Co je VAC na ohřívači vody? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Zajímá vás, co je VAC na ohřívači vody? VAC na ohřívači vody znamená prázdninový režim. Pokud nastavíte ohřívač vody na toto nastavení, ušetří elektřinu a energii snížením (obvykle kolem 50 °F) teploty, při které funguje.

Voda nemusí být tak pohodlná, protože není tak horká nebo teplá, ale to nevadí. Je to proto, že je vyrobena jako možnost pro lidi, kteří nebudou nějakou dobu doma, proto termín „dovolená“.

Tato možnost umožňuje systému zůstat v teple a vyhnout se zamrznutí, což je cenné zejména v místech, kde je chladné počasí nebo klima. Když se vrátíte domů, stačí vypnout režim dovolené a ohřívač vody bude pokračovat ve své normální funkci. Níže probereme účel tohoto nastavení, jak jej nastavit a další možnosti, pokud váš ohřívač vody toto nemá. Příjemné čtení!

Jaký je účel VAC na ohřívači vody

Co je tedy VAC na ohřívači vody? Proč potřebujeme režim VAC nebo prázdninový režim v ohřívači vody? jaký je jeho účel? Je to nezbytné? Neušetříte víc, když topení prostě vypnete? Na tyto otázky odpovíme za chvíli, ale nejprve si promluvme o jeho účelu. Když je ohřívač vody nastaven na prázdninový režim, je to určeno pro majitele domů, kteří svůj ohřívač vody nějakou dobu nepoužívají. Pravděpodobně proto, že budou pryč na výletě a kvůli takovým věcem bude ohřívač vody pracovat s nižšími teplotami, aby se šetřila elektřina.

Pokud tuto možnost nemáme, váš ohřívač vody by ohříval vodu a udržoval by tuto vysokou teplotu, aniž by nikdo teplou vodu nepoužil. Jaké plýtvání, že? No, pokud si říkáte: „Proč to prostě nevypnete, když to nebudete používat?“ je tu jeden problém. V chladných místech, kde je teplota tak nízká, že dosahuje bodu mrazu vody, jen těžko něco uděláte se zmrzlou vodou, která zůstala v potrubí, až se vrátíte ze zimní dovolené nebo výletu.

Aby k tomu nedocházelo, při nastavení do prázdninového režimu bude ohřívač vody stále udržovat systém teplý a přitom spotřebovávat co nejmenší energii. Tím se vyřeší problém zamrzání i problém s energií. Ale co když tam, kde žijete, není taková zima? Pak je v tomto případě krásné jen vypnout ohřívač vody, aby nespotřeboval vůbec žádnou energii ani elektřinu. Toto nastavení přidali, protože většina lidí, kteří si kupují a používají ohřívače vody, žije v částech světa, kde zažívají chladná zimní období nebo podnebí. Přejděte dolů pro více informací o tom, co je VAC na ohřívači vody.

Zapnutí režimu dovolené

V závislosti na ohřívači vody, který máte, může nebo nemusí mít nastavení „VAC“. Novější modely ohřívačů vody budou mít toto nastavení. Chcete-li jej zapnout, musíte nejprve najít termostat, protože jej umísťuje většina výrobců. Bylo by lepší, kdybyste měli k systému ohřívače vody uživatelskou příručku; pokud ne, vždy se můžete obrátit na místo, odkud jste jej získali. Můžete si to také vyhledat sami, protože by tam pravděpodobně byl štítek nebo tak něco.

V závislosti na tom, jak vyspělý je váš ohřívač vody nebo jaký je typ, může být váš termostat jednoduchý jako číselník se štítky nebo futuristický jako elektrický ohřívač vody s nastavením termostatu s dotykovou obrazovkou. Jakmile zapnete nastavení, jste připraveni opustit ohřívač vody během vaší krátké nebo delší dovolené. Jakmile se vrátíte, bude připraven ohřát vaši vodu. V příštím díle se budeme zabývat dalšími alternativami, pokud toto nastavení VAC nemáte. Může být také dobré přečíst si o běžných problémech s termostatem ohřívače vody.

Další alternativy k použití nastavení VAC

Co přesně tedy děláte, pokud nemáte toto nastavení VAC ve svém ohřívači vody? Pokud nežijete tam, kde sněží a voda kvůli počasí mrzne, nemusíte se o to starat. Pokud se jedná o elektrický ohřívač vody, stačí ohřívač vody vypnout nebo přerušit jeho napájení. Co když žijete na chladném místě a nemáte nastavení VAC? V takovém případě máte vždy možnost nastavit ohřívač na nejnižší nastavení teploty. Neušetří to tolik jako prázdninový režim, ale je to lepší, než si po návratu pokazit topný systém a vymýšlet, jak odmrazit ohřívač vody.

It’s A Wrap!

Děkujeme, že jste si přečetli tento článek a poučili se z něj. Těší nás, že jsme vám pomohli dozvědět se, co je VAC na ohřívači vody. Nyní si můžete užít dovolenou bez starostí. Jakmile se vrátíte, nebudete muset řešit zamrzlé vodovodní potrubí. Vždy se zeptejte zkušených odborníků, zda to můžete získat, aby vám mohli pomoci s tím, co děláte. Buďte v bezpečí, když jdete ven, a nechte nás všechny usilovat o úsporu energie a efektivitu. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si okolik ušetří deka ohřívače vody a jak ohřívač vody vypnout.