Kolik stojí provoz ohřívače prostoru? 3 nejlepší tipy, jak ušetřit!

Kolik stojí provoz ohřívače prostoru? Ohřívač prostoru je od 750 wattů do 3 000 wattů; cena se může pohybovat mezi 0,10 dolaru až 0,42 dolaru každou hodinu.

Velikost a doba použití jsou určujícími faktory při provozu ohřívače prostoru. Ale pomůže, když se nejprve podíváte na předchozí účet za elektřinu a rozhodnete se, jak dlouho bude zařízení každý den fungovat.

Získejte odhad, jak dlouho bude ohřívač prostoru fungovat v každém ročním období, například osm hodin denně v zimě a jednu hodinu denně v létě. Tento vzorec pomáhá určit náklady na elektřinu ohřívače. Znáte cenu ohřívače každou hodinu, což je výpočet nákladů na elektřinu vynásobený náklady na energii ve wattech, děleno 1000. Chcete-li zjistit přesnou možnou cenu, postupujte podle uvedeného vzorce, ale toto je pouze přehled, takže si přečtěte dále.

Kolik stojí provoz vašeho ohřívače prostoru?

Výkon potřebný k provozu ohřívače se pohybuje od 750 do 3 000 wattů. Obrovský ohřívač prostoru vyžaduje více elektřiny, aby fungoval, ale je užitečný v obchodním a průmyslovém kontextu. Vysoká a nízká jsou dvě primární nastavení tepla domácího ohřívače. Maximální nastavená úroveň spotřebuje 1 500 wattů, zatímco nejnižší úroveň spotřebuje 750 wattů. Ohřívač o výkonu 1 500 wattů, který provozujete za hodinu, může stát 0,20 dolaru. I když se to může zdát jako levná možnost, stále myslete na to, jak často nebo jak dlouho je používat.

Přemýšlejte o hodinách, po které bude topidlo každý den zapnuté. Podívejte se, zda je zařízení stále zapnuté. Utratit 1,60 dolaru každý den je pravděpodobné, pokud budete osm hodin denně provozovat topení ve sklepní domácí kanceláři. Průměrně jedenadvacet pracovních dní vás také bude stát 33,60 dolarů každý měsíc, protože to je zatím jeden z mnoha běžných scénářů. Cena ohřívače závisí na době používání. Pokud chcete něco nízkého, můžete přemýšlet o krocích, které zaručí nepřetržitý provoz topidla v ložnici. Najděte způsob, jak oblast lépe izolovat a oblékněte si další oblečení. Udělejte vše, co je potřeba pro provoz ohřívače pouze na několik hodin.

Kolik stojí provoz vašeho ohřívače ročně?

Jaké jsou podle vás náklady na provoz topného tělesa každý rok? Rychlá odpověď je 300 dolarů každý rok. Nicméně to neznamená, že ztratíte 300 dolarů ročně. Při používání ohřívače také snižujete náklady na propan a olej a přidáváte částku k účtu za elektřinu. Spočítejte si roční náklady předstíráním používání zařízení osm hodin denně po dobu šesti měsíců. V létě se to nějakým způsobem používá na hodinu každý den, po dobu šesti měsíců. Nyní je již realitou, že provoz 1500wattového ohřívače po dobu osmi hodin denně vás může stát 43,20 dolarů každý měsíc.

Toto je přesný výpočet nákladů každý rok. Roční ceny elektřiny jsou šest měsíců krát 43,20 dolarů plus šest měsíců krát 43,20 dolarů děleno osmi. Odpověď je 291,60 dolarů. V tomto případě vás to může stát 290 dolarů za 1500wattový ohřívač. Náklady na vytápění se však mohou lišit s ohledem na umístění. Tyto náklady nepoškodí rozpočet, ale sníží nároky na vytápění vašeho domova. Ohřívač pomáhá ušetřit celkem 50 procent nákladů na vytápění, protože spotřebuje pouze méně paliva. Je to stejné jako přesun nákladů na vytápění v předchozím účtu za vytápění a dolů na nový účet. Provoz ohřívače je levnější, protože peníze nejsou úplně ztracené.

Tipy, jak snížit náklady na provoz ohřívače prostoru

Náklady na provoz ohřívače mohou ovlivnit dva faktory; příkon a sazby elektřiny. V tomto případě je zásadní účinnost, která ovlivňuje dobu, po kterou vytápí místnost a osoby v ní. Zkombinujte je, čímž vytvoříte větší obrázek a získáte využití. Použití ohřívače určuje částku, kterou je třeba zaplatit na účtech za elektřinu. Rozhodněte se tedy o nastavení výkonu a ohřívači, který budete používat. Níže jsou uvedena tři řešení, která vám pomohou ušetřit peníze, abyste se nenechali šokovat tím, kolik stojí provoz ohřívače prostoru.

#1. Snížení termostatu

Snižte termostat o jeden stupeň, abyste ušetřili peníze a energii. Tato malá změna neovlivní teplotu uvnitř místnosti a pohodu vaší rodiny. Možná vás také bude zajímat, jak funguje termostat prostorového topení.

#2. Přidání izolace

Přidejte izolaci jednou, abyste pomohli snížit výdaje na vytápění a elektřinu po dlouhou dobu. Studený vzduch do zateplené místnosti neunikne, ale teplý vydrží dlouho po zahřátí. Žádné dveře uvnitř místnosti neskončí s plýtváním peněz a ohřátým vzduchem. Změňte tedy způsob, jakým bude atmosféra vstupovat do místnosti. Dobrá věc; nemá smysl používat profesionální izolaci, ale pouze jednoduchou izolaci koberců.

#3. Pomocí tepelného cyklování

Snižte spotřebu elektřiny, protože jej spustíte pouze na krátkou dávku. Zapněte ohřívač na deset nebo dvacet minut a poté jej vypněte. I když to nesníží pocit tepla, stále to sníží účet za energii.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, kolik stojí provoz ohřívače prostoru. Zaplatíte od 0,10 do 0,42 dolaru za hodinu, pokud je váš prostorový ohřívač s výkonem 750 wattů až 3 000 wattů. Zvažte však dobu, po kterou budete topidlo používat, a velikost. Zkuste se také řídit vzorcem uvedeným v článku. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak likvidovat topidlo a kam umístit topidlo.