Kolik stojí můj starožitný sporák? 4 často kladené otázky zodpovězeny!

Zajímá vás, kolik stojí moje starožitná kamna? No, to záleží. Můžete to zkusit online, vybrat cenu, místo nebo procházet reklamy s mnoha fotografiemi a nespěchat. Pec nevyjde tak dobře jako nová jednotka. Očekávejte, že vintage kamna, stará více než půl století, budou vším, jen ne plug and play. Je třeba vzít v úvahu stav, velikost, design a vzácnost kamen.

Většina z nich stojí 100 až 500 $, zatímco někteří mohou inkasovat tisíce dolarů.

Hodnota kamen je ovlivněna různými kritérii, včetně jeho umístění, stavu, výroby, velikosti, charakteristik a stáří, jako je tomu u budovy. Hodnotu navíc ovlivňují znalosti a psychologie prodávajícího a kupujícího.

Nákup a prodej starožitných kamen; Hodnota vašeho starožitného sporáku

Kolik stojí můj starožitný sporák? Někdo, kdo chce co nejrychleji uklidit a prodat dům svých rodičů, by mohl poskytnout O’Keefe-Merritta zdarma, zatímco jiný by za jinou reklamu účtoval vysokou cenu za Wedgewood. Zákazník, který hladí po Chambers Model D, přesně jako jeho svatá teta May, platí hodně peněz za kamna, která voní citlivým osobám jako konec popelářského vozu.

V Kalifornii, kde jsou starožitnosti po celá desetiletí „horké“, se mohou náklady některých požadovaných značek, jako je Western Holly, rovnat nákladům na opravené Chicago W/H. A pokud jde o barvu, někdo ve své nedávno zrekonstruované chirurgické bílé kuchyni metra hledající červené komory nebude zvažovat zvláštní zelené modely. Na druhou stranu by oko upoutalo čtyřicet mší nebo dvojitá trouba Roper se 6 hořáky.

Neznamená to nic jiného, ​​než dát novému majiteli domu Berwyn vintage vzhled. Desetiletá rozbitá základní deska z nerezové oceli Sears může zaplnit prostor mezi starožitnými skříněmi. Na základě našich odborných znalostí by dodavatelé a kupující měli provádět místní cenový průzkum. Prodejce by si měl být vědom stavu kamen a správně jej ukázat v reklamě pomocí mnoha komplexních obrázků. Pak buďte trpěliví: počkejte, až s vámi někdo přijde a bude lovit vaše kamna.

Pojďme mluvit přímo o funkcích zabezpečení a přidávání hodnoty. Pokud chcete, aby byl použitý vintage sortiment „plug and play“, zhodnoťte prosím jako kupující svá očekávání. Například pokud si chcete koupit veterán. Chtěli byste zaplatit hotovost a 50 let starý automobil pryč, jen proto, že majitel věří, že je to dobré?

Zatímco testovací jízda dokáže prokázat, zda se zastaví nebo ne, nechtěli byste sledovat, co se děje s brzdami, motorem a převodovkou?

Proč vůbec uvažujete o koupi padesát let starých kamen, když se o ně doma vzorně nestaráte? Ačkoli se to může zdát jednodušší a bezpečnější než řízení automobilu, v termostatu trouby je třeba posoudit několik funkcí, protože po půl století je někdy zastaralý!

Termostat nemá žádné bezpečné provozní podmínky a dokonce ani světlo od stojícího pilota trouby pouze proto, že současný majitel peče bochník chleba každý den. Tyto problémy ovlivňují bezpečnost a účinnost kamen. Přinejmenším se zavazujte prozkoumat několik kamen a každé pečlivě prohlédnout, abyste vyhodnotili jeho stav. Poté vyberte číslo, které odpovídá vašemu rozpočtu „velkého obrázku“, v závislosti na vaší toleranci ke grunge, a rozpočtu, který pokrývá nákup, stěhování, čištění a opravy.

Často kladené otázky o vašem starověkém sporáku

Prodej použitého zboží vám v mysli vyvolá spoustu otázek, například „kolik obvykle stojí druhé zboží?“ „kde mám prodat své použité spotřebiče?“ nebo „využijí toho lidé?“ V této sekci zodpovíme nejčastější dotazy týkající se starožitných kamen. Pokračujte ve čtení, protože můžete mít na mysli stejné otázky.

#1. Má starý sporák nějakou hodnotu?

Stará kamna mohou stát hodně peněz. Na starožitná kamna se často nabízejí stovky dolarů. Vezměte prosím na vědomí; jeho stav má významný vliv na jeho cenu. Nezáleží však na tom, zda jsou vaše kamna rozbitá, nadměrně zkorodovaná nebo má jiné podstatné poškození. Stále můžete prodávat svá stará kamna.

Ale než se zamyslíte nad tím, kolik by měla vaše stará kamna stát, chtěli byste, aby vypadala reprezentativně a aby byla atraktivní pro potenciální kupce. Vaše kamna budou samozřejmě vypadat spálená, ale můžete alespoň nějak omezit nečistoty a prach na povrchu. Zde je několik tipů, jak vyčistit spálenou varnou desku, které by mohly pomoci.

#2. Existuje trh se starožitnými kamny?

Prodej vašich historických nebo starožitných kamen může být výzvou, ale existuje několik alternativ. Mnoho webů prodává kamna z druhé ruky, i když jsou vaše kamna poškozená. S tímto pokrokem v podnikání a prodeji můžete s trochou úsilí prodat starožitný sporák.

#3. Jakou hodnotu mají stará kamna na dřevo?

Ačkoli stará kamna na dřevo nemusí mít stejnou kvalitu, jako když jste si je poprvé koupili, pokud budou fungovat, lidé z ní budou mít stále prospěch. Sporák na dřevo může mít kolem 30 až 40 dolarů ve šrotu, ale stojí za to mnohem víc. Typická kamna na dřevo mohou stát mezi 100 a 1 000 dolary, v závislosti na roce a druhu. Další informace z tohoto článku o cenové příručce starožitných kamen.

#4. Co mohu dělat se svým starým krbem ze dřeva?

Je dobré přivést kamna na dřevo a kovové trubky do recyklačního centra. Kontaktujte některou z mnoha osob, které propagují bezplatné služby na internetu, a nechte je, aby vám ji našli, pokud nemůžete sundat kamna. Peníze získáte z kovové hodnoty gadgetu.

Je to Wrap!

Pokud máte historické nemovitosti nebo se zajímáte o vaření, můžete si pořídit staré kuchyňské spotřebiče, jako jsou litinová kamna. Když víte, kolik stojí moje starožitná kamna, nyní víte, že můžete prodávat stará a cenná kamna ostatním. Bez ohledu na to doufáme, že jste se toho hodně naučili! Pokud chcete více článků o kamnech, pak tento na téma „Proč kouří moje kamna, když otevřu dveře?“