3 způsoby umístění pohovky a sedátka v malém bytě

Otázkou mnoha obyvatel studiových bytů a malých domů není jen to, jak zajistit, aby rozložení nábytku v obývacím pokoji fungovalo. Jde o to přijít na to, jak zajistit, aby vše fungovalo tak, aby sloužilo deseti funkcím a zároveň umožňovalo dýchat. Tento článek bude hovořit o tom, kam umístit pohovku a pohovku v malém bytě.

Obývací pokoj je často ústředním bodem domu. Ale když je malý a úzký, může vám výběr a uspořádání nábytku připadat jako nemožný matematický problém. Dobrou zprávou je, že můžete mít malý byt, který umí všechno a přitom se budete cítit (relativně) prostorně.

Obývací pokoj s pohovkou a sedací soupravou je skvělý způsob, jak zajistit dostatek pohodlného sezení pro vaši rodinu a hosty. Ale zařídit obývací pokoj s pohovkou a pohovkou není vždy snadné. Zde je několik tipů, jak umístit pohovku a pohovku v malém bytě:

Tipy, jak umístit sedačku do malého bytu

Vzhledem k tomu, že byt je malý, je ideální, aby byl jednoduchý tak, že stojíte čelem ke gauči a pohovce naproti sobě. Toto uspořádání dobře funguje s pohovkou a sedátkem uprostřed místnosti nebo s jednou pohovkou u zdi.

Zbytek nábytku udržujte jednoduchý, aby místnost nepůsobila příliš přeplněně. Umístěte malý kobereček mezi sedátko a pohovku pro teplo a styl. Poté přidejte konferenční stolek pro další úložiště. Při začleňování pohovky a pohovky mějte světlé barvy, abyste prostor nepřehlušili.

Zmenšete velikost pohovky. V některých případech je pohovka v plné velikosti prostě příliš velká. Místo toho si vyzkoušejte zeštíhlené křeslo nebo drobnou pohovku pro velikost. Vyberte si ten s čistými liniemi a odhalenými nohami pro co nejotevřenější pocit.

Uprostřed tohoto otevřeného prostoru se vznáší malá pohovka čelem k mediálnímu centru na zdi. Jedno křeslo a čalouněný otoman (který můžete použít i jako sedák) doplňují sestavu. Posezení pro tři nebo čtyři osoby.

Kam umístit pohovku a sedátko v malém bytě

Pohovka a pohovka vedle sebe

Toto je poměrně standardní rozložení. Má sedátko a pohovku, které jsou proti sobě, takže je skvělým místem pro návštěvu s přáteli a rodinou.

Přispívá také k symetrii místnosti vytvořením zrcadlového obrazu. Z tohoto důvodu toto uspořádání funguje nejlépe ve čtvercových nebo obdélníkových místnostech spíše než v místnostech s úhly.

Toto uspořádání funguje dobře, ať už jsou pohovka a pohovka blízko nebo daleko od sebe. Umístění konferenčního stolku mezi je skvělý způsob, jak pomoci, aby se vše spojilo.

Jednou nevýhodou tohoto uspořádání je, že je pro každého obtížné sledovat televizi. Pokud chcete svůj obývací pokoj používat jako mediální centrum ke sledování filmů, nemusí to být pro vás nejlepší volba.

Mějte na paměti velikost vašeho prostoru a také vlastnosti vašeho pokoje. Toto uspořádání je ideální, pokud máte skvělou akcentovou stěnu nebo krb, který chcete zvýraznit.

Okna v tomto uspořádání zabírají všechny stěny, takže je obtížné přidat televizi. Výsledkem je skvělá příležitost otočit pohovku a pohovku k sobě.

Umístěte milostnou sedačku do malého bytu ve tvaru L

Uspořádání ve tvaru L je ideální pro ty, kteří se tolik nezabývají symetrií nebo kteří mají místnost, která nemá čtvercový tvar. Je to také skvělý způsob, jak zajistit, aby vaše sedátko a pohovka vypadaly jako sekční, aniž byste museli kupovat nové.

Tento design, na rozdíl od dvou pohovek proti sobě, je ideální pro ty, kteří hledají prostor pro mediální zábavu. Přispívá k tomu, že každý může vidět film, aniž by musel natahovat vaz.

Toto uspořádání sedadel nepodporuje konverzaci tak dobře, jak by mohlo. Další nevýhodou je, že pokud není místnost velká, může působit stísněně. Pamatujte na to při výběru uspořádání.

Bylo obtížné postavit televizi do správného úhlu, protože krb byl uprostřed stěny. Uspořádáte-li sedátko a pohovku tímto způsobem, může se každý cítit pohodlně, zatímco vy se budete bavit.

Použití uspořádání ve tvaru L v tomto případě umožňuje otevřený prostor, vytváří světlou a vzdušnou atmosféru. Můžete toho dosáhnout přitlačením pohovky a pohovky ke zdi.

Tento pokoj nepravidelného tvaru doplňuje design ve tvaru písmene L tím, že zdůrazňuje výhledy ven spíše než pohledy dovnitř. Pokud nechcete, aby ústředním bodem byl krb, je to skvělý způsob, jak to udělat.

To shrnuje, kam umístit pohovku a křeslo v malém bytě. Musíte vědět, kdy použít jak pohovku, tak sedačku. Také musíte vědět, kdy tyto kusy nábytku použít jednotlivě.

Závěr o umístění sedací soupravy v malém bytě

I když umístění pohovky do malého bytu zní jako nemožné, stále existuje způsob. Ale s tímto omezením je třeba mít na paměti spoustu věcí. Jedná se o velikosti nábytku a samozřejmě rozmístění. Nábytek by měl být střední až drobný a uspořádání může být buď ve tvaru L, nebo obojí vedle sebe. Díky tomu je umístění sedací soupravy do malého bytu skutečně proveditelné.