výhradně v průmyslových a obchodních kontextech. Nízká a vysoká jsou dvě primární nastavení tepla běžného domácího ohřívače. Nejnižší sada spotřebuje 750 wattů, zatímco maximální úroveň spotřebuje 1 500 W. Provoz 1500wattového ohřívače po dobu jedné hodiny bude stát kolem 0,20 dolaru. Může se zdát, že je to levná možnost, ale zvažte, jak dlouho a jak často je budete používat.

Jak dlouho každý den necháváte zapnuté topení? Je vaše topení neustále zapnuté? Pokud například provozujete ohřívač prostoru 8 hodin denně ve své domácí kanceláři ve sklepě, můžete očekávat, že každý den utratíte 1,60 $. Pokud má měsíc v průměru 21 pracovních dní, provoz vašeho ohřívače vás bude stát zhruba 33,60 $ každý měsíc. Toto je pouze jeden z mnoha možných scénářů.

Cena ohřívače je zcela závislá na tom, jak moc jej používáte. Pokud je nezbytností levný ohřívač, možná budete chtít zvážit podniknutí kroků, které zaručí, že nebudete muset ohřívač neustále provozovat, když jste v ložnici. Pokuste se najít způsob, jak lépe izolovat vaši oblast, použijte další oblečení a udělejte to, co je potřeba, abyste měli topení zapnuté co nejkratší dobu.

Je pravda, že ohřívače spotřebovávají hodně elektřiny?

Spotřeba ohřívače se liší v závislosti na produktu, výrobě a druhu. Prozkoumejte uživatelskou příručku nebo štítky přímo nalepené na ohřívači, kde najdete informace o spotřebě, abyste zjistili, kolik energie váš ohřívač spotřebuje. Pokud tomu nerozumíte, podívejte se do uživatelské příručky. Přesto, jak bylo uvedeno dříve, průměrný domácí ohřívač spotřebuje 750 wattů energie na mírné teplo a vysoké teplo 1500 W. Takže, co to přesně znamená? Bez referenčního rámce je těžké určit, zda je to hodně elektřiny.

Pomáhají vám ohřívače ušetřit peníze na účtech za energie?

Obecně platí, že pokud správně provozujete ohřívač prostoru, pravděpodobně ušetříte nějaké peníze na nákladech na energii. Vytápění jedné místnosti v době, kdy je obývána, je správnou metodou, jak využít váš ohřívač. Můžete vytočit termostat na systému ústředního vytápění, když je místnost přeplněná a používáte topidlo. Večer jste vy a děti v obývacím pokoji a rozhodnete se, že si tam společně užijete několik hodin.

Pak můžete ztlumit termostat systému ústředního vytápění a spoléhat se na to, že místnost udrží teplo, zatímco budete trávit čas s rodinnými příslušníky, spoléhat se na topení. Při správném použití v případech, jako jsou tyto, můžete ušetřit peníze za náklady na elektřinu. Snížit uhlíkové emise vaší domácnosti a vytvořit velký rozdíl pro životní prostředí už není jednodušší. S Inspire můžete během několika sekund převést na 100% obnovitelnou energii a minimalizovat čisté emise uhlíku ve vaší domácnosti. Možná vás také bude zajímat nejlepší levný ohřívač prostoru.

Co je nákladově efektivnější používat ústřední topení nebo topení?

Ve srovnání s ústředním vytápěním spotřebují plošná topidla mnohem méně energie. Průměrný prostorový ohřívač potřebuje ke svému provozu 750 až 1 500 wattů. Průměrný domácí HVAC systém spotřebuje 3 000 až 3 500 wattů elektřiny. To je více než dvojnásobek energie, než spotřebuje ohřívač. Kdykoli zvážíte velikost prostoru, který je třeba vytápět, může být systém HVAC tou nejlepší alternativou, i když spotřebovává méně energie, a tak stojí levněji. Pokud jde o dostatečné vytápění velkých prostor, jako je celý dům, jsou ohřívače neefektivní.

It’s A Wrap!

Doufáme, že se vám tento příspěvek bude líbit stejně jako nám jeho psaní a že po jeho přečtení pochopíte, kolik stojí provoz ohřívače prostoru. Dosud jsme probrali vše, co je o ohřívačích prostoru vědět. Abyste jim zcela porozuměli, přečtěte si je pozorně. Nejlepší je také vědět, jak bezpečně používat topidlo a jaké je energeticky nejúčinnější topidlo. Děkujeme, že jste s námi vydrželi až do cíle, přátelé.